Katilai leidžiantys sutaupyti dar daugiau

Lenkijos kieto kuro katilų gamybos lyderė „Kostrzewa", turinti gamybos asortimente plačiausią granulinių katilų gamą, (rinkoje veikia jau daugiau nei 30 metų. Nuo pat įkūrimo įmonė sparčiai vystosi ir savo klientams Rytų, Pietų ir Vakarų Europos šalyse siūlo vis kokybiškesnius produktus.
Pastebėjusi poreikį, „Kostrzewa" buvo pirmoji Lenkijoje, pradėjusi gaminti ir prekiauti granulėms skirtais katilais. Šiuo metu gaminamų granulinių katilų galingumas siekia nuo 10 iki 500 kW.
Nuo pat įmonės įkūrimo pradžios „Kostrzewa" išsikovojo lyderės poziciją siūlydama klientams iki šiol vienu populiariausių laikomą granulinį katilą Pellest Fuzzy Logic 2. (Jis unikalus tuo, kad leidžia valdyti deginimo procesą lambda zondo pagalba (reguliuoja procesą iki idealaus), automatiniu būdu sugebantis užkurti smulkias anglis, granules ir avižas, o rankiniu būdu kraunant galima deginti bet kokį kietą kurą (malkas ir pan.). Katilai leidžiantys sutaupyti dar daugiau

Pellest Fuzzy Logic 2 granulinio katilo modelio galingumas siekia nuo 15 iki 100 kW. O tam, kad kiekvienas kuras degtų kuo efektyviau, turi skirtingus degiklių antgalius standartinėje komplektacijoje.
Šį sezoną katile buvo įdiegtas dar pažangesnis degiklis, turintis patobulintą oro recirkuliaciją. Ji neleidžia purvui bei šlakui prilipti prie degiklio, taigi deginant granules, jo valyti tiesiog nebereikės. Tai sutaupo daug laiko ir paverčia katilą dar patrauklesniu.
Taip pat buvo pakeistas kuro padavimo mechanizmas. Šiuo metu jis yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, todėl tarnaus dar ilgiau.
Įmonė, atsižvelgdama į tobulėjančias technologijas ir didėjančius klientų poreikius, savo gaminius nuolatos atnaujina papildydama naujomis funkcijomis. Palyginus su didžiuliu jų kiekiu, katilo kaina yra sąlyginai žema.
Kadangi būsto šildymas kainuoja vis daugiau, investuotojai, ieškodami būdų sutaupyti, vis dažniau priima sprendimą statyti mažesnio ploto namus, vis geriau apšiltinti sienas, naudoti aukštesnės kokybės langus ir pan. Vos prieš kelis metus bendras standartinis namo plotas buvo 300 kv.m., o dabar žmonės verčiau renkasi įrenginėti 120 kv.m. pastatus.
Mažesniuose namuose įrenginėjamos ir mažesnės katilinės, todėl prisitaikydama prie klientų poreikių, „Kostrzewa" pradėjo siūlyti visai nedaug vietos užimančius, šaldytuvo formos Mini Bio ir Mini Bio Luxury katilus. Jie yra labai kompaktiški, pilnai automatizuoti ir turi puikius degimo kokybės bei šiluminio efektyvumo parametrus. Beje, katilai yra sertifikuoti EN 303-5, kuris patvirtina, jog gaminys atitinka pagrindinio Europos Sąjungoje taikomo kietojo kuro katilų gamybos standarto reikalavimus bei dar griežtesniu Vokietijos BAFA.
Abu katilai turi degiklius su automatinio išsivalymo funkcija, keraminiais elementais jame bei su pilnai keramine pakura. Visa tai leidžia labai švariai sudeginti įvairaus pobūdžio kurą, katilą valyti labai retai - vos vieną kartą per tris savaites, o kurą pakrauti vieną kartą per savaitę. Tai sutaupo daug brangaus laiko.
Mini Bio Luxury katilai taip pat turi standartinius lambda zondą ir pilną katilinės valdymo automatiką. Automatika reguliuoja katilo, namų (įmanoma nustatyti, kad ji keistųsi skirtingu metu), karšto vandens šildytuvo (boilerio) temperatūras, gali valdyti saulės kolektorių bei akumuliacinės talpos darbą.
Granulinių katilų kūrenimas yra labai patrauklus būdas šildyti namus ne tik dėl šilumos kainos, bet taipogi ir dėl patogumo. Žmogus tiesiog kartą per savaitę turi užsukti į švarią katilinę (joje nėra dūmų, skaldytų malkų nuolaužų ir pan.) ir per 5 minutes papildyti katilą pakuote granulių.
Kadangi visi norime ne tik gražios katilinės aplinkos, bet ir šiuolaikiškai atrodančio katilo, „Kostrzewa" siūlo modernius Compact Bio ir Compact Bio Luxury modelius. Šiuose katiluose sumontuoti pilnai automatizuoti granuliniai degikliai, kurie sugeba deginti granules. Katilas taip pat degina bet kokį kietą kurą (malkas, anglį ir pan.). Labai svarbu yra tai, kad skirtingai nei kiti granuliniai katilai ,Compact Bio ir Compact Bio Luxury (katiluose pereinant iš vienos kuro rūšies į kitą, nereikia permontuoti jokių detalių. Jums tereikės katilą papildyti pasirinkta kuro rūšimi ir paspaudus mygtuką katilo displėjuje nurodyti, kokia ji yra.
Ir tai ne vienintelės šių granulinių katilų patrauklios savybės. Jie taip pat atlieka tokias pačias funkcijas, kaip ir anksčiau minėtieji Mini Bio ir Mini Bio Luxury modeliai.

„Kostrzewa", nuolatos tobulindama savo gaminius, ateinančiam sezonui paruošė staigmeną - sukurtas naujas Farmer Bio modelis, kuris leidžia dar labiau sutaupyti. Šis katilas išskirtinis tuo, jog suteikia galimybę kūrenti pigesnį žemos kokybės kurą (nekokybišką anglį, grūdus, žemos kokybės granules ir pan.), specialaus degiklio pagalba automatiškai pašalindamas visus susikaupusius šlakus ir pelenus. Katile sumontuotas degiklis turi judančių dalių. Degiklio degimo lėkštė juda aplink vertikalią ašį ir tokiu būdu automatiškai laužo bei šalina susikaupusius šlakus ir pelenus. Tai leidžia pilnai automatiškai deginti šlakuojančius ir daug pelenų turinčias kuro rūšis, neskiriant laiko degiklio valymui.
Farmer Bio yra labai universalus tuo, kad jo rezervuarą, pagal poreikį, galima montuoti tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės. Beje, šis katilas kūrenamas gali būti ne tik automatiškai, bet ir rankiniu būdu (kraunant malkas ir pan.).
Standartiniame katile sumontuotas lambda zondas bei automatika, kuri savarankiškai valdys katilo, akumuliacinės talpos bei dviejų maišymo vožtuvų (pvz. radiatorių ir grindinio šildymo sistemas) darbą. Šiuo metu vis labiau pastebima tendencija, kad žmonės nori praleisti katilinėje kuo mažiau laiko - niekas nenori dirbti kūriku. Įžengus į katilinę norisi matyti gražią patalpą su gražiai atrodančiais įrengimais.
Žinant tai, įmonė „KOSTRZEWA Baltic" siūlo vartotojams automatizuoti dažniausiai esančius katilinėse kieto kuro katilus arba dyzelinius katilus, vartotojui tereikia įsigyti granulinio degiklio Platinum Bio komplektą Jį sudaro į jau esantį (pvz. kieto kuro) katilą įmontuoti automatizuotas granulinis degiklis, granulių padavimo mechanizmas ir rezervuaras. Tai labai greitas būdas pilnai automatizuoti katilinės darbą, o šildymo kaštus išlaikyti beveik tame pačiame, žemame lygyje.
Granuliniai degikliai Platinum Bio) yra prijungiami prie jau turimų katilų, dažniausiai sumontuojant juos į esamo katilo dureles. Tokį sprendimą dažniausiai renkasi žmonės, kurie naudojasi kieto kuro arba dyzeliais katilais. Granulinį degiklį pakeitus dyzeliniu degikliu, šildymo kaštai atpinga daugiau negu du kartus.

„Kostrzewa" dyzelines sistemas į granulines keičia ne vien individualiuose namuose - katilai modernizuojami ir pramoniniuose objektuose bei valstybinėse institucijose (pvz. mokyklose), kuriose galia siekia net iki 500 kW. Tai leidžia sutaupyti šimtatūkstantines sumas per vieną šildymo sezoną.
Lietuvoje egzistuoja labai daug daugiabučių, kurie prijungti prie centrinio šildymo, taigi gyventojai yra priklausomi nuo savivaldybės nustatytos šildymo kainos (iki 35 ct/kWh). „Kostrzewa", norėdama suteikti gyventojams galimybę mokėti mažiau, pastaruoju metu dairosi pilotinio objekto, kuriame, atsijungus nuo centrinio šildymo, nemokamai įrengtų dideliems objektams skirtą ekologišką Maxi Bio) katilą. Susidomėjusieji pasiūlymu turėtų kreiptis į įmonės atstovus Lietuvoje.

Parengta pagal KOSTRZEWA BALTIC, UAB medžiagą
70% rekomenduoja
10 atsiliepimai
vi
2020-05-22,
ed
2020-01-29, Vilnius
to
2019-12-12, Šilalė
to
2019-11-03,
Kai taip bendrauja net ir nesikreipsiu daugiau į tokią įmonę.
v.
2019-10-09,
g.
2019-06-12, Kėdainiai
ad
2019-06-06, Jurbarkas
en
2019-05-17, Marijampolė
va
2019-05-15,
Trūksta detalių, reikia "išprašyti".
se
2019-05-10, Prienai