Trinkelių pagrindo paruošimo darbai

Klausimas:
Kas kokybiškai įvertina, ar meistrai gerai paruošė pagrindą trinkelių dėjimui? Kaip pareikalauti, kad meistrai ištaisytų broką, jei jie atsisakytų tai padaryti?
Komentarai:
Tokius sudėtingus darbus visada siūlome patikėti tik didelę patirtį turinčioms įmonėms, kurios darbų proceso metu naudojasi tiek savo patirtimi, tiek normatyviniais dokumentais, kuriuose aiškiai ir konkrečiai aprašyti visi technologiniai procesai ir reikalavimai, kaip įrengti pagrindus po trinkelėmis, bei kaip kloti pačias trinkeles. Taip pat rekomenduojame naudotis trinkelių gamintojo klojimo rekomendacijomis.
Namų sąlygomis pasitikrinti, ar gerai paruošti pagrindai, sudėtinga. Pagrindų atsparumas gniuždymui / deformacijai matuojamas spec. prietaisais, juos turi tik didesnės kelininkų ar inžinerinių tinklų įmonės. Idealiu atveju, jeigu Jūsų mieste dirba kelininkai, reiktų kreiptis į juos ir susitarti, kad jie atliktų pagrindų bandymus. Bandymai, aišku, kainuos pinigus. Šiaip klientui pareikalavus, rangovas privalo tuos bandymus atlikti savo sąskaita, nebent buvo susitarta kitaip.Jeigu kelias per sudėtingas, tuomet reikia stebėti darbų procesą ir svarbu:- prieš pilant medžiagas, teisingai išsikasti lovį (iki molio ar grunto, kurį galima susitankinti, jokiu būdu negalima medžiagų pilti ant augalinio grunto, durpių ir pan.);- kad darbininkai naudotų teisingus tankinimo įrankius ir gerai susitankintų lovio dugną bei visus pasluoksnius;- stebėti, kad atvežtas smėlis neturėtų molio priemaišų (dažnai „smėlis" vežamas ne iš karjero, o iš artimiausios statybvietės, tai tiesiog paprastas gruntas, kuris tik atrodo kaip smėlis);- kad važiuojamajai daliai dėtų skaldą bent 15 cm ir skaldos frakcija nebūtų mažesnė kaip 0-16/32, idealiu atveju 0/45;- kad nuolydžiai būtų suformuoti nuo namo, o ne į jį;- pabaigoje lieka tik estetika ir grožis (linijų tiesumas, pripjaustymo kokybė ir pan.).Brokdariai geriausiai broką taiso (aišku, jei supranta kaip tai padaryti), kai liekate jiems skolingi, t. y. nemokėkite visų pinigų į priekį, kol nematysite galutinio darbo rezultato.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: