Žaidimų aikštelės, įbetonuotos ar įkalamos

Klausimas:
Norime pasiteirauti, kokią vaikų žaidimų aikštelę rinktis – įbetonuotą ar ne? Kuri saugesnė, patogesnė?
Komentarai:
Gali būti įkasamos arba įbetonuojamos vaikų žaidimų aikštelės. Dar vienas variantas yra stabilios vaikų žaidimų aikštelės.Įkasamos vaikų žaidimų aikštelės privalumai:1.Pigiau įrengti.2.Pakankamai stabili.Trūkumai:1.Reikalingi ilgesni stulpai (bent 0,5 m reikia įkasti į žemę).2.Mediena būtinai turi būti impregnuota, kitaip po kelių metų reikės reguliariai tikrinti konstrukciją dėl tvirtumo. Neapsaugota mediena žemėje pūna labai greitai.Įbetonuojamos vaikų žaidimų aikštelės privalumai:- Tvirtumas.- Ilgaamžiškumas.Trūkumai:- Brangiai kainuoja.- Jeigu po metų ar kelių atsiras poreikis pakeisti aikštelės vietą, teks naikinti betonavimo pamatus.- Medienos tiesiai į žėmę betonuoti nerekomenduojama, reikia naudoti betonavimo inkarus.Todėl geriau iš karto projektuoti stabilias tvirtas aikšteles ir supynes, kurių nereikia įkasineti arba įbetonuoti.
Jei žaidimų aikštelė bus statoma ant žolės ar žemės pagrindo, rekomenduojame naudoti specialius, tam skirtus tvirtinimo ankerius. Ankeriai prisivirtina prie žaidimo aikštelės kampų ar kojų bei ~50-70cm įsikala į žemę. Ankeriai gali būti įvairių rūšių, pvz. metaliniai ar itin tvirto kompozitinio plastiko, taip pat įvairių spalvų. Tai greitas ir paprastas būdas sutvirtinti žaidimų aikštelę, o taip pat tai gerokai praktiškesnis sprendimas, nei betonavimas, kadangi esant poreikiui galima nesudėtingai perkelti žaidimų aikštelę į kitą vietą.
Jei vaikų žaidimų aikštelė gaminama iš pušinių arba eglinių rastelių iki 10 cm skersmens, tai atramines medines konstrukcijas reikia įbetuonuoti. Jei žaidimų aikštelė iš ąžuolo rastų nuo 15 cm storio, tai įbetonuoti nebūtina.
Donatas, UAB SODBALDIS
 
Sritis:
Sritis: