LED juostų naudojimas drėgnose patalpose

Klausimas:
Ar galima LED juostas naudoti didesnės drėgmės patalpose (vonioje, virtvėje)? Ar reikalinga papildoma izoliacija, apsauga tokioms LED juostoms?
Komentarai:
Virtuvės zonose aplink plautuvę, viryklę rekomenduojama rinktis LED juostas su ne mažesne, kaip IP44 klase. Vonios zonose aplink dušo kabiną, vonią ar praustuvą rekomenduojama rinktis LED juostas su ne mažesne kaip IP65. Kitose zonose galima naudoti LED juostas su mažesne IP klase, tačiau dėl besikaupiančių garų, visose zonose rekomenduojama rinktis LED juostas su nemažesne, kaip IP44 klase, taip užtikrinant ilgesnį produkto tarnavimo laiką.
Saulius Baravykas, UAB Elmo technologijos
Specialios izoliacijos LED juostai nereikia, nes juostos yra kelių klasių: IP33 klasės juostos, tinkamos naudoti patalpose, kuriose nėra drėgmės, IP65 klasės juostos, naudojamos patalpose, kuriose yra drėgna, ir IP67 klasės juostos, naudojamos vandenyje, pvz. baseine.Išvada: juostos tinkamos naudoti bet kokiomis sąlygomis ir papildomos izoliacijos nereikia. Tiesiog reikia pasakyti, kur juosta bus naudojama, ir mes patarsime, kokią juostą išsirinkti. Galite būti ramūs dėl savo saugumo.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: