Aplinkos įrengimas – Patarimai

Nuo ko priklauso žemės kasimo darbų kainos? Kai galime įsivertinti kiek galėtų mums kainuoti ši paslauga?
Nuo kokios kvadratūros reikalingas projektas trinkelių klojimui?
Ar gali kaimynas statyt segmentinę tvorą sodų bendrijoj iš kart ant sklypo ribos be projektų?
Kokiais dažais naudotis atnaujinant sporto aikštelių linijas?
Sodų bendrijoje bendro naudojimo žemėje nori išsikasti tvenkinį. Kokie ir kieno leidimai yra reikalingi?
Noriu statyti karbonatinį šiltnamį be pamatų. Kokiu atstumu turiu statyti nuo kaimyno tvoros?
Prieš mėnesį meistrai sudėjo betonines trinkeles, nepagalvojome paprašyti kokybės sertifikato, po lietaus jos labai ilgai džiūna, net po vienos saulėtos dienos jos vis dar šlapios. Viso kiemo plytelės šlapios, nors pas kaimynų viskas sausa. Nuvežėm į laboratoriją dėl įgeriamumo, laukiam atsakymo. Gal Jūs galėtumėte patarti, ar įmanoma kaip nors pakeisti trinkelių įgeriamumo situaciją, nekeičiant naujomis trinkelėmis. Ar tai todėl, kad jos naujos? Kokie faktoriai galėtų turėti tam įtakos?
Kaip turėtų atrodyti kaimynų raštiškas sutikimas statyti tvorą? Galite atsiųsti formą?
Tarp kaimynų ir mano mamos namo sklypo buvo aptverta tvora (kas ją tvėrė neaišku ir jokių dokumentų ir sutikimų nėra), kuri jau tiek metų atitarnavo ir atrodo apgailėtinai. Kaimynės vaikai iš savo pusės užsisodino tujas, kurios liečiasi su ta tvora. Kadangi norime susitvarkyti aplinką, pakelti sklypą ir uždėti tinklinę tvorą iki 1,75cm, mes tą seną tvorą nuėmėme. Tačiau iškilo iš kaimynės vaikų konfliktas, kodėl mes tą tvorą nuėmėme, nes juos ši tvora tenkino (per jų tujas jiems ta tvora nesimato ir jų tujos pasodintos nesilaikant atstumo) ir man pareiškė, jog norint statyti naują tvorą ant jų ir mūsų žemės ribos reikalingas bus jų (5 savininkų) sutikimas. Ar tikrai turėčiau tinklinei tvorai gauti kaimynų sutikimą?
Koks turėtų būti krepšinio aikštelės pagrindas (iš ko susideda visas sumuštinis?), kad būtų galima ant viršaus kloti EPDM dangą?
Prieš 3 metus pirkom sklypą SB, kuris ribojasi su keliu (gatve). Ant sklypo ribos, kelio pusėje žalių krūmų tvora auga 30 metų. Sodo pirmininkas reikalauja pašalinti želdinius, teigdamas, kad turiu 1 metrą atitraukti nuo sklypo ribos. Ar jis teisus? Ar jo reikalavimas teisingas? Kur turėčiau kreiptis?
Nusipirkau 25 kubų karkasinį baseiną. Buvo standartinis kasetinis filtras, bet žiūriu žmonės visi perka smėlio filtrus. Ar tikrai geriau smėlio filtras, ar tinka ir kasetinis?
Kaip suprantu jus parduodate chemiją baseinams. Aš nusipirkau 25kubų karkasinį baseiną. Vanduo bus leidžiamas iš šulinio, nenoriu prisipirkti nereikalingos chemijos. Gal galėtumėte sukomplektuoti kokia chemija man reikalinga ir kaip taisyklingai man ją naudoti?
Kokie yra PVM juostų (PVC užuolaidų) tipai?
Kokio pagrindo reikėtų Stilmat lauko krepšinio aikštelės dangai ir kokie turėtų būti jos taisyklingi matmenys vienam krepšiniui? Ir kokia būtų dangos kaina? Ačiū
Planuojame dvibutyje tarp mūsų ir kaimyno sklypo statyti tvorą, taip vadinamąjį “rombą”, bet aišku, kaimynai nesutinka. Pati tvora bus 1,5 m aukščio, ar galima tvorą statyti be jų leidimo, jei konstrukcijos neperžengs sklypo ribos? Ar vis dėl to teks atsitraukt nuo sklypo ribos 1 metrą? Tvorą bus statoma vakarinei pusei, tai automatiškai gaunasi, kad saulė kyla iš mūsų pusės, leidžiasi jų.. jei tai situacija kažkaip pakeistų.
Kiek atsijų yra sunaudojama užšluoti trinkelių tarpams [100kvadratų]?
Sodų bendrijoje, ar reikia leidimo tvoros statymui ant ribos iš kaimyno? Ir kokiu atstumu nuo ribos savo sklype turi būti tvora, jeigu kaimynai nesutinka daryti ant ribos? Ir koks tas sutikimas turi būti? Ta prasme paprastai ant lapo ar notariškai?
Laba diena, privatus sklypas ribojasi su valstybine žeme (priklauso kelių direkcijai). Kokia tvora galima apsitverti, kad būtų galima apsisaugoti nuo gatvės triukšmo, dulkių, smarvės?
Sveiki, Mes norime sužinoti kiek kainuoja krepšinio aikštelės remontas? Tarkim pigiausiais variantas – betonavimas ir pakabinamų lankų keitimas. Taip pat – kiek kainuotų visos aikštelės rekonstrukcija (daryti viską naujai/iš naujo.). Bet kad būtų kokybiška danga, suoliukai šone, nauji lankai/stovai ir apšvietimas. Išmatavimai: Danga: Plotis 7,5m. Ilgis 20m., Lenta: Plotis 1,7m., Ilgis 1,16m. Prisegu nuotraukas
Laba diena, Domina krepšinio aikštelės įrengimas~50 kv/m Pagrindas -blokai. Tačiau yra nelygumų tarp blokų. Ar galimas ižpildymas guma, kur reikia daugiau, o kur reikia mažiau?
Sklypas žemės ūkio paskirties padalintas į dvi dalis. Ar galima vienai daliai pakeisti paskirtį (į namų valdas)? Ar galiu žemės ūkio paskirties sklype pastatyti mobilųjį namelį? Ar galiu žemės ūkio paskirties sklype iškasti šulinį, tvenkinį pagal savo nuožiūrą? Ar reikia tam leidimų?
Kokio aukščio tvora galima apsitverti nuo kaimynų?
Norime izoliuoti patalpą, kad iš jos nesklistų dulkės į kitas erdves. Angos dydis 5,70x3,50m. Į patalpą įvežame ir išvežame krovinius, todėl PVC juostos turėtų būti tvirtos, taip pat peršviečiamos. Ką galite pasiūlyti? Ar turite sprendimų, kad dalis užuolaidų būtų stumdomos?
Statant sandėliuką (5x2.5m ir prijungtas voljeras 3x2m aukštis 2.5m), koks atstumas turėtų būti nuo sklypo ribos, jei sandėliukas be pamato pastatytas ant plytelių?
Kam gali būti naudojamos dirbtinės žaliosios sienelės?
Kokias tujas rinktis gyvatvorei? Noriu auginti apie 1,20 aukščio ištisinę.
Turime nedidelį lauko baseiną. Ką turėčiau naudoti baseino vandens priežiūrai, kad nereikėtų dažnai keisti vandens?
Patarkite, kokias tujas sodinti vietoj gyvatvorės. Mes norėtume, kad gerai ir greitai augtų.
Įsirenginėju name pirtį. Kaip teisingai įsirengti pirties sienų šiluminę izoliaciją. Dabar pirties patalpoje tik SOLBET blokelių sienos, netinkuotos.
Ar galite pakonsultuoti kaip išnaikinti dobilus? Pas mus 3 arai ploto, dobilai visur po truputį plečiasi.
Domina pontoninio liepto kaina, mums nuo kranto reikėtų apie 8-10 metrų siauro liepto, o po to aikštelės 4x6 m. Kokio storio pontoninė konstrukcija, jei 5-7cm nugrimzta į vandenį be apkrovos, kokią apkrovą atlaiko? Ar yra dar kokia nors prie jo apdaila, turėklai?
Kiek preliminariai kainuotų sporto aikštelė (krepšinis, tenisas, tinklinis) 30x17 m.m. su stovais ir gumine danga?
Koks yra optimalus pirties vidinis aukštis?
Kiek kainuotų įrengti krepšinio aikštelę 10x12 m su liejama gumos granulių danga?
Kaip ir kuo sutvirtinti tvenkinio šlaitus, kad jie neslinktų į tvenkinį? Tvenkinio dydis - 4 arai.
Kokia plastikinio kubilo įdėklo 1.8 m kaina?
Kaimynai pasisodino tujų gyvatvorę. Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ji gali augti. Dabar tujų gyvatvorės aukštis siekia virš 3 m.
Planuoju statyti lieptą prie ežero. Kokio diametro vamzdžius naudoti liepto statybai, ar tiks vandens-dujų? Taip pat koks turi būti žingsnis tarp kalamų vamzdžių. Kokio gylio turėčiau kalti polius, iki 2m ar mažiau - daugiau? Ar tinkamas kampuotis 50 ant 50 mm? Ar lieptui maumedžio lentos tinkamos? Jei taip - tai kokio storio užtektų?
Mane domina kokiais augalais galima apželdinti tinklinę tvorą? Labai saulėta vieta.
Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ir kokio aukščio gali būti gyvatvorė? Kaimo vietoveje tarp mūsų ir kaimyno sklypų yra įvažiavimo keliukas (valstybinė žemė), prie kurio kaimynas pasisodino gyvatvorę iš eglių ir pušų, kuri yra apie 5 m aukščio ir panaši į mažą mišką.
Kokiomis priemonėmis būtų geriausia impregnuoti ąžuolinę sūpynę ir lauko baldus?
Kokią dangą naudoti įrengiant pravažiavimą per kiemą? Esu girdėjęs apie tinklą, kuris įspaudžiamas į žemę ir jame užauginus žolę, važinėjant automobilių neišsivažinėja vėžos. Norėtųsi, kad būtų žolytė visame kieme, o automobiliu pravažiuoju praktiškai visą kiemo teritoriją iki garažo.
Planuoju statyti medinę tvorą iš viengubo pjovimo lentų (100 m ilgio). Kokio aukščio tvoros stulpus turėčiau daryti, kaip prie jų tvirtinti lentas? Planuojamas tvoros aukštis - 1,8 m.
Domina 19 arų sklypo, kuriame jau yra statomas namas landšafto suprojektavimas. Kaip atrodytų sklypo landšafto projektas? Kokios sklypo landšafto projekto kainos?
Turime 4 arų dydžio tvenkinį. Kodėl vanduo jame nėra skaidrus? Kaip užtikrinti tvenkinio vandens skaidrumą? Tvenkinį valome.
Kokios priemonės būtų geriausios seniems lauko baldams restauruoti? Kaip lauko baldus prižiūrėti, kad jie nebluktų nuo saulės ir drėgmės?
Kokio tipo pirties krosnelę patarumėte naudoti, įrengiant nuosavą pirtį namo rūsyje?
Norėjom paklausti kiek kainuoja medinė šulinio apdaila?
Kas kokybiškai įvertina, ar meistrai gerai paruošė pagrindą trinkelių dėjimui? Kaip pareikalauti, kad meistrai ištaisytų broką, jei jie atsisakytų tai padaryti?
Koks optimaliausias trinkelių plotis, klojant jas šalia namo sienos? Ar užtektų 1 metro, ar reikia daugiau? O koks plotis patogiausias praėjimo takeliams?
Kaip išlaikyti švarų tvenkinį? Kokias priemones naudoti, kad neaugtų dumbliai, vandens augalai, meldai ar ajerai? Kaip apsaugoti tvenkinio šlaitą nuo nepageidaujamos augmenijos - ajerų, meldų?
Turime namą su 5 a sklypu, namą pirkome jau su užsėta "veja". Panašu, kad projekto vystytojas mūsų sklypą užsėjo kažkokia patvorių ar griovių žole, norime visą veją atnaujinti t.y. persėti normaliomis sėklomis. Kaip tai galima būtų padaryti ir kada tam tinkamiausias laikas?
Kokiais išimtinais atvejais galima statyti pavėsinę prie kaimyno tvoros, be jo sutikimo. Gal pamatai turi būti neįmontuoti?
Lauko baseino paruošimas žiemai. Nusipirkom namą Trakų raj. Bijūnų kaimas, ten yra plastikinis lauko baseinas. Šiuo metu labai nešvarus. Norime paruošti žiemai, ką daryti?
Kokiu atstumu nuo sklypus dalijančios tvoros galima sodinti vaiskrūmius, medžius?
Domina surenkama malkinė - įrankių namelis. Prašau parašykite kokie šios malkinės išmatavimai ir kaina.
Norime įsirengti krepšinio aikštelę. Kokį dangos pagrindą siūlote? Iš ko jis padarytas? Kokia kaina?
Kokios medienos lentos tinkamiausios lieptui, be maumedždio. Kokio storio? Ar galima naudoti nedžiovintą medieną. Kuo geriausia impregnuoti lentas?
Iš kokios masyvo medienos pagaminti lauko baldai ir geriausi ir labiausiai atsparūs klimato poveikiui ?
Kokio dydžio lieptą galiu be leidimo įrengti ežere?
Norime pasiteirauti, kokią vaikų žaidimų aikštelę rinktis – įbetonuotą ar ne? Kuri saugesnė, patogesnė?
Norim pirkti namą užmiestyje. Bėda ta, kad kelias iki jo labai prastas, molinas kaimo keliukas. Galbūt yra specialistas ar firma, kurie būtų susidūrę su tokia bėda. Kaip geriau spręsti problemą? Ar pilti gruzą ar skaldą ar dar kažką? Kokie būtų problemos sprendimo variantai?
Noriu paklausti, ar karščiui atsparus gipsokartonas gali būti naudojamas pirtyje kaip apdaila, t. y. ar jis prie didesnio karščio neišskiria į aplinką toksiškų medžiagų?
Noriu užsitverti aklina tvora nuo įkyraus kaimyno, ant ribos žinoma jis neleis statyti, kokiu atstumu nuo sklypų ribos aš galiu statytis kokių 2-2,5 m tvorą, kad nieko nepažeisčiau, nes kaimynas žinoma lėks skųstis.
Domina, kokio aukščio gyvatvorė gali būti pietvakarių pusėje, jei ji pasodinta nuo sklypo ribos 1 metro atstumu be kaimynų sutikimo. Nuo tvoros iki kaimyno namo (su langais) yra 85 cm atstumas. Kaimynams gaunasi šiaurės rytų pusė. Gyvename Kauno raj.
Kaip arti nuo tvoros su kaimynu galima statyti stiklinį šiltnamį (apie 2,5 metro aukščio) nesitariant dėl leidimo? Bandžiau asmeniškai ieškoti teisės aktuose, bet konkretaus atsakymo neradau. Galbūt kas gali padėti?
Ar sunku pastatyti šiltnamį pačiam ir reikia samdyti specialistus?
Kokios yra pagrindinės šiltnamių rūšys/tipai?
Domintų stumdomi vartai be užpildo. Įvažiavimas 4,9 m pločio ir 1,6 m aukščio. Kokia gali būti preliminarini kaina su montavimu? 1. Vartai su automatika (variklis, 2 pulteliai, švyturėlis ir foto elementai); 2. Varteliai 1 m pločio; 3. Stulpai (3 vnt.) ir pamatai vartams. Namas Salininkuose.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376020 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155744 klausimų