Profesionalus medienos dažymas

Nudažyta mediena ilgesnį laiką išsaugo gerą išvaizdą. Tai didina tiek medinio statinio, tiek ir kitų lauke stovinčių medinių konstrukcijų (lauko baldų, terasų) ilgaamžiškumą. Dažai apsaugo paviršių nuo aplinkos poveikio, o suteikdami spalvą priderina statinį prie supančios aplinkos. Dažuose esančios medžiagos apsaugo nuo UV spindulių, drėgmės, pelėsių, puvinių, taip užtikrindamos medinio paviršiaus ilgaamžiškumą. Profesionalus medienos dažymas

Dažymo būdai

Atliekant statybos darbus, medinės konstrukcijos patiria neigiamą atmosferos reiškinių (ultravioletinių saulės spindulių, drėgmės bei grybelių) poveikį, todėl mediena apsaugoma geriau, jei paviršius iki konstravimo statybvietėje dažomas uždarose gamybos patalpose, t. y. pramoniniu būdu. Jei nuo pradžios iki galo dažoma išimtinai statybvietėje, tai mediniai paviršiai turi būti padengiami apsauginiu dažų sluoksniu kaip galima greičiau, siekiant išvengti nepageidaujamo aplinkos poveikio.

Dažų sistemų ilgaamžiškumas

Dažytos dangos patvarumui ir laikotarpiui iki jos perdažymo įtakos turi ne tik pasirinktos dažų sistemos, bet ir pats dažomas paviršius. Pvz., nudažytas pjautinės medienos paviršius bus ilgaamžiškesnis nei obliuotos medienos paviršius, nes į šiurkščius paviršius dažai įsigeria giliau.

Dažų sistemų ekologija

Pasirenkant dažymo sistemą, svarbus yra ne tik ilgaamžiškumas, bet ir ekologinis aspektas. Vandeniu skiedžiamų produktų naudojimas leidžia sumažinti neigiamą dažų poveikį aplinkai. Tai ypač aktualu ir dėl nuolat griežtėjančių Europos Sąjungos reikalavimų, kurie išdėstyti dviejose direktyvose: 1999/13/EC, apibrėžiančioje įmonėms taikomus lakiųjų organinių junginių (LOJ) išmetimo į aplinką apribojimus, ir 2004/42/EC, apibrėžiančioje LOJ kiekius dažuose. Vandeniu skiedžiami produktai yra ne tik ekologiškesni, bet ir lengviau naudojami bei utilizuojami.

Profesionalios Tikkurila Pinja serijos sistemos

Bendradarbiaudama su tyrimo institutais ir savo klientais, Tikkurila sukūrė aukštos kokybės profesionalias dažymo sistemas.

Pusiau skaidri profesionali dažyvės sistema PINJACOLOR rąstiniams namams, dailylentėms, tvoroms

Rezultatas: gerai matomas išryškėjęs medienos raštas. Pusiau skaidri, neformuojanti plėvelės danga. Dažyvė įsiskverbia į medieną ir apsaugo ją tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Užkerta kelią pelėsiams, medienos mėlynavimui, purvui, drėgmei. Aukštas apsaugos nuo UV spindulių koeficientas. Vidutinis laikotarpis iki remonto - apie 3-5 metus. Sistemą sudaro apsauginė dažyvė Pinja Wood Stain ir Pinjacolor.

Storasluoksnė profesionali dažų sistema PINJA 2+fasadams, dailylentėms, tvoroms

Rezultatas: dengtas pigmentine plėvele, užpildytas, tolygios spalvos paviršius. Dažų plėvelė pakankamai elastinga ir netrūkinėjanti. Ypač gera apsauga nuo purvo, drėgmės, pelėsių, mėlynųjų dėmių bei UV spindulių. Vidutinis laikotarpis iki remonto - 10-15 metų. Šią sistemą sudaro apsauginė dažyvė Pinja Wood Stain, gruntas Pinja Pro Primer ir dažai Pinja Pro.

Profesionali aliejaus sistema PINJA W-OIL terasoms ir lauko baldams

Rezultatas: gerai matomas ir išryškėjęs medienos raštas. Pusiau skaidri, neformuojanti plėvelės modifikuoto aliejaus danga. Užkerta kelią drėgmei, pelėsiams, UV spinduliams bei medienos mėlynavimui. Sistemą sudaro vienintelis aliejus Pinja W-Oil. Terasas rekomenduojama atnaujinti kiekvienais metais.

Parengta pagal UAB TIKKURILA medžiagą
100% rekomenduoja
4 atsiliepimai
st
2019-10-07,
ri
2019-09-26, Vilnius
da
2019-07-08, Vilnius
Labai ačiū už nuoseklų paaiškinimą. Ačiū, kad esate. Pagarbiai, Dalia
st
2019-06-26, Šiauliai