Kaminai, dūmtraukiai

Vytautas
Verkių g.36, Vilnius
Atsiliepimai 0

Plieninių kaminų mėgėjams – ypač sandari sistema "Poujoulat"

Energiškai efektyviems, pasyviesiems namams itin svarbus yra sandarumas. Įrengiant tokiuose namuose židinius ar krosneles, be kamino tikrai kol kas neapsieinama. Čia ir iškyla svarbiausias klausimas – kokią pasirinkti kamino sistemą ir kaip užtikrinti sandarumą kamino susikirtimų su perdangomis bei stogo konstrukcija vietose.
Apgalvota iki smulkmenų
Energiškai efektyviems namams, kuriems svarbu aukšti sandarumo rodikliai, kaminų sistemos pasiūlytos ne taip ir seniai. Pirmiausia pateikti produktai iš keramikos: progresyvios technologijos, kurias galima integruoti į A+ energinio naudingumo klasės ir pasyviuosius namus, užtikrinant sandarumą ir šilumos tiltelių eliminavimą.
„Kiek kitokia situacija buvo su plieniniais kaminais. Sunku pasakyti kodėl – galbūt gamintojai, kur dominavo ši produkcija, neturėjo didelio poreikio pateikti inovatyvius sprendimus. Tačiau čia susidaręs vakuumas jau pašalintas – yra gamintojų, pasiūliusių tinkamus sprendimus sandarumui užtikrinti naudojant ir plieninių kaminų sistemą“, - sakė bendrovės „Tolvita“ kaminų ekspertas Vytautas Misiūnas.
Prancūzų plieninių kaminų sistemų gamintojas „Poujoulat“, neabejotinas lyderis Europoje, pasiūlė dūmtraukių elementus, skirtus ne tik A energinio naudingumo klasės, bet ir A++ bei pasyviesiems namams, kuriuose įrengiami židiniai ar krosnelės.
Anot V. Misiūno, Lietuvos rinkoje analogiškų sistemų kol kas nėra. Galbūt kai kurie gamintojai mėgina sukurti sistemas, leidžiančias užtikrinti gerus sandarumo rodiklius name, bet sertifikuotų sistemų dar nepasiūlyta.
„Poujoulat“ kaminų sistema apgalvota iki smulkmenų, pasiūlyti sprendimai sankirtose su perdangomis, su stogo konstrukcijomis, optimizuojant produkto efektyvumą. Ši kamino sistema atestuota ir sertifikuota CERIC.
Vytautas
Verkių g.36, Vilnius