Trinkelių tako plotis šalia namo

Klausimas:
Koks optimaliausias trinkelių plotis, klojant jas šalia namo sienos? Ar užtektų 1 metro, ar reikia daugiau? O koks plotis patogiausias praėjimo takeliams?
Komentarai:
Takelį aplink namą, kitaip vadinama nuogrinda, rekomenduojama daryti ~ 60-80 cm pločio. Tačiau po trinkelėmis būtinai reikia įrengti drenažą, vandeniui laidų sluoksnį, o trinkeles sudėti su min. 2% nuolydžiu nuo pamatų sienos.
Šalia namo sienos rekomenduojame palikti žolyno juostą ar tiesiog paberti akmens skaldele. Trinkeles rekomenduotume kloti kiek toliau nuo namo sienos ~ 0,5 - 1 metro nuotolyje. Jei tai yra pagrindinis takas, tokiu atveju rekomenduojamas trinkelių plotis nuo 1m. Jei tai tik „šalutinis" takelis - tiks ir siauriau. Kita vertus - viskas labai individualu, naudinga prieš nusprendžiant kurį laiką pavaikščioti planuojamo pločio taku (galite atžymėti išilgai ištemptomis virvėmis).
Ekspertai.lt
Klojant takelį šalia namo pirmiausia reikia žiūrėti, koks stogo kraigo plotis ir pagal tai planuoti takelio plotį. Jeigu kraigas nėra platus, gali užtekti ir 80 cm pločio. Jeigu platesnis, gali reikėti ir 120 cm trinkelių tako.
Ričardas, UAB Ugnera
 
Sritis:
Sritis: