Garo izoliacinė plėvelė su vata

Klausimas:
Stogas apšiltintas 3cm priešvėjine vata (paroc was35) ir 15cm akmens vata (paroc extra 150). Tarp difuzinės plėvelės ir priešvėjinės vatos paliktas tarpas oro cirkuliacijai. Palėpėje visada būna ~18-20 laipsnių. Perdanga palėpė - gyvenamosios patalpos apšiltinta 2x10cm akmens vata ir perdangos apačioje uždėta polietileno plėvelė. Problema: Vata, kuria apšiltintas stogas šlampa iš viršaus. Žiūrint iš palėpės vata sausa, tačiau įkišus ranką per vatos sujungimus - šlapia. Per vatos sujungimus vanduo laša ant palėpės grindų. Kokios gali būti problemos priežastys? Ar uždėjus garo izoliacinę plėvelę problema išsispręs?
Komentarai:
Šiuo metu vata ir drėgsta dėl to, kad nėra uždėta garo izoliacinė plėvelė. Visa patalpose susidaranti drėgmė, kyla į viršų, kondensuojasi prie difuzinės plėvelės, ir todėl pirmiausia šlampa tolimiausi vatos sluoksniai. Taip pat problema gali būti prastas kvėpavimo savybes turinti difuzinė plėvelė, kuri nespėja išgarinti viso drėgmės kiekio. Problemos spręndimas būtų nuimti visą vatą, išdžiovinti stogo konstrukciją ir sudėti naują, sausą vatą, o prie jos iš karto glausti garo izoliacinę plėvelę, kuri apsaugotų vatą nuo drėgmės.
Visam "buterbrode" tikrai trūksta garo izoliacijos. Drėgmė, esanti patalpoje, patenka į vatą, kur atvėsus viršutiniame sluoksnyje kondensuojasi ir teka žemyn kondensato pavidalu. Be to nelabai gerai, jeigu 150mm vata sudėta vienu sluoksniu ir nėra "siūlių perkeitimo". Dar reikia pažiūrėti, ar tas ventiliacinis sluoksnis tarp vėjo izoliacinės vatos ir stogo dangos yra funkcionuojantis - oras turi turėti galimybę cirkuliuoti - turėti kur įeiti prie karnizo ir išeiti viršutiniame taške (ties kraigu ar pasieniu). Jeigu oro cirkuliacijos nėra, tai tas ventiliacinis tarpas realiai neatlieka savo funkcijos. Be to tas tarpas turėtų būti ne mažesnis kaip 50 mm.
Artūras, UAB GOTINGA
Gerbiamieji, A klasės namai ir tolesni (nuo šių metų A+ klasė) nebeleidžia daryti klaidų stogo šiltinime. Senesnis mažas šiltinimo medžiagos sluoksnis nedrėkdavo (nešlapdavo) nes visa šiluma pro nesandarumus praeidavo greitai ir nespėdavo sudrėkinti vatos, nes šalčio tiltas susidarydavo virš vatos. Fizika aiškina, kad šalčio tilto vietoje susidaro rasos taškas. Rasos taškui susidaryti turi būti sąlyga ORAS. Vatoje yra oras. Nei polistirole, nei poliuretane oro nėra. Nėra oro nėra H2O.
Dedant vatą būtina užtikrinti sandarumą. Kas blogiausia, kad smarkiai sušlapusi vata NEBEIŠDŽIŪNA.
Jūsų atveju perdanga apšiltinta nesandariai. Reikia sandarinti perdangą, realiausia poliuretano putomis ir baigsis visos problemos. Aišku nesandarus ir stogas, bet čia jau atskiras klausimas, jei palėpė negyvenama, tada yra kaip yra.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: