Kaip paruošti lauko baseiną žiemai

Klausimas:
Lauko baseino paruošimas žiemai. Nusipirkom namą Trakų raj. Bijūnų kaimas, ten yra plastikinis lauko baseinas. Šiuo metu labai nešvarus. Norime paruošti žiemai, ką daryti?
Komentarai:
Yra 2 būdai, kaip užkonservuoti (paruošti) baseiną žiemai.

1) Pagrindinis būdas - Kadangi jūsų baseino vanduo yra labai purvinas/užterštas, visą baseino vandenį reiktų išleisti lauk iš baseino. Tokių būdų išvalyt visą baseiną (sienas, dugną, kopėčios, atrakcionus ir t.t.) nuo susikaupusių organinių ir mineralinių medžiagų, o taip pat šiukšlių ir dumblių. Valant baseiną būtinai reiktų naudoti tam skirtas priemones iš patikimų baseinų chemikalų gamintojų, mes rekomenduojame "BAYROL".

Tokių būdų, baseino sienos, dugnas, kopėčios, purkštukai bei atrakcionai (jeigu yra) yra padengiamos/nuvalomos chemija. Po padengimo/nuvalymo, visi aukščiau išvardinti priedai nuplaunami vandeniu.

Jeigu reikia iš baseino yra demontuojami apšvietimo įrenginiai bei visi pakabinami priedai (kopėčios ir pan.). Baseinas yra pripildomas nauju švariu vandeniu ir įjungiama filtracijos funkcija kelioms valandoms. Praėjus kelioms valandoms, išjungiama filtracija, baseino vanduo nuleidžiamas žemiau vandens padavimo (purkštukų) lygio, elektros tiekimas atjungiamas, filtravimo įrenginys (filtras ir siurblys) atjungiamas nuo baseino. Į baseiną įpilamas konservavimo skystis. Rekomenduojamas gamintojas "BAYROL".

Kitas svarbus žingsnis - baseino paviršiuje įrengti plaukiojančius kompensacinius (5 litrų butelius su smėliu, kad plaukiotų), kurie skirti baseinui užšalus, kad ledas plėstus ne į baseino šonus (sienas), o spaustų plaukiojančiu butelius. Plastikiniai buteliai turėtų būti šiek tiek panardinti.

Geriausia variantas - baseino viduryje įrengti plastikinius 5 litrų butelius su smėlio užpildu, ir aplink-išilgai baseino bortą įrengti putų polistirolo plokštes 5-10 cm atstumu vienas nuo kito, prie kurių tvirtinamas sunkus svarelis.

Ir paskutinis žingsnis - baseino paviršiaus uždarymas. Šiam tikslui turėtų būti naudojamos specialios tam skirtos žieminės baseino uždangos (ne lentos, ar metalinės plokštės). Arba jeigu yra teleskopinė baseino uždanga. Vasaros metu tokios uždangos baseiną apsaugo nuo purvo bei dulkių, o taip pat papildomai padeda baseino vandeniui neatšalti, kai baseinas nėra naudojamas. Baseino uždengimui taip pat, gali būti naudojamas automatinės baseino uždangos "žaliuzi: tipo.

2) Lengvesnis būdas - šį procedūrą pasižymį tuo, kad vasarinis (užterštas) vanduo nėra išleidžiamas iš baseino, o iškart į baseino vandenį yra įpilamas konservavimo skysti "BAYROL PURIPOOL".
Jei baseinas turi paviršinio vandens surinktuvą, tuomet įprastą vandens lygį reikėtų sumažinti 20–30 cm, kad susidaręs ledas nepakenktų įrenginiui.
Vandenį reikėtų pašalinti ir iš surenkamųjų detalių bei vamzdžių. Šį darbą geriau patikėti specialistams – tam pritaikytais siurbliais jie pašalins vandenį ir sumontuos akles, kurios neleis vandeniui vėl patekti į vamzdžius.
Vitas Pakamanis, Tavira, UAB
Baseino paruošimą žiemai sudaro:
- vandens sumažinimas iki atitinkamo lygio;
- vandens pašalinimas iš karkasinių detalių ir vamzdžių;
- esant reikalui, vandens pašalinimas iš siurblio, filtro ir šildytuvo;
- žieminių pontonų baseine ir skimeryje montavimas.
Aivaras, Okeana, UAB
Kiekvienas baseinas įvertinamas atskirai, bet dažniausiu atveju vanduo nuleidžiamas žemiau "skimerio" ir purkštukų linijos, šios linijos išpučiamos su oru, kad vamzdžiuose neliktų vandens, o baseinas paliekamas užšalti.
Povilas Rudinskas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: