Saulės kontrolės langai

Langai su saulės kontrolės stiklo paketu – optimalus sprendimas taupiems ir praktiškiems bet kuriuo metų laiku. Saulės kontrolės langai

Niekam ne paslaptis, jog langai yra pagrindinis į Jūsų namus patenkančios šviesos šaltinis. Nors pro langus į vidų besiveržianti dienos šviesa pakelia nuotaiką, nereiktų pamiršti, kad karštą vasaros dieną spiginanti saulė gali ne tik įkaitinti patalpą, bet ir išblukinti užuolaidas, grindis bei baldus. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėjos Audronės Galvonaitės duomenimis, šiltėjant klimatui, daugėja ir saulėtų valandų skaičius. Per metus saulėtų valandų

skaičius padidėjo apytiksliai 7-10% (126-173 valandomis), lyginant su klimato norma. Be to, numatoma, kad 2011-2012 m. saulės intensyvumas (kaitra) gali pasiekti maksimumą. Taigi artėjant vasarai, patalpų įkaitimo problema tampa vis aktualesnė – ypač, jei langai yra pietinėje ar pietvakarių pusėje. Tačiau dažniausiai pirkėjas langus renkasi pagal kainą ir neatkreipia dėmesio į tai, kad sumontavus langus su paprasčiausiais ir pigiausiais stiklo paketais, žiemą patalpoje gali būti vėsu, o vasarą – karšta ir tvanku. Stiklo paketai yra svarbi langų sudedamoji dalis, tad nežinodami ir neįvertinę svarbių lango stiklo charakteristikų, klientai rizikuoja pasirinkti netinkamą variantą ir dėl to turėti papildomų, „brangiai kainuojančių“ rūpesčių.

Langų stiklų gamyba tobulėjo

Langų stiklų gamintojai jau seniai ieškojo tinkamo būdo, kaip efektyviausiai apsaugoti savo klientus nuo kaitrios saulės. Yra trys stiklo, saugančio nuo įkyrios kaitros, tipai:

1. Paprasčiausi tonuoti (tamsinti) stiklai. Tačiau šis stiklas turi minusų - ribojant kaitrą, į patalpą patenka mažiau šviesos, o pro langą matomas vaizdas atrodo kaip per saulės akinius. Be to, karštą vasaros dieną tamsintas stiklas stipriai įkaista ir skleidžia šilumą į patalpos vidų.
2. Stiklai, turintys veidrodinį paviršių. Jie atspindi daugiau šviesos ir saulės energijos, tačiau išlieka nepageidaujamas pritemdymo efektas.
3. Galiausiai rinkai buvo pasiūlytas dar geresnis sprendimas – langų stiklo paketas su taip vadinamu saulės kontrolės stiklu. Jis beveik nesumažina šviesos srauto, tačiau dėl specifinių šio stiklo savybių – prasiskverbia ketvirtadaliu mažiau saulės kaitros vasarą ir sulaikoma 10% daugiau šilumos žiemą. Šiandieninės technologijos užtikrina maksimalų šviesos pralaidumą, o vizualiai stiklo paketas su saulės kontrolės stiklu tik labai nežymiai skiriasi nuo stiklo paketo su selektyviniu stiklu.

Daug funkcijų viename

Langų stiklo paketas su saulės kontrolės stiklu pasižymi daugeliu teigiamų savybių. Pirmiausia, jis sulaiko net 10% daugiau šilumos nei įprastas stiklas, nes yra padengtas naujos technologijos minkšta danga, kuri itin veiksmingai padeda išsaugoti šilumą patalpos viduje – tai didelis privalumas žiemą. Antra, saulės kontrolės stiklai neleidžia patalpoms įkaisti – tai akivaizdus privalumas vasarą, ypač jei patalpų langai pietinėje ar pietvakarių pusėje. Ir trečia, nebeliko nepageidaujamo „saulės akinių“ efekto – saulės kontrolės stiklas sumažina saulės kaitrą, tačiau yra pralaidus šviesai. UAB „Fauga“ specialistai rekomenduoja rinktis 6mm storio saulės kontrolės stiklą, nes būtent tokio storio stiklas pasižymi garso izoliacijos savybėmis ir ženkliai sumažina žmogaus girdimą triukšmą.

Ne tik praktiška, bet ir taupu

Kaip teigia UAB „Fauga“ projektų vadovas Gintas Baguckis, įsigijus langus, kuriuose sumontuoti stiklo paketai su saulės kontrolės stiklu, ateityje turima mažiau įprastų išlaidų – žiemą neleidžiama šilumai išeiti (taupomos šildymo sąnaudos), vasarą į patalpas patenka ketvirtadaliu mažiau saulės kaitros (sumažėja kondicionavimo sąnaudos), lyginant su stiklo paketais, kuriuose sumontuoti įprasti selektyviniai stiklai. Be to, sumontavus saulės kontrolės stiklo paketą su 6mm storio stiklu, girdimas triukšmas žymiai silpnesnis. Už visa tai sumokama trečdaliu brangiau, bet tik vieną kartą, perkant langus, – vėliau visa tai atsiperka, nes „įsigyjama“ ne tik gaiva ir ramybė, bet ir sutaupoma šildymui bei kondicionavimui.

Pagal ką išsirinkti iš gausios pasiūlos?

Ruošiantis įsigyti langus, tikslinga įvertinti visas sąlygas: kokio dydžio patalpa, kokioje pusėje ji yra ir tik tada rinktis optimaliausią variantą. Minėtos saulės kontrolės stiklo charakteristikos ypač aktualios, jei langai pietinėje ar pietvakarių pusėje. Siekiant gauti geriausią gaminio kokybę, langus reikėtų rinktis didelėse, žinomose ir ilgametę patirtį turinčiose langų gamintojų kompanijose, kuriose įdiegta ISO kokybės vadybos sistema bei įkurtos aptarnavimo serviso tarnybos. Tokios kompanijos nebijo atsakomybės ir įsipareigojimo. Idealiausia, jei kompanija taiko „nuo-iki“ darbų strategiją – kaip pavyzdžiui, UAB „Fauga“ stiklo paketai, langai ne tik gaminami, bet ir teikiamos langų montavimo, garantinio bei pogarantinio aptarnavimo paslaugos. Tai itin svarbu, nes nekokybiškai atlikus montavimo darbus, galima sugadinti net ir pačius geriausius langus. Pirkėjas turėtų jaustis ramiau, jei perkant langus suteikiamos garantijos, nes perkant net ir pigiausią buities prekę, savaime suprantama, kad norime gauti ir garantinį dokumentą, o langai – tai visgi ilgalaikė investicija į Jūsų namus, jų komfortą ir jaukumą.