Horizontalios hidroizoliacijos atstatymas

Dažna problema senamiesčio pastatuose - drėgmės kilimas iš grunto į viršžeminius aukštus. Tai vyksta dėl to, kad senuose pastatuose nebuvo įrengiama horizontali hidroizoliacija, kuri uždarytų į pamatą patekusių drėmę grunto lygyje. Su kylančia drėgme susiduriama ir namuose, kur buvo atlikta horizontali hidroizoliacija, tačiau ji dėl senumo nebeveiksminga. Kai horizontalios hidroizoliacijos nėra arba ji nebeveikia, drėgmė pradeda kilti į pirmąjį aukštą ir sąlygoja sienų pelijimą, pažeidžia grindis ir apdailos medžiagas. Kylančios drėgmės problemą dabar galima išspręsti naudojant patikimą ir paprastai naudojamą sistemą FREEZTEQ.Horizontalios hidroizoliacijos atstatymas

FREEZTEQ - tai apsauga nuo kylančios drėgmės naudojama, kur nėra ar neveikia horizontali hidroizoliacija. Dėl paprasto vartojimo tinka ne tik profesionaliam, bet ir privačiam naudojimui.

Savybės ir privalumai:

Naudojama ne tik profesionalių statybininkų, bet ir privačiame sektoriuje. Sušaldytą skystį paprasta naudoti Freezteq sistemai gamintojas suteikia 30 metų garantiją Sustabdo kylančią drėgmę ten, kur labiausiai reikia. Sušaldytas skystis įterpiamas tiesiai į mūro mišinio sluoksnį - į labiausia kylančios drėmės veikiamą vietą. Dėl paprasto naudojimo, tai pigus metodas hidroizoliacijai atstatyti. Siena hidroizoliuojama per visą storį. Tinka tiek mūro, tiek akmens sienoms. Galima naudoti iš bet kurios sienos pusės. Nereikia specialios įrangos, užtenka 22 mm grąžto ir šaldiklio pakuotėms sušaldyti. Nedegus Bekvapis.

Paruošimas

Vieninteliai reikiami įrankiai - 22 mm grąžtas ir šaldymo kamera skysčiui užšaldyti. FREEZTEQ kapsulės dedamos į šaldymo kamerą maždaug 48 valandoms.

Drėgmės pažeistą tinką iš lauko pusės reikia nuvalyti ne mažiau kaip 20 cm virš žemės lygio, o  pažeistą tinką iš vidaus iki 1 m aukščio.

Hidroizoliavimas

Aukštis, kuriame reikia atlikti hidroizoliaciją.

1.     Jei vidaus grindys įrengtos tiesiai ant betoninio pagrindo, skyles gręžkite į virš grindų esančią mūro skiedinio juostą (apie 75 mm) virš grindų lygio. Šį procesą galima atlikti tiek iš vidaus, tiek iš išorės, laikantis nurodyto aukščio.

2.     Jei grindys pakeltos virš betoninio pagrindo, iš vidaus gręžkite į mūro skiedinį kaip įmanoma žemiau, o iš lauko - maždaug 15 cm virš žemės lygio.

Gręžiant iš vidaus virš grindų svarbu išlaikyti ne mažiau kaip 15 cm virš žemės lygio.

Jei hidroizoliuojama tik dalis pastato, reikia pakelti hidroizoliaciją ir vertikaliai per kelias kapsules, kaip parodyta žemiau esančiame paveiksliuke.

Gręžimui naudokite 22 mm grąžtą. Gręždami laikykite jį šiek tiek nukreiptą žemyn. Skyles gręžkite vienoje skiedinio juostoje, kas 11 cm, paliekant 2,5 cm nepragręžtos sienos.

Produktą įterpti į išgręžtas skyles reikia po keturis kartus sekančiu metodu:

Prakirpkite sušaldytos FREEZTEQ pakuotės galą žirklėmis. Dėvėdami gumines pirštines išimkite FREEZTEQ leduką iš pakuotės ir įterpkite jį į išgręžtą skylę. Skylė turi būti pilnai pripildyta ledukais, todėl storai sienai sunaudosite daugiau nei vieną leduką vienam užpildymui. Kai ledukai ištirpsta, procedūrą pakartokite. Procesas kartojamas 4 kartus. Visos keturios procedūros turi būti atliekamos 24 valandų bėgyje.

Džiūvimo metu gali į paviršių išsimušti druskos. Jei tinko sluoksnis yra nepažeistas, druskas  nuo jo galima nuvalyti sausu šepečiu.

Jei paviršių reikia tinkuoti iš naujo, tinkuojama cementiniu skiediniu su hidroizoliaciniais priedais.

Paviršių dažyti galima iš karto, kai tik išdžiūsta tinkas.

Jei hidroizoliacija atlikta iš išorės, skyles užtaisyti ir tinkuoti galima jau po poros parų po hidroizoliavimo, tačiau rekomenduojama skyles palikti atviras kuo ilgiau, kad drėgmė greičiau išgaruotų iš sienos.

FREEZTEQ metodu hidroizoliuota siena taps nelaidi kylančiai drėgmei ir apsaugos ne tik patalpas, bet ir pastato konstrukcijas nuo ardančio drėgmės poveikio.

Parengta pagal ALTIS LTD, UAB medžiagą
Europos pr. 85, Kaunas
100% rekomenduoja
11 atsiliepimai
zd
2020-09-03, Tauragė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namo antrame aukšte įrengta atvira 12m2 ploto dengta glazūruotomis plytelėmis terasa. Tarpai tarp plytelių užpildyti silikonu. Matyt dėl padarytų pagrindo hidroizoliacijos klaidų lyjant į apatines patalpas sunkiasi vanduo. Prašau pasiūlyti galimos hidroizoliacinės dangos ant minėtų plytelių viršaus variantus, jų kainą.
ka
2020-08-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Renovuojant namą meistrai balkone sudėjo plyteles, bet nesutvarkė kraštų, paliko pliką betoną. Norėčiau jį susitvarkyti. Ką siūlytumėte daryti? Kokias medžiagas naudoti? Tankūs balkono virbai komplikuoja procesą, išimti jų negaliu. Galbūt yra kokia nors skysta medžiaga, kuri tarnautų ir kaip hidroizoliacija, ir kaip dekoratyvinė apsauga? Problemos esmė - nuotraukoje.
na
2020-06-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina sodybos rūsio hidroizoliacija. Problema ta, kad rūsio sienos yra akmeninės, o grindys neišbetonuotos, tiesiog gruntas. Kaupiasi drėgmė ir norisi susitvarkyti šią problemą. Ką galite pasiūlyti, domina visi variantai.
in
2020-05-15, Jonava
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Pro stogą sunkiasi vanduo. Naujai pastatytame name viename kambaryje pro stogą sunkiasi vanduo. Stogas plokščias: profiliuota skarda, puta, vata, puta ir prilydoma bituminė danga. Atvykus meistrams jie nemato, kur ir kas galėtų būti pažeista ir kodėl sunkiasi tas vanduo. Sako čia ne prilydymo klaida. Kaip išspręsti problemą?
lo
2020-04-24, Pakruojis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Koks kiekis Vandex Super reikalingas 50 kv.m paviršiui padengti (rūsys labai drėgnas) ? kur galima įsigyti ir kokia jo kaina?
li
2020-02-09, Marijampolė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Rostverko liktiniai klojiniai iš EPS 100. Patarkite, kokią hidroizoliaciją naudoti ant rostverko (EPS 100 ir betonas). Taip pat, kuo dažyti EPS 100, kad apsaugoti nuo UV.
al
2019-10-24, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Rūsyje būna vandens. Bus betonuojamos grindys ir įrengiamas grindinis šildymas. Koks teisingas "sluoksniavimas" siekiant hidro ir termoizoliacijos? Ar tikslinga kloti bituminę membraną, ar geriau naudoti betono priedus? Ar galima naudoti kristalizuojančius betono priedus įrenginėjant grindinį šildymą?
ma
2019-07-10, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Daugiabučio namo vieno galo butai pelija ir drėksta sienos, stogo danga buvo pakeista prieš 5 metus. Prapjovus seną stogo dangą aukštesnėje vietoje yra daug drėgmės ir yra pakeltos kelios pūslės. Kaip tokiu atveju išdžiovinti stogą? Kad pašalinti problemą ar būtina nuimti visą stogo dangą ir šiltinimą, ir apšiltinti naujai? Ar yra dar kokių sprendimų būdų?
sa
2019-07-08, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime ~60 metų senumo plytų mūro garažą, garažų masyve. Stogo danga- perdanga su oro tarpais, iš išorės bituminė danga. Lubos tam tikrose vietose drėksta. Vietose kur stogo/lubų perdangos pasideda ant sienos- siena sudrėkusi. Buvo dengta nauja bituminė stogo danga, tačiau vis tiek drėksta. Įtarimas, kad per perdangos oro tarpus atbėga vanduo iš kaimynų pusės. Ką patartumėte?
Labai informatyvūs ir greiti atsakymai.
ar
2019-06-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokia geriausia hidroizoliacija klijuojant lauke akmens plyteles ant laiptų?
pa
2019-05-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokiu gruntu (firmos pav.) ar kita medžiaga reikėtų apsaugoti keramikinius blokelius nuo išorinių veiksnių (lietus, sniegas, šaltis) peržiemojimui?