Kaminas su ventiliaciniu kanalu

Anksčiau kaminai buvo mūrijami iš plytų. Laikui bėgant, veikiamos karščio, šalčio ir drėgmės plytos bei jas rišantis skiedinys pradeda skilinėti, prarandamas sandarumas. Šiuolaikiniai kaminai yra saugūs ir greitai surenkami, jie ne tik šalina dūmus, bet ir gali tiekti orą į židinio pakurą. Saugumas - įrengiant kaminą tai pats svarbiausias dalykas.Kaminas su ventiliaciniu kanalu

Šiuolaikinės, modernios krosnys bei židiniai gerokai funkcionalesni, nei tie, kuriuos turėjo galimybę naudoti mūsų proseneliai. Be to, šiuolaikiniai sprendimai leidžia nepalyginamai efektyviau pasirūpinti tokio būsto saugumu.

Tradicija ir funkcionalumas

Senieji plytiniai kaminai susideda tik iš sienelės, jų viduje karštis paprastai siekia nuo 150 iki 400 °C, o pavyzdžiui pirtyje gali viršyti net 600 °C. Lyginant su išorės, tokia temperatūra yra labai aukšta, o tradiciniuose kaminuose nėra karštį sugeriančios medžiagos, todėl deformacinės jėgos, veikiančios dėl didelio temperatūrų skirtumo, tenka plytinio kamino sienelei, kuri ilgainiui ima trūkinėti bei deformuotis - konstrukcija tampa nesandari. „Schiedel Rondo plus" dūmtraukių modulinėje konstrukcijoje naudojamas keramzitbetonio blokelis, viduje įdėklas įtvirtinamas su mineraline vata, tolygiai priglunda prie apvalaus vidinio vamzdžio paviršiaus, todėl jis gali laisvai plėstis į plotį ir, kas ypač svarbu, į viršų. Kaisdami konstrukcijos elementai plečiasi (10 m ~ 3 cm išilgai), todėl pati konstrukcija negali būti stacionari, kitaip ji praranda patvarumą bei sandarumą.

Kietajam ir skystajam kurui bei dujoms

Klasikinė modulinė dūmtraukių sistema „Schiedel Rondo plus" pasižymi universalumu ir funkcionalumu. Ji pritaikyta ir kietajam, ir skystajam kurui, dujoms, žemoms ir aukštoms išmetamųjų dujų temperatūroms. Sistemai suteiktas Berlyno bei Varšuvos statybos institutų leidimas atsparius drėgmei kaminus naudoti statybose. Sistema „Schiedel Rondo plus" tinkama išmetamųjų dujų temperatūroms nuo 60 iki 600 °C, jos skersmuo nuo 12 iki 50 cm. Dujos šalinamos per aukštos kokybės keraminį vamzdį. Šie dūmtraukiai išsiskiria dideliu atsparumu rūgštims, drėgmei ir ugniai (iki 60 min.).

Tiksliai suderinti elementai

„Schiedel Rondo plus" kaminų sistemos paslaptis - trisluoksnė konstrukcija. Izoliuotas vėdinamas dūmtraukis montuojamas iš serijinių gamyklinių elementų, tiksliai derančių vienas prie kito. Pagrindiniai sudedamieji jo elementai - keraminis vamzdis, mineralinė vata ir išorinė blokelių konstrukcija. Vidinis keraminis vamzdis, gaminamas iš aukštos rūšies nedegios keramikos, atsparus aukštai temperatūrai bei temperatūros svyravimams. „Schiedel" keraminiai vamzdžiai nejautrūs drėgmei, rūgščių poveikiui bei agresyviam kondensatui, atsparūs korozijai, išsiskiria ypatingu tvirtumu bei patvarumu ir atitinka visas šiuo metu tokiems gaminiams galiojančias griežčiausias normas ir priešgaisrinės saugos reikalavimus. Išorinis blokelis pagamintas iš lengvojo betono. Jis padeda išcentruoti vidinį vamzdį ir izoliacinį sluoksnį.

Kanalai blokelio kampuose leidžia ventiliuoti mineralinę vatą. Norint gyvenamųjų patalpų šilumos nuostolius sumažinti iki minimumo, konstrukcijoje galima taikyti naują, modulinį sistemos „Schiedel Rondoplus" blokelį „Thermosplit", į kurį papildomai įterptas specialus
sandarinamasis sluoksnis. Tam, kad sumažėtų šalčio tilto efektas dūmtraukyje, paprastai pakanka vieno „Thermosplit" blokelio visai kamino sistemai. Blokelis „Thermosplit" montuojamas į šiltinamąjį stogo konstrukcijos sluoksnį. Dar vienas „Schiedel Rondo plus" pranašumas - tas, kad skirstant pastato vidines erdves šis daugiasluoksnis kaminas gali būti montuojamas net 5 cm (pirtyse 10 cm) atstumu nuo degių objektų, o projektuojant plytinius kaminus su metaliniu įdėklu pagal reikalavimus tarp metalinio įdėklo ir degių konstrukcijų būtina išlaikyti ne mažesnį kaip 39 cm atstumą. Be to, „Schiedel Rondo plus" dūmtraukiai gali būti montuojami kartu su vėdinimo kanalais.

Patikimumas ir ilgalaikės garantijos

Lyginant su kitomis rinkoje siūlomomis kaminų sistemomis, apskaičiavus visas išlaidas kartu su sistemos montavimo darbais, paaiškėja, kad „Schiedel Rondo plus" nuo tradicinių sprendimų skiriasi tik keliais šimtais litų. Todėl čia nereikėtų taupyti, nes dūmtraukis sudaro mažiau nei 1 proc. visos namo kainos. Jei bandydami taupyti pagailėsime lėšų geram dūmtraukiui, negalėsime džiaugtis savo namu bei jame įrengtu židiniu ar krosnimi, nebus to jaukumo, komforto, šilumos bei saugumo, dėl kurio iš principo ir renkamės tokio tipo namą. „Schiedel Rondo plus" suteikia trisdešimties metų garantiją ir tai ne vien deklaruojami skaičiai. Didžiausia Europoje dūmtraukių sistemų gamintoja, bendrovė "Schiedel" gyvuoja jau daugiau nei 60 metų, todėl tikrai žino, kiek tarnauja jų sukurtos kaminų sistemos. To negalima pasakyti apie daugelį kitų gamintojų. Juk paradoksalu, kai įmonė gyvuoja penkerius metus, o savo produkcijai teikia ilgesnio laikotarpio garantiją, nei pats produktas egzistuoja. Tai pasitaiko neretai. „Schiedel" jau daugiau kaip pusę amžiaus užsiima vien kaminų gamyba ir jų tobulinimu, todėl gali garantuoti nepriekaištingą produkto kokybę bei funkcionalumą.

 

Parengta pagal Schiedel Kaminų Sistemos, UAB medžiagą
Mėnulio g. 7, LT-04326, Vilnius