Kaip tinkamai įsirengti pirties sienų šiluminę izoliaciją

Klausimas:
Įsirenginėju name pirtį. Kaip teisingai įsirengti pirties sienų šiluminę izoliaciją. Dabar pirties patalpoje tik SOLBET blokelių sienos, netinkuotos.
Komentarai:
Pirčių sienų šiltinimui rekomenduojame naudoti specialias tam skirtas plokštes Isover Sauna arba Isover REK 25-45mm storio. Isover Sauna ir REK plokštės yra didelių matmenų 1200x1200mm ar 1200x2600mm su aliuminio folijos danga. Montuojamos tiesiai prie sienos, paprastai ~200-250mm nuo grindų, apatinėje sienos dalyje įrengiant hidroizoliaciją. Siūlės tarp plokščių sandarinamos lipnia aliuminio folijos juosta. Kad montuojant nebūtų deformuotos plokštės, naudokite specialias tvirtinimo detales (galima panaudoti įvores iš tvirto plastiko vamzdžio; įvorės aukštis = izoliacinės plokštės storiui). Per šias įvores tvirtinami vertikalūs tašai ~25mm storio (suformuoja oro tarpą), prie tašų tvirtinama pirties sienų apdaila. Apačioje ir viršuje paliekamos tarpai orui cirkuliuoti. Kitas galimas būdas yra įrengti medinį karkasą 50x50mm (po karkaso tašais ant sienos privalo būti hidroizoliacija, tašai atitinkamai paruošti), karkasas užpildomas lengva statybine izoliacija (su 10-20mm įvarža), kruopščiai įrengiama garo izoliacija (dangos su AL folija, vertikalūs tašeliai ir sienų apdaila. Kaip ir aprašyta aukščiau, apšiltinimą įrenkite 200-250mm nuo pirties grindų. Neužmirškite taip pat apšiltinti pirties grindų ir lubų.
Pirtį galima šiltinti medžio plaušo plokštėmis, kurios pasižymi geru šilumos izoliavimu. Turiu Vokietijoje filmuotą bandymą, kai buvo paimtos trys apšiltinimo medžiagos mineralinė vata, putų polistirolas ir GUTEX medžio plaušo plokštės. Jos buvo nutinkuotos į visas buvo atsukta ugnis ir deginama 10 min. Po dešimties min. vata pasiekė 390 laipsnių, polistirolas ištirpo, o GUTEX nesiekį 100 laipsnių ir galima buvo net ranką priliesti prie kitos pusės. Todėl pirties sienas tiktų izoliuoti GUTEX medžio plaušo plokštėmis.
Zydrunas, Nomiteksas, UAB
Paprastai, pirties patalpos vidinis apšiltinimas atliekamas įrenginėjant pirtį. Taip yra paprasčiau, nes sienų iškalimui, gultų tvirtinimui reikalingas ant sienų karkasas, dažniausiai, ir tai yra teisingiausia, daromas iš medinių brusų. Šiluminės įzoliacijos storis priklauso ar sienos yra vidinės, ar išorinės. Medžiaga, iš kurios pastatyta siena, šiluminiai izoliacijai įtakos neturi.
Gediminas Girjotas, RĄSTA, UAB
 
Sritis:
Sritis: