Pigesnis šildymo būdas

Lietuvoje šiuo metu dujų kainai artinantis prie Europinio lygio, šildymui vis sparčiau pradėta naudoti medienos granulėmis kūrenamus katilus, o Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Latvijoje ir Estijoje granulinis šildymas jau seniai labai populiarus. Pigesnis šildymo būdas

Pasak UAB „Energijos parkas“, kuri prekiauja granuliniais katilais ir granulėmis, vadovo Dainiaus Stankevičiaus, nors granuliniais katilais Lietuvos rinkoje prekiaujama palyginus neseniai, jų paklausa pastebimai didėja, juos renkasi žmonės vertinantys patogumą ir savo laiką.

Granulinis šildymas – kai šilumos energija gaminama katile deginant įvairios kilmės biokuro granules, dažniausiai medienos, kurios gaminamos presuojant pjuvenas. Medienos granulės yra ne tik ekologiškos, mažo peleningumo, bet ir daugiau negu du kartus didesnio šiluminio kaloringumo, lyginant su malkomis, todėl šildymui reikia žymiai mažesnio jų kiekio. Vienas pagrindinių šildymo, deginant granules patogumų – kuro padavimo ir degimo proceso automatizavimas.

Pagal savo technines charakteristikas, automatizavimo ir komforto lygį analogų Lietuvoje neturintis austriškas granulinis katilas „Biotech“, kurio galingumas nuo 9 iki 100 kW su vakuumine kuro transportavimo sistema. Vienas iš privalumų yra tai, kad galima įsirengti pageidaujamo dydžio granulių talpyklą (ji gali būti įrengta iki 20 m atstumu nuo katilo), kurios užteks visam šildymo sezonui. „Biotech“ granulinio šildymo katilas dirba moduliaciniu rėžimu, lamda zondo pagalba reguliuoja darbo parametrus pagal nustatytus vartotojo poreikius priklausomai nuo lauko ir vidaus oro temperatūros. Tai sumažina išlaidas šildymui bei turi teigiamą efektą katilinės eksploatacijos laikui. „Biotech“ vienintelis granulinis katilas, kurio šilumokaitis išsivalo pats, jis pats tankina pelenus, juos išpilti tereikia 2-3 kartus per metus. Šiuolaikiniam 200 kv.m. namui apšildyti per šildymo sezoną sudeginamos apie 3-4 tonos granulių.

Svarstantieji taip pat gali rinktis čekų kompanijos „OPOP“ granulinių katilų modelius „BioComfort ir „BOINK“, kurie komplektuojami su 16, 24 ir 30 kW galios daniškais degikliais ir automatika, arba lenkų kompanijos „SAS“ universalius katilus „Agro-Eco“. Pastaruosius galima kūrenti ne tik medienos, bet ir kitų rūšių granulėmis-šiaudų, grūdų, avižų, saulėgrąžų, be to numatyta galimybė avariniu atveju naudoti malkas.

Granulinį šildymą rinkitės jeigu: norite gyventi šiltai, nepriklausomai, patogiai, ekonomiškai ir ypač, jei norite išvengti dažno vizito į katilinę. Apibendrinant, galime teigti, kad tai neginčijamai puiki alternatyva visoms kitoms kuro rūšims ir šildymo būdams, geras ir patikimas pasirinkimas norintiems taupyti ir žiemą palikti šiltus namus ilgesniam laikui.

Parengta pagal UAB "Naujoji šiluma" medžiagą
67% rekomenduoja
3 atsiliepimai
do
2020-02-11, Elektrėnai
ir
2020-01-20,
zy
2019-11-17, Marijampolė