Garo izoliacinės plėvelės funkcija

Klausimas:
Ar galima gipso kartono plokštes tiesiai sukti ant profilių, nededant garo izoliacinės plėvelės? Kalba sukasi apie mansardą, t.y. apie gegnes ir stygas. Stogas skarda, po ja difuzinė plėvelė. Stogas iš vidaus šiltintas 25 cm vata, dėl to gegnės buvo pastorintos. Apskritai, kokia yra garo izoliacinės plėvelės funkcija? Saugoti gipsą? Ar erdvę nuo drėgmės?
Komentarai:
Nedėti galima, bet stipriai nerekomenduotina to daryti. Garo plėvelės paskirtis yra apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą (vatą) nuo patalpoje esančios drėgmės. Ne esant jokiai apsaugai, dėl temperatūrų skirtumo, garas iš patalpos skverbiasi į pastato išorę ir geriasi į vatą. Šlapia vata netenka gerųjų savo šiluminių savybių ir nešildo jūsų pastato. Drėgmės perteklius kondensuojasi prie stoginės plėvelės, drėgsta gegnės ir nevėdinant susidaro pelėsis. Atkreipiu dėmesį, jog įrenginėjant garo plėvelę, būtina suklijuoti jos persidengimus ir kabių padarytus mechaninius pažeidimus.
Vienareikšmiai dėti būtina ir būtina ją suklijuoti tarpusavy ir kraštuose LABAI SANDARIAI. Garo izoliacinė plėvelė turi saugoti, kad oras iš vidaus patalpų nepatektų į šiltinimo sluoksnį, t.y. vatą. Jei gerai (sandariai) suklijuota garo izoliacinė, tai vata šlampa visu plotu vienodai iki 25 proc., vėliau drėgmę išgarina per garo difuzinę plėvelę. Jei neuždėda garo izoliacinė, tai pelėsis ir drėgmė garantuota.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: