Plastikinė ar plieninė lietaus nuvedimo sistema

Klausimas:
Kuri geresnė plieninė ar plastikinė lietaus nuvedimo sistemos, kokia šių lietaus nuvedimų sistemų kaina, kuri pigesnė. Ar plieninė sistema skiriasi nuo skardinės? Į ką atkreipti dėmesį ir kaip išsirinkti sau tinkamiausią sistemą?
Komentarai:
Lietaus nuvedimo sistemą žmogus dažniausiai renkasi pagal kainą, dar labai svarbu jos išvaizda (apvali ar stačiakampė). Pagrindinis dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai jos patvarumas. Vienareikšmiškai plieninės sistemos yra gerokai patvaresnės už plastikines. Labai dažnai plastikinės sistemos sulūžta, nes neatlaiko sniego apkrovų, be to jos nuo šalčio ir šilumos pokyčių labiau „vaikšto“, todėl ties sujungimais gali atsirasti tarpai ir per juos bėgs vanduo. Manau, vienintelis plastikinės lietaus nuvedimo sistemos privalumas yra tas, kad ji gana nedaug kainuoja.Plieninės lietaus nuvedimo sistemos yra žymiai patvaresnės, lengvai montuojamos. Renkantis plieninę sistemą reiktų atkreipti dėmesį į skardą iš kurios yra padaryta sistema. "Borga" tiekia švedišką lietaus nuvedimo sistemą, kuri yra pritaikyta atlaikyti didesnes sniego apkrovas nei jos įprastai būna Lietuvoje. Lietaus nuvedimo sistema gaminama iš 0,6 mm storio plieno bei padengta HBP (50 mikronų dažų sluoksniu) iš abiejų pusių, yra atsparesnė smulkiems įbrėžimams. Kadangi yra dvipusis padengimas, ji tarnauja žymiai ilgiau ir yra atsparesnė rūdims. Stačiakampės sistemos paprastai būna storesniu dažų sluoksniu padengtos tik iš vienos pusės, dėl to jos yra pigesnės, bet jų tarnavimo laikas yra trumpesnis.
Modestas, Borgalita
Bet kokiu atveju metalinė lietaus nuvedimo sistema yra geresnė, kokybiškesnė ir patikimesnė. Norint, kas lietaus nuvedimo sistema ilgai tarnautų, nerūdytų, nenusilptų reikia rinktis plieninę lietaus nuvedimo sistemą pagamintą gamyklose su profesionaliomis staklėmis. Tokios sistemos turi geresnį estetinį vaizdą, yra kokybiškesnės ir geriau montuojamos. Ir visada galima įsigyti papildomą detalę. Ko negalėtų pasigirti bet koks paprastas lankstymo cechas. Lietuvoje yra didelė plastikinių sistemų pasiūla tik vos pora gamintojų siūlo tikrai kokybišką ir ilgaamžę sistemą. Tokios sistemos yra jautrios oro sąlygoms (karštyje - plečiasi, šaltyje - traukiasi), be to jos greitai blunka, tačiau yra labai lengvai montuojamos.
Vienareikšmiškai plieninė lietaus nuvedimo sistema yra geresnė, plastikinė nusileidžia visais aspektais. Plieninė sistema:
* ilgaamžiškesnė virš 50m
* spalva neblunka 30m
* veikia kaip apsauga esant sniegui ant stogo
* nesideformuoja
* paprastas montavimas
* neišlinksta ir nelūžinėja
Giedrius, Alnida, UAB
 
Sritis:
Sritis: