Lietaus vandens nuvedimo sistemos reikalingumas

Klausimas:
Ar būtina ir kokia nauda iš lietaus vandens nuvedimo sistemos? Namas statomas nuosavame 3 ha žemės ūkio paskirties sklype, ant kalniuko, prie miško. Teka sau vanduo nuo stogo, na ir tegu teka.
Komentarai:
Vadovaujantis šiuo metu galiojančia statybos teise ir taikoma praktika, rengiant vienbučio gyvenamojo namo Techninį projektą nėra būtinybės numatyti lietaus nuotekų surinkimo ir tvarkymo būdus, tai paliekama pačio statytojo nuožiūrai. Pagal aplinkosauginius reikalavimus, lietaus nuotekos nuo gyvenamojo namo stogo neprivalo būti nei surenkamos nei valomos. Atsižvelgiant į visa tai, lietaus surinkimas nuo stogų priklauso tik nuo pačio statytojo noro ir galimybių. Taip, kad Jūsų atveju, jeigu nuo lietaus vandens nenukentės nei statinio konstrukcijos, nei sklypo vizualizacija, tai ,,teka sau vanduo nuo stogo, na ir tegu teka".
Lietaus nuvedimo sistemos paskirtis yra: - surinkti lietaus vandenį nuo stogo, tvarkingai nukreipiant jį naudotojui reikalinga kryptimi, tuo apsisaugant nuo galimai neigiamo lietaus vandens poveikio pastato konstrukcijoms; - lietaus nuvedimo sistema apsaugo fasado, cokolio, nuogrindos medžiagas nuo didesnio lietaus vandens poveikio, tuo pailgindama šių elementų tarnavimo laiką. Ar to reikia konkrečiu atveju, žinoma spręsti vartotojui.
Ant kalniuko, jei paaukštėjimas bent 3 metrai, lyginant su apylinke, lietaus nuvedimo sistemai būtinybės nėra, bet jos reikia norint, kad greičiau nutekėtų paviršinis vanduo. Tai, beje, aktualu pajungiant vandens filtrus, nes susidaro nemažai vandens atsiplovimo metu, kurį reikia nuvesti ir geriausia, jei tai lietaus nuvedimas. Vamzdis, kad neperšaltų, turi būti klojamas mažiausiai 1 metro gylyje.
Tekėdamas vanduo nuo stogo jums plaus pamatus, todėl galimas pamatų sėdimas. Be to, nepakankamai nuo atmosferos poveikio bus apsaugotos sienos - po kiekvieno lietaus matysit aptaškytas sienas, o tai skatins išorinio sluoksnio greitesnį irimą.
Jei vanduo nubėga, nesikaupia aplink namą ir bėdos Jums nedaro, galite ir nedaryti vandens nutekėjimo sistemos. Kitur žmonėms plaukiantis kiemas yra bėda, ten ir daro lietaus kanalizaciją. O valymo įrenginius jau turite?
 
Sritis:
Sritis: