Kaip apskaičiuoti metalinių laiptų reikiamą medžiagų kiekį?

Metalinės laiptų pakopos turi labai daug teigiamai vertinamų savybių (ilgai tarnauja, atlaiko didelius krūvius, nereikalauja atnaujinimo, todėl leidžia sutaupyti laiko bei pinigų ir t.t.). Vis tik, siekiant paties geriausio rezultato, t.y., norint, kad laiptai būtų sumontuoti kokybiškai, o jais naudotis būtų efektyvu ir patogu, reikia išmanyti tam tikrus dalykus, pavyzdžiui, žinoti, koks medžiagų kiekis bus reikalingas. Tam, kad būtų galima atsakyti į šį klausimą, pirmiausia reikia sužinoti, kiek laipų pakopų reikės; kokį plotą užims salelė bei turėklai. Tad pabandykime surasti atsakymus į šiuos klausimus. Kaip apskaičiuoti metalinių laiptų reikiamą medžiagų kiekį?

Atsakant į klausimą, kiek metalinių laiptų pakopų reikės, tai pirmiausia reikėtų paminėti, kad egzistuoja tam tikros rekomendacijos, tačiau daug kas priklauso ir nuo paties užsakovo. Štai, pavyzdžiui, laiptus gaminantys meistrai tvirtina, kad patogiausia laiptais lipti ir nešulius nešti yra tuomet, kai laiptų pakopos išdėstytos maždaug 17–19 cm atstumu. Taigi, rekomendacija jau yra, tačiau, koks bus konkretus atstumas, sprendžia pats užsakovas. Na, o, tie, kurie vis dar nežino, ką pasirinkti, turėtų atkreipti dėmesį į dar keletą detalių, pavyzdžiui: jei laiptai bus statomi namuose, tuomet jais naudotis bus patogiau (o ir vaizdas bus estetiškesnis), jei atstumai tarp pakopų bus mažesni, tarkime, 17 cm arba dar mažiau, netgi 16 ar 15 cm. Tuo tarpu jei laiptai bus statomi verslo, komercinėje ar gamybinėje aplinkoje, pakaks ir 17 cm atstumo tarp pakopų arba netgi dar didesnio, pavyzdžiui, 18 ar 19 cm. Taigi, pirmiausia užsakovas turi nuspręsti, koks bus konkretus atstumas tarp pakopų, o tuomet – nesunku sužinoti kiek pakopų reikės laiptams. Visą laiptų aukštį tereikia padalinti iš atstumo (kuris bus tarp pakopų) ir sužinosite tikslų skaičių. Na, o žinant šį rodiklį, nesunku sužinoti ir tai, kiek medžiagos apskritai reikės pakopos pagaminti (tiesiog apskaičiuokite, kiek jos reikės vienai pakopai pagaminti ir padauginti iš gauto skaičiaus).

Na, o dabar – pats metas pakalbėti ir apie saleles bei apskaičiuoti, kiek medžiagos reikės šiam elementui. Bet prieš tai svarbu atsakyti į kitą svarbų klausimą – ar jūs apskritai norite, kad laiptai turėtų salelę? Verta pastebėti, kad nemaža dalis laiptų užsakovų nusprendžia pasirinkti laiptus be jos ir tai nėra blogas sprendimas – tokiu būdu taupomi ir pinigai, ir laikas, ir erdvė. Vis tik, jei galimybės leidžia, jūsų laiptai tikrai turėtų turėti šį elementą, kadangi atrodys kur kas solidžiau bei gražiau. Be to, salelę galima dekoruoti kambariniais augalais ar statulėlėmis, suvenyrais ir išgauti ypač patrauklų interjero vaizdą. Kai kurie žmonės šia saleles paverčia netgi mažyte poilsio oaze, kur patogu prisėsti paskaityti knygą. Na, o sužinoti, kiek medžiagos reikės salelei pagaminti, tikrai nebus sunku – tereikia apskaičiuoti jos plotą, atsižvelgiant į laiptų dydį.

Siekiant apskaičiuoti, kiek medžiagos reikės turėklams pagaminti, pirmiausia reikia nuspręsti, kokių turėklų apskritai pageidaujama, tačiau dažniausiai pasirenkamas variantas, kuomet viena laiptų pakopa atitinka vieną turėklų strypą. Žinoma, tuo atveju, jei pageidausite, kad turėklai būtų puošti įvairiais dekoro elementais ar būtų neperregimi, medžiagos reikės daugiau.

Tikimės, kad šie patarimai padės apskaičiuoti, kiek medžiagos apytiksliai reikia laiptų gamybai. Na, o, kol vis dar svarstote, būtinai užsukite ir į internetinę parduotuvę. Kurioje rasite metalinių laiptų pakopų, pagamintų iš aukštos kokybės metalo bei padengtu cinku, kuris užtikrins puikią gaminio išvaizda bei ilgiau padeda išlaikyti puikų estetinį vaizdą.

Parengta pagal UAB Komeksimas medžiagą
F. Vaikaus g. 4, Šiauliai