Gręžtinių pamatų įrengimas

Didelė dalis pamatų Lietuvoje yra gręžtiniai. Sudėtingesnius nei gręžtinius pamatus verta įrengti tik esant ypač nepalankiems grunto tyrimų rezultatams. Pavyzdžiui, sudėtingesnės konstrukcijos pamatų gali prireikti statant namą pelkėtoje vietoje. Šiame straipsnyje trumpai aptariama, kaip įrengti gręžtinius pamatus vidutinio dydžio (12 x 8 m su mansardiniu aukštu) gyvenamajam namui. Gręžtinių pamatų įrengimas

Gręžiama žemiau įšalo lygio

Pirmiausia reikia atlikti grunto tyrimus. Pagrindinis tyrimų tikslas, nustatyti grunto charakteristikas. Gręžtiniai pamatai susideda iš į žemę įgilintų polių ir juos jungiančios antžeminės dalies - rostverko. Duobės gręžtinių pamatų poliams gręžiamos kas 1,5-2 m. Žinoma, atsižvelgiant į namo projektą, kai kuriose vietose gali tekti gręžti ir kas 0,9 m. Rekomenduojamas gręžinių skersmuo - 30 cm, gylis - nuo 2 iki 2,5 m. Paprastai gręžiama traktoriumi ar kitais automatizuotais būdais, bet galima gręžti ir rankiniu būdu.

Kuo aukščiau, tuo geriau

Įrengiant pamatus rąstiniam namui, labai svarbu, kad pirmasis vainikas būtų pakankamai aukštai pakilęs nuo žemės paviršiaus. Todėl rekomenduojama rostverką daryti ne mažiau kaip 60 cm aukščio. Rostverko plotis paprastai yra 30 cm. Tačiau šis matmuo priklauso ir nuo naudojamų rąstų storio. Prieš liejant polius į išgręžtas žemėje skyles dedami armatūros strypai. Jų skersmuo - 12 mm. Į kiekvieną gręžinį reikia dėti 4 strypus. Armatūra dedama ir tarp rostverko klojinių. Čia ji montuojama horizontaliai. 3 strypai lygiais atstumais dedami rostverko viršutinėje dalyje, 3 - apatinėje. Tarp polių po rostverku dedamas amortizuojantysis putų polestirolio sluoksnis.

Patogiausia atsivežti paruoštą betoną

Kai armatūra ir visi klojiniai sudėti, prasideda betono liejimo darbai. Naudojamas 16/20 markės betonas, kurį geriausia atsivežti iš gamyklos. Jei nėra gero privažiavimo, tai pirmiausia vertėtų pasiremontuoti kelią. Iš betonmaišės betonas ilgomis žarnomis liejamas tiesiai į gręžinius ir klojinius. Vidutinio namo gręžtiniams pamatams vidutiniškai sunaudojama 10-15 kub. m betono. Aplink pamatus būtina išlieti nuogrindą*. Prie pat pamato ji turėtų būti apie 20 cm storio ir plonėti į išorę, kad vanduo nuo namo galėtų lengvai nutekėti. Rostverko apjuosta vieta, kurioje bus įrengiamos namo grindys, užpildoma vandeniui laidžiu gruntu. Geri meistrai pamatus vidutiniam namui įrengia maždaug per savaitę.

Parengta pagal Gintaro statybos darbai medžiagą

Gintaro statybos darbai

Dirbame Vilniuje ir Vilniaus raj.
Dirbame Vilniuje ir Vilniaus raj.
75% rekomenduoja
8 atsiliepimai
do
2021-06-03, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame daryti (vidines) pertvaras iš blokelių (turbūt iš dujų silikato). Tik iškilo vienas klausimas. Ar būtinas koks nors pamatas? Jau yra išbetonuotas juodgrindis. Po to dėsis polisterolas (30cm), šildomos grindys ir vėl betonas. (Ant kurio sluoksnio geriausia betonuoti? Juodgrindžio ar kai jau viskas pilnai užbetonuota?). Ar visgi reikia kažkokio pamato?
st
2021-04-09, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domintų CFA pamatų įrengimo kainos pasiūlymas
th
2020-05-11, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame namo statybą Vilniaus r. Riešėje. Namas apie 210m2, 2a., modernaus dizaino su sutapdintu stogu, parengti detalūs architekturos ir konstruktyvo projektai. Visi leidimai statybai gauti.
k.
2020-01-03, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
We are the potential winner of the Vilnius University Medical Center construction work. We can talk to you about the stakes. Please contact me.
vi
2019-12-03, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, domina namo statybos kaina su daline apdaila, išvedžiota santechnika ir el. instaliacija.
ve
2019-08-05,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie namo statybos kainą. Kiek preliminariai kainuotų namas 100-110 kv. vieno aukšto?
sk
2019-07-05,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ja
2019-05-13, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Baigia ruošti pamatų projektą ir ieškau firmos pamatų įrengimui. Sklypo vieta Bajoruose.