Vaikų žaidimų aikštelių priežiūra

Klausimas:
Kaip tinkamai prižiūrėti ir kokius dažus naudoti įsirengiant lauko vaikų žaidimų aikšteles? Ar yra dažų, kurie būtų visiškai netinkami tokios paskirties statiniams?
Komentarai:
Vaikai turi augti ekologiškoje aplinkoje, todėl svarbu, kad vaikų žaidimų aikštelės būtų iš natūralių medžiagų. Dėl šios priežasties aikštelės dažniausiai būna medinės. Anksčiau buvo naudojami dengiamieji dažai, tačiau jie, kaip turbut ne kartą esate matę, atsilupinėja nuo medžio paviršiaus jau po kelerių mėnesių. Taip atsitinka todėl, kad dengiamieji dažai sudaro plėvelę, kuri pakankamai greitai susibraižo ir suskilinėja. Atsiradus plyšiams, į medieną patenka vanduo, kuris išplauna ligniną (kitaip vadinamą medžio cementą) ir medis pradeda irti. Šiais laikais medienos apsaugai lauke naudojamos alyvos, kurios apsaugo medį nuo drėgmės ir tuo pačiu suteikia jam spalvą. Lauke esančius paviršius reikia reguliariai peralyvuoti, nes laikui bėgant alyvos garuoja ir apsauga silpnėja. Norėčiau atkreipti dėmesį, jog alyvų rūšių yra labai daug, tačiau ne visos tinka vaikų žaidimų aikštelėms. Perkant alyvą, būtinai atkreipkite dėmesį, ar ji neturi nuodingų medžiagų (lakiųjų organinių junginių, skiediklių ir t.t.), juk visa tai daro poveikį mūsų vaikų sveikatai ir aplinkai. Siūlome naudoti Rubio monocoat produktus, kurie yra ekologiski, suteikia ilgalaikę apsaugą.
Nerijus Zubrys, Tonacija, UAB
Mūsų gaminiai būna padengti aukštos kokybės specialiais dažais. Norint perdažyti reikia rinktis ne kenksmingus dažus, skirtus naudoti vaikų žaidimų įrangoje.
 
Sritis:
Sritis: