Pravažiavimo per kiemą danga

Klausimas:
Kokią dangą naudoti įrengiant pravažiavimą per kiemą? Esu girdėjęs apie tinklą, kuris įspaudžiamas į žemę ir jame užauginus žolę, važinėjant automobilių neišsivažinėja vėžos. Norėtųsi, kad būtų žolytė visame kieme, o automobiliu pravažiuoju praktiškai visą kiemo teritoriją iki garažo.
Komentarai:
Jei norite itin kietos kiemo dangos, bet tuo pačiu kad kieme augtų žolytė, siūlytume naudoti Wienerberger gaminamas klinkerines ažūrines trinkeles. Kaip jos atrodo „gyvai“, galite pamatyti Wienerberger atstovybėje.
Mintis graži, bet praktiškai sunkiai įgyvendinama. Tas tinklas yra plastikinis korys, pagrindai tokiam koriui įrengiami kaip ir važiuojamosios dalies trinkelėm (V kategorijos kelio pagrindai), tik vietoj trinkelių dedamas minėtas korys ir užpildomas gruntu, pasėjama žolė. Jeigu takas intensyviai eksplotuojamas ir jei šeimoje yra du ar net trys automobiliai, po mėnesio iš žolės liks tik prisiminimai. Taip pat 5 сm korys (kuris yra populiariausias) yra per silpnas intensyviam automobilių eismui, be to, žolės augimui intensyvaus važinėjimo zonoje 5 cm grunto (žolės šaknynui) yra per mažai, t. y. gali būti, kad žolė nunyks jau po pirmos šaltesnės žiemos ar karštesnės vasaros. Taip pat sunkiai sprendžiamas laistymo klausimas, bet įmanoma. Kažkur esu matęs ACO firmos brangius plastikinius korius, reiktų žiūrėti specifikaciją ir jeigu sienelės storis bei aukštis atitiktų reikalavimus, būtų galima kloti ir suteikti garantijas. Įsivertinkite ir tai, kad žolė reikalauja pastovios priežiūros, o ir papildomų išlaidų.
Ekspertai.lt
Automobilio judėjimui per kiemą tinka plastikinė ir betoninė korinė danga. Šioje dangoje esantys tarpai užsėjami žole, todėl galėsite džiaugtis veja visame sklype.
 
Sritis:
Sritis: