Stogo šiltinimui naudojamos izoliacinės plėvelės

Klausimas:
Turiu problemą su stogu. Atšalus orams pradėjo rinktis kondensatas iš kambario pusės, per vatą visas vanduo laša į kambarį. Yra dėta hidroizoliacinė plėvelė ir akmens vata. Tarp plėvelės ir vatos nėra palikta oro tarpo. Ar tai ir gali būti problema, kaip teisingai reikia dėti plėveles?
Komentarai:
Akivaizdu, kad šiltas drėgnas patalpų vidaus oras patenka į akmens vatą. Reiškia, arba garo izoliacijos plėvelė iš viaus neuždėta, arba uždėta nesandariai.
Robertas Karvauskas, Sandarus namas
Ko gero taip, jei plėvelė yra hidroizoliacinė ir nelaidi vandens garams (nedifuzinė). Dar svarbu, ar yra įrengta vandens garų izoliacija iš vidinės (šiltosios) pusės. Įrengiant šlaitinius stogus reikalingi tokie plėveliniai sluoksniai: 1. iš vidaus pusės - vandens garų izoliacija (200 mikronų polietileno plėvelė); 2. apsauga nuo vėjo - įrengiama tiesiai ant šiltinimo sluoksnio iš mineralinės vatos. Naudojama: specialios apsaugai nuo vėjo skirtos mineralinė vatos plokštės arba difuzinė ar apsaugos nuo vėjo plėvelė (laidi vandens garams); 3. Hidroizoliacija - jei naudojama difuzinė plėvelė, tai tada ji yra įrengiama be oro tarpo ant šiltinimo medžiagos, o jei nelaidi vandens garams tai virš apsaugos nuo vėjo sluoksnio įrengiamas vėdinamas oro tarpas ir tik tada hidroizoliacinė plėvelė. Jūsų atveju, kaip supratau, buvo naudojama nelaidi vandens garams hidroizoliacinė plėvelė. Tad šiuo atveju kondensatas kaupsis ant jos vidinio paviršiaus ir tekės į patalpų vidų. Pataisyti galima ardant stogo sluoksnius iš vidaus, jei negalima to padaryti iš išorės. Bet geriausia atskirai konkretų atvejį aptarti su specialistais.
dr. Audronė Endriukaitytė, Paroc, UAB
 
Sritis:
Sritis: