Trinkelės – Patarimai

Trinkelės. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie trinkeles. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Nuo kokios kvadratūros reikalingas projektas trinkelių klojimui?
Prieš mėnesį meistrai sudėjo betonines trinkeles, nepagalvojome paprašyti kokybės sertifikato, po lietaus jos labai ilgai džiūna, net po vienos saulėtos dienos jos vis dar šlapios. Viso kiemo plytelės šlapios, nors pas kaimynų viskas sausa. Nuvežėm į laboratoriją dėl įgeriamumo, laukiam atsakymo. Gal Jūs galėtumėte patarti, ar įmanoma kaip nors pakeisti trinkelių įgeriamumo situaciją, nekeičiant naujomis trinkelėmis. Ar tai todėl, kad jos naujos? Kokie faktoriai galėtų turėti tam įtakos?
Kiek atsijų yra sunaudojama užšluoti trinkelių tarpams [100kvadratų]?
Kokią dangą naudoti įrengiant pravažiavimą per kiemą? Esu girdėjęs apie tinklą, kuris įspaudžiamas į žemę ir jame užauginus žolę, važinėjant automobilių neišsivažinėja vėžos. Norėtųsi, kad būtų žolytė visame kieme, o automobiliu pravažiuoju praktiškai visą kiemo teritoriją iki garažo.
Kas kokybiškai įvertina, ar meistrai gerai paruošė pagrindą trinkelių dėjimui? Kaip pareikalauti, kad meistrai ištaisytų broką, jei jie atsisakytų tai padaryti?
Koks optimaliausias trinkelių plotis, klojant jas šalia namo sienos? Ar užtektų 1 metro, ar reikia daugiau? O koks plotis patogiausias praėjimo takeliams?
Ruošiamės kloti klinkerines trinkeles. Ar galima jas dėti ant žvyro ir cemento sauso pagrindo (ar tik ant akmens dulkių), aišku, prieš tai paruošiant tvirtą pagrindą iš žvyro ir skaldos?
Domina betono impregnantas. Ar jis tinkamas trinkelėms? Ar duoda kažkokį šlapią efektą ar bespalvis yra? Kokia litro kaina? Kokios pakuotės? Reikia, kad būtų apsauga nuo alyvų.
Ar yra STR reikalavimai trinkelių dangos atstumams iki kaimyno sklypo? T.y. ar galima kloti trinkeles iki pat tvoros su kaimynų? Ar visgi turi būti paliktas kažkoks atstumas, pvz. vandens nubėgimui? Norėtųsi gauti nuorodą į konkretų STR straipsnį, jeigu žinote.
Kiek kainuotų iškloti grindinį trinkelėmis? lotas 235-240 kv. m, iš kurių :45 kv. m - 6 cm storio trinkelės 190 kv. m - 8 cm storio trinkelės.
Kaip išsirinkti trinkeles? Nuo ko reiktų pradėti paiešką, ruošiantis kloti kiemo grindinį? Geriausios trinkelės ir jų alternatyvos. Į ką derėtų atkreipti dėmesį, kas yra svarbiausia?
Norime prie namo laiptus iškloti trinkelėmis. Kokią trinkelių rūšį geriausia būtų pasirinkti?
Po žiemos kai kur pastebėjau ant kiemo grindinio iškilnotus gūbrius, tai manau šalčio padariniai, be to trinkelių tarpų užpildas kažkur dingo. Patarkit ką daryt ir ar yra tikimybė, kad žemei atšilus tie kauburiai susileis?
Ar kieme galima dėti 5 cm trinkeles, kur stovės lengvosios mašinos?
Kokie yra betoninių trinkelių trūkumai?
Reikia gerų dažų nudažyti šaligatvio plyteles lauke.
Kokia reikalinga būtų priežiūra betoninėms trinkelėms kieme?
Kokia būtų reikalinga priežiūra klinkerinėms trinkelėms kieme?
Kaip reikia teisingai kloti betonines trinkeles? Kokių medžiagų reikia? Kokie yra trinkelių klojimo etapai?
Kokie yra betoninių trinkelių tipai?
Ar įmanomas koks nors būdas atnaujinti betonines trinkeles, pakeisti spalvą ir pan.?
Ar kokybiškai laiko trinkelės be bortų, vietoj bortų dedamos trinkeles?
Kaip reikia teisingai kloti klinkerines trinkeles? Kokių medžiagų reikia? Kokie yra trinkelių klojimo etapai?
Su kokiomis problemomis tenka susidurti grindinio trinkelių klojėjams, vėliau – trinkelėmis grįsto kiemo šeimininkui?
Ar trinkelės atsparios klimato sąlygoms: lietui, sniegui, šalčiui? Blunka, skilinėja? Ar nuo trinkelių formos priklauso tvirtumas?
Kiek kainuoja betoninės grindinio trinkelės?
Kokį pranašumą trinkelės turi prieš kitas dangas – šaligatvio plyteles, kiemo betonavimą ar skaldą?
Ką svarbu žinoti apie klinkerines trinkeles norint išrinkti kuo kloti kiemą?
Kokio dydžio trinkeles rinktis? Kam kokie dažniausiai naudojami?
Kaip išsirinkti tinkamas trinkeles? Kaip išsirinkti tinkamas grindinio trinkeles, kokios trinkelės yra pati geriausios ir patikimiausios?
Betoninių trinkelių privalumai. Kokie yra betoninių trinkelių privalumai lyginant jas su kitomis, pvz. su klinkerinėmis, granito?
Kiek kainuoja klinkerinės grindinio trinkelės?
Kokie yra klinkerinių trinkelių privalumai lyginant jas su kitomis, pvz. su betoninėmis, granito?
Meistrai prieš pat užšalimą sudėjo trinkeles, praėjus metams daug kur atsirado įdubimai, matosi didelį nelygumai. Ar galima kažkaip ištaisyti, ar reiks ardyti? Plotas apie 100 kv.
Ar kieme užtenka 45 mm klinkerio trinkelių storio, kur bus statomi du automobiliai? Ar tokio storio tinka tik pasivaikščiojimo takams?
Ar klinkerio trinkelės yra skirstomos į kokius nors tipus? Jei taip, kokie jie?
Sveiki. Labai netradicinis klausimas. Prie aštuonbučio namo apie 12 metrų buvo paklotos trinkelės "eglute". Likusius apie 45 metrus atėjo kloti kiti "meistrai", klojimo raštą pakeitė į lygų. Tie 12 metrų, pakloti pirmieji, lieka išsiskiriantys. Namo gyventojai nieko nesako, atseit, gerai bus. Ar praktikoje taip daroma?
Pastebėjau, kad siūloma apipjausčius klinkerines plytas iš likusių dalių kieme išsikloti takus ir t.t. Kuo skiriasi klinkerinė plyta nuo trinkelės? Ar galima iš tokių likučių išsikloti važiuojamąją dalį?
Ar įmanomas koks nors būdas atnaujinti klinkerio trinkeles, pakeisti spalvą ir pan.?
Įvažiavimas į kiemą yra status kalnas. Ar žiemą nebus slidu, jeigu sudėsiu trinkeles? Įvažiavimas yra 27 metrai ilgis ir 6 metrai plotis. Gal yra koks maksimalus kampas, kurio galima dėti trinkeles?
Pasirinkau nežinomą meistrą, kuris lauko laiptus apklijavo pilkomis plytelėmis, tarpelius užpildė juodu glaistu. Po darbo pats meistras plyteles nuvalė vandeniu, jį keitė keletą kartų, tarpai užpildyti tvarkingai, jokių cemento dalelių nėra, bet aplink tarpelius liko juodos, gal juosvos dėmės, žodžiu, dėmės ten, kur buvo ištepliota glaistu. Išvažiuodamas meistras mane patikino, kad kitos dienos ryte visa tai nusiplaus vandeniu su plovimo priemonėmis Deja...bandžiau viską, ką sugalvojau - skalbimo miltelius, muilą, skystą muilą... Dėmės tebėra ir net nė kiek nenublanko. Gal yra kokia priemonė, kurią dar galėčiau išbandyti?
Sename name, rūsyje, nuo buvusios rūkyklos yra labai suodinos lubos (juodos, bet netepa ir nesivalo), lubos - lieta gelžbetoninė perdanga, gana nelygi. Bandant valyti mechaniškai (su bulgarke užsidėjus abrazyvinį diską) - kažkiek valosi, bet visi nelygumai lieka suodini. Gal yra koks tirpiklis, ar gruntas, kuris laikytusi ant to suodino paviršiaus? Nes stebuklų kažkokių ten nedarysime - norisi nudažyti baltai tiesiai ant betono ir viskas.
Su žvakidėm prilašinom parafino ant terakotos plytelių. Kadangi neglazūruotos plytelės, tai parafinas įsigėrė. Ar galima būtų pašalinti su jūsų valikliais susidariusias dėmes?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376020 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155729 klausimų