Medinių baldų priežiūra

Mediniai baldai sparčiai populiarėja, nes mūsų sąmoningumas, susijęs su ekologija, natūraliais produktais ir daiktais, turinčiais išliekamąją vertę, tik didėja. Medinius baldus dažniausiai renkasi tie, kurie mėgsta natūralumą, praktiškumą ir sunkesnį stilių. Masyvo baldai žmonėms sukelia teigiamas emocijas, maloniai nuteikia natūralaus medžio skleidžiama šiluma ir kvapas. Mediniai baldai itin vertingi dėl savo išskirtinio vaizdo ir savybių ir gali būti perduodami iš kartos į kartą.
Medinių baldų priežiūra

Baldai gali tarnauti kelis šimtus metų.

Net šimtą metų perkopusius medinius baldus galima sėkmingai restauruoti ir prikelti antram gyvenimui. Todėl, norint išsaugoti baldo išskirtinę išvaizdą ir funkcionalumą, medinių baldų priežiūrai reikėtų skirti ypatingą dėmesį.

Medinių baldų priežiūra:

Nelaikykite medinių baldų tiesioginėje saulės šviesoje, nes jie blunka.

Stenkitės statyti medinius baldus kuo toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir kondicionierių – mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai.

Medžio masyvo baldai gali išdžiūti šildymo laikotarpiu, todėl patariama drėkinti namų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 55%, atsiranda didelė rizika, kad baldas sutrūkinės. Taip atsitinka ne dėl gamintojo kaltės, o dėl neteisingos eksploatacijos.

Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui virš 70%, mediniai baldai iš aplinkos taip pat pritraukia drėgmės, išsiplečia, judančios dalys gali pradėti kliūti viena į kitą, ar net, pavyzdžiui durelės, gali išsinerti iš sunėrimo vietų, todėl reikėtų patalpas sausinti (įjungti šildymą arba naudoti drėgmės surinkėjus).

Jei baldų durelės ar stalčiai varstosi netinkamai, pirmiausiai patikrinkite, ar baldas stovi taisyklingai – lygiagrečiai grindims. Jei ne, pakoreguokite baldo padėtį, remdamiesi gamintojo nurodymais. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad baldai gali susmegti į kiliminę dangą – tai taip pat gali būti netinkamo stalčių bei durelių varstymosi priežastis.

Kai kurių plastikinių ar guminių daiktų sudėtyje yra medžiagų, galinčių pažeisti medinių baldų apdailą – gali atsirasti dėmių, todėl vertėtų atidžiau rinktis jų pastatymo vietą arba naudoti minkštus apdangalus, audeklus bei servetėles.

Keiskite daiktų, esančių ant medinių baldų, stovėjimo vietą – net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.

Atsiradusius nešvarumus stenkitės nuvalyti iš karto. Vanduo gali palikti ant baldo šviesias dėmes, o kvepalai, alkoholis, priemonės po skutimosi ir medikamentai – smarkiai apgadinti apdailą.

Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas, kad reikėtų kuo mažiau trinti.

Įmonės rekvizitai:

Pramonės pr. 6E, LT-90112, Plungė, Lietuva​