Akustiniai blokeliai

Akustiniai blokeliai turi pagerintas garso izoliacijos ir nedegios mūrinės sienos technines savybes. Dažniausiai akustiniai blokeliai naudojami vidinių pertvarų mūrijimui, kur reikalaujama padidinta garso izoliacija. Dėl didesnio šių blokų mechaninio ir ugnies atsparumo juos galima naudoti statant ne tik vidines, bet ir išorines padidinto atsparumo sienas, o taip pat mūrijant ugniasienes. Iš šių blokelių statant gyvenamų pastatų išorės sienas reikalingas papildomas, ne mažiau kaip 18 cm šilumos izoliacijos sluoksnis (mineralinė vata arba polistireninis putplastis). Akustiniai blokeliai

Akustinių blokelių palyginimas su kitais blokeliais
Gaminant Akustinį keraminį bloką, sumažintas „tuštumų" kiekis, lyginant su įprastais statybiniais blokais, todėl blokas turi didesnį tūrio svorį (1250 kg/m3). Be to šis blokas tankesnis ir sunkesnis, turintis aukštesnius garso izoliacijos rodiklius (R'w 55 dB), taip pat turintis aukštesnį stiprį gniuždant (20 N/mm2) ir atsparumą ugniai (REI 240 min.).
Statant iš 25 centimetrų storio Keraterm blokų dažniausiai užtikrinami garso izoliacijai keliami reikalavimai, tačiau pasitaiko atvejų, kai pastato arba patalpų funkcijos reikalauja laikytis aukštesnės garso izoliacijos parametrų. Tokiu atveju konstrukcijai būtina įrengti papildomus garso izoliacijos sluoksnius. Būna situacijų, kai atskiriant visuomeninės reikšmės patalpas, jas privaloma atskirti nedegia mūrine siena, o taip pat įrengti papildomą garso izoliaciją. Pavyzdžiui, būtina atskirti diskoteką nuo kino salės, kurios įrengtos gretimai viename pramogų centre.

Akustinių blokelių mūrijimas
Mūrijant akustinius blokus, skiedinys dengiamas tiktai ant horizontalaus blokų paviršiaus ir tiksliai suderinami blokų šoniniai kraštai, kuriuose sudaryti stačiakampiai profiliuoti pagilinimai. Kai akustinių blokų eilė suformuota, šoninių kraštų „tuštumos" užpildomos tuo pačiu skiediniu, sudarant vertikalią siūlę. Toks metodas leis greičiau ir efektyviau dirbti su šiais statybiniais blokais, lyginant su kitomis medžiagomis, iš kurių taip pat galima mūryti atitinkamų parametrų garso ir nedegią mūrinę sieną.

Akustinių blokelių „KERATERM 25 AKU" parametrai:
Ilgis - 300 mm
Plotis - 250 mm
Aukštis - 238 mm
Garso izoliacijos indeksas - R'w 55 dB
Bloko svoris - 21,5 kg
Stipris gniuždant - 20 N/mm2
Šiluminio laidumo koeficientas - 0,45 W/(mk)
Tūrio svoris - 1250 kg/m3

Parengta pagal UAB "KLINKERLAND" medžiagą

UAB "KLINKERLAND"

I. Šimulionio g. 5 - 136, 04300 Vilnius
I. Šimulionio g. 5 - 136, 04300 Vilnius
1 atsiliepimai
ba
2020-04-23, Mažeikiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima išorės apdailai klijuoti klinkerio plyteles ant cemento drožlių plokščių? Plokštės būtų tvirtinamos ant medinio karkaso.