Priešvėjinė plėvelė ar gipskartonio priešvėjinė plokštė

Klausimas:
Mūsų namas karkasinis. Renkamės tarp priešvėjinės plėvelės ir gipskartonio priešvėjinės plokštės. Namas yra statomas ne mieste, tad yra gana vėjuota. Sakykit, jeigu apkaltume dabar namą priešvėjine gipskartonio plokšte, kiek jinai galėtų būti neapkalta medine apdaila?
Komentarai:
Renkantis priešvėjinę medžiagą svarbu išsiaiškinti kurios savybės Jums yra aktualiausios.
Kokybiška DuPont Tyvek difuzinė plėvelė pasižymi visapusiška konstrukcijos apsauga nuo vandens ir vėjo, bei turi puikias garų laidumo savybes.
Gipso kartono plokštės konstrukcijai suteikia daugiau stabilumo ir suteikia didesnę apsaugą, naudojant kartu su difuzine plėvele, nuo vėjo, ypatingai vėjuotuose regionuose. Konstrukcija su gipso plokšte turi prastesnius garų laidumo ir atsparumo gamtos veiksniams parametrus.
Atsakant į Jūsų klausimą, neapkalta medine apdaila, gipskartonio plokštė galėtų stovėti iki 3 mėn., o Tyvek difuzinė plėvelė 4 mėn.
Vėjo izoliacinės gipskartonio plokštės yra impregnuotos ir tam tikrą laiką atsparios atmosferos poveikiams (lietui, saulei ir pan.). Šis laikotarpis - maksimaliai 3 mėnesiai. Laikoma, kad tokio termino įprastai pakanka fasado dangos sumontavimui.
Gipskartonio plokštės yra standi medžiaga ir tai yra jos pranašumas lyginant su plėvelinėmis vėjo izoliacinėmis dangomis. Tokias plokštes galima sumontuoti užtikrinant maksimalų sandarumą (siūlės perdengiamos arba specialiais profiliais, arba specialia lipnia juosta). Ypač tai svarbu, kai fasadas yra sudėtingų formų ar turi daug angų. Tais atvejais kai fasado danga yra pralaidi atmosferos poveikiams, t.y. "ažūrinė" ir yra pavojus, kad ant plokštės pastoviai pateks vanduo, plokštė yra papildomai padengiama difuzinės plėvelės sluoksniu. jei fasado danga pakankamai sandari, tai niekuo plokštės paviršiaus saugoti nereikia. Plokštė sukama naudojant specialius savisriegius, labiau apsaugotus nuo korozijos.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Karkasinio namo išorės prieš vėjinei izoliacijai puikiai tinka Medžio Plaušo Plokštė. Ji nepaslėpta po dailylentėmis gali būti iki mėnesio.

Minkštos medžio plaušo plokštės ISOPLAAT yra natūrali statybinė ir termoizoliacinė medžiaga. Tinkamai ir pagal paskirtį naudojant ISOPLAAT plokštes, galima pastatyti šiltas, ,,kvėpuojančias", tačiau garsui nepralaidžias sienų, lubų ar grindų konstrukcijas. Dėl korėtos struktūros plokštės turi puikią šilumos ir garsio izoliaciją, jos yra ypač tvirtos ir patvarios, suteikia pastatams papildomo tvirtumo. ISOPLAAT plokštės puikiai sugeria patalpų drėgmę ir vėliau ją gali palaipsniui išgarinti, kintant pastato vidaus mikroklimatui. Tai neleidžia kauptis drėgmei už plokštės, statybinėse konstrukcijose.
Kristina, UAB Rezetas
 
Sritis:
Sritis: