​Aliuminio durys „MasterLine 8“ – neribotos galimybės ir variantai

Aliuminio durys „Reynaers MasterLine 8“ – tai solidžios, šiuolaikiškos, prabangiai atrodančios durys. Galima rinktis bet kokią spalvą, tikrai didelius matmenis, su sąlyginai siaurais profiliais. Tokios Aliuminio durys yra ilgaamžės, mažina šildymo išlaidas, yra pigesnės, palyginti su rinkoje esančiomis analogiškomis durimis. ​Aliuminio durys „MasterLine 8“ – neribotos galimybės ir variantai

Plačiau apie „Masterline 8“ sistemą rasite čia.

Renkantis duris yra svarbu žinoti, jog kiekviena medžiaga pagal fizikos dėsnius šildoma plečiasi, o šaldoma traukiasi. Todėl energetiškai efektyviems namams turi būti svarbūs ne tik langai, bet ir įėjimo durys, kurių rėmus iš vienos pusės veikia dešimties laipsnių šaltis, o iš kitos – dvidešimties laipsnių šiluma. Lauko durys – labiausiai eksploatuojama vieta pastate, jos dažnai varstomos, stipriai veikiamos agresyvios aplinkos – drėgmės, purvo, druskos. Būna, kad durys stipriau trankomos, atidarinėjamos ir kojomis ir alkūnėmis, joms tenka pačios didžiausios eksploatacinės apkrovos. Jeigu durys nebus patvarios, stabilios ir tvirtos, jas paprasčiausiai reikės greitai keisti. Reynaers aliuminio durys sukonstruotos taip taip, kad atmosferos poveikis joms būtų kuo minimalesnis. Aliuminio duris sudaro vidinė kamera, izoliatorius ir išorinė kamera. „Reynaers“ sistemose izoliatoriai yra paslankūs ir tai leidžia sumažinti varčios išlinkimus apie 50 proc., net esant dideliam temperatūrų svyravimui. Taip garantuojamas durų sandarumas, kuris yra vienas svarbiausių energetiškai efektyviuose namuose.

Dažnai užsakovai neįvertina minėtų veiksnių ir dėl tikrai nežymaus kainų skirtumo pasirenka mažiau sandarius gaminius. O juk veikiamos didelio temperatūros svyravimo mažiau stabilios sistemos išsikreipia. Tai neįvyksta per keletą dienų, tačiau per šį procesą atsiranda mikroplyšiai. Į juos patenka drėgmės, kasdien jos daugėja, tad po savaitės durys jau gali būti nesandarios. Dėl to ir būtina pasirinkti tinkamą lauko durų sistemą.

Įvertinus, kad Masterline 8 vienvėrės aliuminio durys gali būti net 250 kg svorio, 1400 mm pločio ir 3000 mm aukščio – atsiveria tikrai plačios tokių durų panaudojimo galimybės. Taip pat verta žinoti apie dar kelis durų variantus kaip pvz. Panelinės durys:

Tokios aliuminio durys pasižymi minimalizmu, dažniausiai būna su paslėptais (nematomais vyriais), gali būti sumontuotos su skaitmeninėmis spynomis, pirštų skaitytuvais ir t.t. Be to – jos yra sertifikuotos Passive House institute Vokietijoje.

Kai kuriuose projektuos yra labai svarbu išspręsti kritulių surinkimo klausimą. Reynaers aliuminio durys tai sprendžia integruojamų drenažinių profilių pagalba. Tai itin kokybiškas sprendinys, dažnu atveju padedantis išspręsti sudėtingą mazgą ir sutaupyti tokio mazgo įrengimo išlaidas.

Kas ieško nestandartinių sprendimų, didelių gabaritų – tokiam užsakovui verta pasidomėti „Pivot” tipo durimis. Tai aliuminio durys, kurios sukiojasi per savo ašį. Ašies vieta gali keistis ir priklausomai nuo to suteikti pastatui visai kitokį vaizdą ar padidinti praėjimo erdvę. Svarbu žinoti, kad darant tokią konstrukciją slenkstis daromas lygiai su grindimis, t.y. nelieka jokių aukščių perkritimų. Standartinės sistemos vienos varčios svoris gali būti iki 250 kg ir iki 3000 mm aukščio bei 1700 mm pločio:

Reynaers naujiena tai Maxi Pivot durys. Tokias duris galima daryti net iki 4000 mm aukščio ir 2500 mm pločio, o svori gali siekti net 500 kg! Taip pat Pivot aliuminio durys gali būti įstiklintos, sublokuotos, gali būti su sudalinimais ar netgi padarytos kaip „Panelinės durys” t.y. su užpildais. Štai keletas tokių variantų:

Trumpas video parodantis kaip veikia „Pivot“ tipo durys:

Prie varstomų durų taip pat reiktų priskirti ir balkonines, terasų duris. Dažnai tokiose vietose reikalaujamas itin didelis sandarumas, o slenksčio užsakovai dažniausiai nepageidauja. Tokį sprendimą užtikrina Masterline 8 aliuminio durys su žemu slenksčiu, kurios taip pat ištestuotos iki 3000 mm aukščio:

Apibendrinus, Reynaers Masterline 8 aliuminio durys turi siauresnius rėmus nei plastiko ar medžio gaminiai. Spalva, jei dažoma pagal RAL spalvyną, visai neįtakoja jų kainos. Gabaritus galima daryti didesnius (mažiau rėmų, sudalinimų), gali perimti didesnius svorius, priežiūra kur kas mažesnė nei PVC ar medžio gaminių, o eksploatacijos laikas daug ilgesnis, o dažnu atveju ir vaizdas gražesnis.

UAB Reynaers Aluminium
UAB Reynaers Aluminium