Aplinkos įrengimas – Patarimai

Nuo ko priklauso žemės kasimo darbų kainos? Kai galime įsivertinti kiek galėtų mums kainuoti ši paslauga?
Noriu statyti akliną tvorą nuo kaimynų be kaimynų sutikimo. Atitraukta 115cm nuo žemės sklypo ribos, tvora be bordiūrų. Reljefas eina žemyn, tvoros aukštis 198cm nuo aukščiausios vietos (stulpo pradžios). Ar viską darau teisingai, kad paskui neturėčiau problemų su kaimynais?
Ar galima statyti segmentinę tvorą sode, šalia sklypo ribos, be kaimynų sutikimo? Kaimynai nesutinka ir prieštarauja, nors jie patys yra pasistatę tvorą virš metro ir užsodinę tujas virš 2m aukščio, šalia mūsų sklypo ribos. Pasirašyto sutikimo, prieš mus turėjusio sodo sklypo sąvininko, taip pat neturi. Jiems mūsų statoma segmentinė tvora, neva trukdo prižiūrėti tujas ir priėjimas prie šiltnamio, kuris pastatytas ant pamatų, šalia mūsų sklypo ribos 80cm.
Norėčiau konsultacijos, pasiėmėm firmą, kuri kloja trinkeles. Norėčiau paklausti ar užtenka tokio paruošimo prieš klojant trinkeles: žada užpilti žvyrą, sutankinti ir uždėti sauso betono ir paskui dėti trinkeles. Šiuo keliu važinėsis lengvasis automobilis.
Kokio aukščio ir kokiu atstumu nuo kelio turi būti gyvatvorė? Sklypas yra kampinis, su kaimynais nesiriboja. Sodo pirmininkas liepia gyvatvorę iškasti.
Sakykite, jei nuo namo iki ribos su kaimynu 1 metras, kaip tada pasidaryti įėjimą trinkelėmis?
Sode pasistatėm vielinę tvorą ant ribos. Ir pasodinome tujas nuo tvoros 50cm atstumu. Tvora rytinėje pusėje. Kai statėme tvorą, kaimynai naudojosi ne savo sodu. Dabar tą sodą nusipirko, ir reikalauja panaikinti tvorą ir tujas. Ar turi teisę tai reikalauti?
Sveiki, Noriu prie sodo namelio padaryti 8x4m įvažiavimą automobiliui. Augalinis sluoksnis yra jau nukastas 30cm. Paviršiaus danga bus grūdinti akmenukai. Koks kokie sumuštinio sluoksniai? Skalda-smėlis-akmenukai ar smėlis-skalda-akmenukai. Ir kokiame etape geriausia yra dėti bortelius, ar tiesiai ant grunto, ar ant suvibruoto smėlio?
Kur Lietuvoje galima nusipirkti cementinio lauko baseino dekoratyvinių mėlynų dažų? Randame tik Lenkijoje esančių Neopox, bet jie nesiunčia į Lietuvą. Gal galėtumėte patarti kokiais dar galime užbaigti?
Sveiki, norim statyti siltnami ant politi ir medinio karkaso-pamato. Koks turi buti atstumas nuo kaimynu sklypo? Ar statinys (siltnamis) priskiriamas prie nekilnojamu statiniu?
Noriu paklausti, ar išrautus medžių kelmus, užkasti nuosavame sklype yra gera mintis, ar tai yra nerekomenduojama?
Šiuo metu yra sklypas išlygintas, dar pilsis apie 10-15 cm augalinis sluoksnis, juodžemis. Kada geriausia įrenginėti laistymo sistemą? Ar kai jau bus juodžemis ir tikslus sklypo aukštis, ar dabar?
Ar tiktų pontonų lieptas upės krantui? Būna ir ledonešiai. Norėčiau tik maudymuisi įlipti ar pažvejot nuo kranto. Esmė maudynėms įlipti. Kokia kaina būtų už 3x1,5 arba 3x2 m.? Ir mes iš Pasvalio. Ar atvežtumėte? Koks dar pristatymo mokestis būtų?
Norėčiau tankių tujų. Kokias patartumėt gyvatvorei?
Kokią maksimalią temperatūrą atlaiko PVC užuolaidos?
Ant bituminių čerpių stogo atsirado samanų. Ką rekomenduotumėte jas pašalinti? Plotas apie 100 m2. Taip pat kieme yra apie 200 m2 trinkelių. Iš jų taip pat reikia pašalinti samanas. Stogas nestatus, gal dėl to užsilaiko labiau drėgmė ir gana greitai atsirado samanų.
Norime statyti tvorą. Viena pusė žiūri į rytus, viena į pietus, ir trečia į vakarus. Kadangi aklinai tvorai kaimynai sutikimo neduoda (nors pietūs mums, ir šešėlis tai mums, o ne jiems) galvojame kaip išspręsti situaciją. Norėtume statyti tvorą su pamatu. Patarkit kaip nenusižengiant įstatymui galėtume tvertis. Pamatas turi būti laiptinis, mūsų sklypas žemiau.
Norėčiau paklaust jūsų nuomonės, dėl krosnelės pirčiai. Turiu patalpą iki 10m2. Lubos žemos, iki 185cm. Galvoju pirkti malkinę krosnelę Harvia Legend 150 SL. Bet daugelis rekomenduoja pasirinkti ukrainietišką Novaslav Klassik 12, jos kaina per pus mažesnė. Apie ukrainietiškas nėra atsiliepimų, ar jos patvarios, nepatvarios. Pirtelę kūrenti planuoju į savaitę du tris kartus. Kokia būtų jūsų nuomonė?
Nuo kokios kvadratūros reikalingas projektas trinkelių klojimui?
Ar gali kaimynas statyt segmentinę tvorą sodų bendrijoj iš kart ant sklypo ribos be projektų?
Kokiais dažais naudotis atnaujinant sporto aikštelių linijas?
Sodų bendrijoje bendro naudojimo žemėje nori išsikasti tvenkinį. Kokie ir kieno leidimai yra reikalingi?
Noriu statyti karbonatinį šiltnamį be pamatų. Kokiu atstumu turiu statyti nuo kaimyno tvoros?
Prieš mėnesį meistrai sudėjo betonines trinkeles, nepagalvojome paprašyti kokybės sertifikato, po lietaus jos labai ilgai džiūna, net po vienos saulėtos dienos jos vis dar šlapios. Viso kiemo plytelės šlapios, nors pas kaimynų viskas sausa. Nuvežėm į laboratoriją dėl įgeriamumo, laukiam atsakymo. Gal Jūs galėtumėte patarti, ar įmanoma kaip nors pakeisti trinkelių įgeriamumo situaciją, nekeičiant naujomis trinkelėmis. Ar tai todėl, kad jos naujos? Kokie faktoriai galėtų turėti tam įtakos?
Kaip turėtų atrodyti kaimynų raštiškas sutikimas statyti tvorą? Galite atsiųsti formą?
Tarp kaimynų ir mano mamos namo sklypo buvo aptverta tvora (kas ją tvėrė neaišku ir jokių dokumentų ir sutikimų nėra), kuri jau tiek metų atitarnavo ir atrodo apgailėtinai. Kaimynės vaikai iš savo pusės užsisodino tujas, kurios liečiasi su ta tvora. Kadangi norime susitvarkyti aplinką, pakelti sklypą ir uždėti tinklinę tvorą iki 1,75cm, mes tą seną tvorą nuėmėme. Tačiau iškilo iš kaimynės vaikų konfliktas, kodėl mes tą tvorą nuėmėme, nes juos ši tvora tenkino (per jų tujas jiems ta tvora nesimato ir jų tujos pasodintos nesilaikant atstumo) ir man pareiškė, jog norint statyti naują tvorą ant jų ir mūsų žemės ribos reikalingas bus jų (5 savininkų) sutikimas. Ar tikrai turėčiau tinklinei tvorai gauti kaimynų sutikimą?
Koks turėtų būti krepšinio aikštelės pagrindas (iš ko susideda visas sumuštinis?), kad būtų galima ant viršaus kloti EPDM dangą?
Prieš 3 metus pirkom sklypą SB, kuris ribojasi su keliu (gatve). Ant sklypo ribos, kelio pusėje žalių krūmų tvora auga 30 metų. Sodo pirmininkas reikalauja pašalinti želdinius, teigdamas, kad turiu 1 metrą atitraukti nuo sklypo ribos. Ar jis teisus? Ar jo reikalavimas teisingas? Kur turėčiau kreiptis?
Nusipirkau 25 kubų karkasinį baseiną. Buvo standartinis kasetinis filtras, bet žiūriu žmonės visi perka smėlio filtrus. Ar tikrai geriau smėlio filtras, ar tinka ir kasetinis?
Kaip suprantu jus parduodate chemiją baseinams. Aš nusipirkau 25kubų karkasinį baseiną. Vanduo bus leidžiamas iš šulinio, nenoriu prisipirkti nereikalingos chemijos. Gal galėtumėte sukomplektuoti kokia chemija man reikalinga ir kaip taisyklingai man ją naudoti?
Kokie yra PVM juostų (PVC užuolaidų) tipai?
Kokio pagrindo reikėtų Stilmat lauko krepšinio aikštelės dangai ir kokie turėtų būti jos taisyklingi matmenys vienam krepšiniui? Ir kokia būtų dangos kaina? Ačiū
Planuojame dvibutyje tarp mūsų ir kaimyno sklypo statyti tvorą, taip vadinamąjį “rombą”, bet aišku, kaimynai nesutinka. Pati tvora bus 1,5 m aukščio, ar galima tvorą statyti be jų leidimo, jei konstrukcijos neperžengs sklypo ribos? Ar vis dėl to teks atsitraukt nuo sklypo ribos 1 metrą? Tvorą bus statoma vakarinei pusei, tai automatiškai gaunasi, kad saulė kyla iš mūsų pusės, leidžiasi jų.. jei tai situacija kažkaip pakeistų.
Kiek atsijų yra sunaudojama užšluoti trinkelių tarpams [100kvadratų]?
Sodų bendrijoje, ar reikia leidimo tvoros statymui ant ribos iš kaimyno? Ir kokiu atstumu nuo ribos savo sklype turi būti tvora, jeigu kaimynai nesutinka daryti ant ribos? Ir koks tas sutikimas turi būti? Ta prasme paprastai ant lapo ar notariškai?
Laba diena, privatus sklypas ribojasi su valstybine žeme (priklauso kelių direkcijai). Kokia tvora galima apsitverti, kad būtų galima apsisaugoti nuo gatvės triukšmo, dulkių, smarvės?
Mes norime sužinoti kiek kainuoja krepšinio aikštelės remontas? Tarkim pigiausiais variantas – betonavimas ir pakabinamų lankų keitimas. Taip pat – kiek kainuotų visos aikštelės rekonstrukcija (daryti viską naujai/iš naujo.). Bet kad būtų kokybiška danga, suoliukai šone, nauji lankai/stovai ir apšvietimas. Išmatavimai: Danga: Plotis 7,5m. Ilgis 20m., Lenta: Plotis 1,7m., Ilgis 1,16m. Prisegu nuotraukas
Laba diena, Domina krepšinio aikštelės įrengimas~50 kv/m Pagrindas -blokai. Tačiau yra nelygumų tarp blokų. Ar galimas ižpildymas guma, kur reikia daugiau, o kur reikia mažiau?
Sklypas žemės ūkio paskirties padalintas į dvi dalis. Ar galima vienai daliai pakeisti paskirtį (į namų valdas)? Ar galiu žemės ūkio paskirties sklype pastatyti mobilųjį namelį? Ar galiu žemės ūkio paskirties sklype iškasti šulinį, tvenkinį pagal savo nuožiūrą? Ar reikia tam leidimų?
Kokio aukščio tvora galima apsitverti nuo kaimynų?
Norime izoliuoti patalpą, kad iš jos nesklistų dulkės į kitas erdves. Angos dydis 5,70x3,50m. Į patalpą įvežame ir išvežame krovinius, todėl PVC juostos turėtų būti tvirtos, taip pat peršviečiamos. Ką galite pasiūlyti? Ar turite sprendimų, kad dalis užuolaidų būtų stumdomos?
Statant sandėliuką (5x2.5m ir prijungtas voljeras 3x2m aukštis 2.5m), koks atstumas turėtų būti nuo sklypo ribos, jei sandėliukas be pamato pastatytas ant plytelių?
Kam gali būti naudojamos dirbtinės žaliosios sienelės?
Kokias tujas rinktis gyvatvorei? Noriu auginti apie 1,20 aukščio ištisinę.
Turime nedidelį lauko baseiną. Ką turėčiau naudoti baseino vandens priežiūrai, kad nereikėtų dažnai keisti vandens?
Ar galite pakonsultuoti kaip išnaikinti dobilus? Pas mus 3 arai ploto, dobilai visur po truputį plečiasi.
Įsirenginėju name pirtį. Kaip teisingai įsirengti pirties sienų šiluminę izoliaciją. Dabar pirties patalpoje tik SOLBET blokelių sienos, netinkuotos.
Patarkite, kokias tujas sodinti vietoj gyvatvorės. Mes norėtume, kad gerai ir greitai augtų.
Domina pontoninio liepto kaina, mums nuo kranto reikėtų apie 8-10 metrų siauro liepto, o po to aikštelės 4x6 m. Kokio storio pontoninė konstrukcija, jei 5-7cm nugrimzta į vandenį be apkrovos, kokią apkrovą atlaiko? Ar yra dar kokia nors prie jo apdaila, turėklai?
Koks yra optimalus pirties vidinis aukštis?
Kiek preliminariai kainuotų sporto aikštelė (krepšinis, tenisas, tinklinis) 30x17 m.m. su stovais ir gumine danga?
Kiek kainuotų įrengti krepšinio aikštelę 10x12 m su liejama gumos granulių danga?
Kaip ir kuo sutvirtinti tvenkinio šlaitus, kad jie neslinktų į tvenkinį? Tvenkinio dydis - 4 arai.
Kokia plastikinio kubilo įdėklo 1.8 m kaina?
Kaimynai pasisodino tujų gyvatvorę. Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ji gali augti. Dabar tujų gyvatvorės aukštis siekia virš 3 m.
Planuoju statyti lieptą prie ežero. Kokio diametro vamzdžius naudoti liepto statybai, ar tiks vandens-dujų? Taip pat koks turi būti žingsnis tarp kalamų vamzdžių. Kokio gylio turėčiau kalti polius, iki 2m ar mažiau - daugiau? Ar tinkamas kampuotis 50 ant 50 mm? Ar lieptui maumedžio lentos tinkamos? Jei taip - tai kokio storio užtektų?
Kokiomis priemonėmis būtų geriausia impregnuoti ąžuolinę sūpynę ir lauko baldus?
Mane domina kokiais augalais galima apželdinti tinklinę tvorą? Labai saulėta vieta.
Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ir kokio aukščio gali būti gyvatvorė? Kaimo vietoveje tarp mūsų ir kaimyno sklypų yra įvažiavimo keliukas (valstybinė žemė), prie kurio kaimynas pasisodino gyvatvorę iš eglių ir pušų, kuri yra apie 5 m aukščio ir panaši į mažą mišką.
Planuoju statyti medinę tvorą iš viengubo pjovimo lentų (100 m ilgio). Kokio aukščio tvoros stulpus turėčiau daryti, kaip prie jų tvirtinti lentas? Planuojamas tvoros aukštis - 1,8 m.
Kokią dangą naudoti įrengiant pravažiavimą per kiemą? Esu girdėjęs apie tinklą, kuris įspaudžiamas į žemę ir jame užauginus žolę, važinėjant automobilių neišsivažinėja vėžos. Norėtųsi, kad būtų žolytė visame kieme, o automobiliu pravažiuoju praktiškai visą kiemo teritoriją iki garažo.
Domina 19 arų sklypo, kuriame jau yra statomas namas landšafto suprojektavimas. Kaip atrodytų sklypo landšafto projektas? Kokios sklypo landšafto projekto kainos?
Kokios priemonės būtų geriausios seniems lauko baldams restauruoti? Kaip lauko baldus prižiūrėti, kad jie nebluktų nuo saulės ir drėgmės?
Kokio tipo pirties krosnelę patarumėte naudoti, įrengiant nuosavą pirtį namo rūsyje?
Turime 4 arų dydžio tvenkinį. Kodėl vanduo jame nėra skaidrus? Kaip užtikrinti tvenkinio vandens skaidrumą? Tvenkinį valome.
Norėjom paklausti kiek kainuoja medinė šulinio apdaila?
Koks optimaliausias trinkelių plotis, klojant jas šalia namo sienos? Ar užtektų 1 metro, ar reikia daugiau? O koks plotis patogiausias praėjimo takeliams?
Kas kokybiškai įvertina, ar meistrai gerai paruošė pagrindą trinkelių dėjimui? Kaip pareikalauti, kad meistrai ištaisytų broką, jei jie atsisakytų tai padaryti?
Kaip išlaikyti švarų tvenkinį? Kokias priemones naudoti, kad neaugtų dumbliai, vandens augalai, meldai ar ajerai? Kaip apsaugoti tvenkinio šlaitą nuo nepageidaujamos augmenijos - ajerų, meldų?
Turime namą su 5 a sklypu, namą pirkome jau su užsėta "veja". Panašu, kad projekto vystytojas mūsų sklypą užsėjo kažkokia patvorių ar griovių žole, norime visą veją atnaujinti t.y. persėti normaliomis sėklomis. Kaip tai galima būtų padaryti ir kada tam tinkamiausias laikas?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 1 specializuotų įmonių