Tinkamiausia mediena lieptui

Klausimas:
Kokios medienos lentos tinkamiausios lieptui, be maumedždio. Kokio storio? Ar galima naudoti nedžiovintą medieną. Kuo geriausia impregnuoti lentas?
Komentarai:
Lieptui dar galima naudoti drebulines lentas. Kuo mediena sausesnė, tuo geriau, kadangi sugers daugiau impregnanto ir ilgiau tarnaus. Impregnavimui galime pasiūlyti produktą Aidol HK-Lasur. Tai dažai ir impregnantas viename. Naudojant šį produktą papildomas gruntavimas nereikalingas. Galima pasirinkti spalvą iš plačios spalvų paletės.
Rolandas Lapūnas, Remmers Baltica, UAB
Be maumedžio lieptui tinka eglė, pušis impregnuota giluminiu vakuuminiu būdu autoklave. Kadangi lieptas stovi lauke, pakanka natūraliai išdžiuvusios medienos. Džiovykloje džiovinti nereikia.
Virgis, Pavesines.com
Lieptui geriausiai tiktų obliuotos pušinės lentos, impregnuotos giluminiu būdu naudojant impregnantą Tanalith E-7. Galima naudoti 34 mm storio terasines lentas. Atstumas tarp gulekšnių šiuo atveju būtų 60 cm.
Algerdas Paškevičius, UAB Royal profilis
Naudojame šiaurinių Suomijos arba Rusijos rajonų pušinę mediena. Visa mediena impregnuota vakuuminiu būdu. Pakloto lentelių storis 20 mm, 26 mm. Laikančiosios konstrukcijos 150x38 mm.
Ekspertai.lt
Tinkamiausia lieptams ir terasom, be maumedžio medienos, yra termo mediena, tai gali būti termiškai apdorota šiaurės pušis ir uosis. Dar prabangesnė yra taip vadinama spindulinė pušis, ji yra visiškai be sakų.Užtenka ir 26 mm storio, aišku reikia tinkamais tarpais išdėlioti lages. Gali būti ir storesnės lentos, tada galima rečiau išdėti lages, bet jos bus brangesnės dėl storumo.
Ekspertai.lt
Tinkamiausia mediena lieptams į vandenį impregnuota vakuuminiu būdu eglė ar pušis.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto