Tvoros – Patarimai

Sode pasistatėm vielinę tvorą ant ribos. Ir pasodinome tujas nuo tvoros 50cm atstumu. Tvora rytinėje pusėje. Kai statėme tvorą, kaimynai naudojosi ne savo sodu. Dabar tą sodą nusipirko, ir reikalauja panaikinti tvorą ir tujas. Ar turi teisę tai reikalauti?
Norime statyti tvorą. Viena pusė žiūri į rytus, viena į pietus, ir trečia į vakarus. Kadangi aklinai tvorai kaimynai sutikimo neduoda (nors pietūs mums, ir šešėlis tai mums, o ne jiems) galvojame kaip išspręsti situaciją. Norėtume statyti tvorą su pamatu. Patarkit kaip nenusižengiant įstatymui galėtume tvertis. Pamatas turi būti laiptinis, mūsų sklypas žemiau.
Ar gali kaimynas statyt segmentinę tvorą sodų bendrijoj iš kart ant sklypo ribos be projektų?
Kaip turėtų atrodyti kaimynų raštiškas sutikimas statyti tvorą? Galite atsiųsti formą?
Tarp kaimynų ir mano mamos namo sklypo buvo aptverta tvora (kas ją tvėrė neaišku ir jokių dokumentų ir sutikimų nėra), kuri jau tiek metų atitarnavo ir atrodo apgailėtinai. Kaimynės vaikai iš savo pusės užsisodino tujas, kurios liečiasi su ta tvora. Kadangi norime susitvarkyti aplinką, pakelti sklypą ir uždėti tinklinę tvorą iki 1,75cm, mes tą seną tvorą nuėmėme. Tačiau iškilo iš kaimynės vaikų konfliktas, kodėl mes tą tvorą nuėmėme, nes juos ši tvora tenkino (per jų tujas jiems ta tvora nesimato ir jų tujos pasodintos nesilaikant atstumo) ir man pareiškė, jog norint statyti naują tvorą ant jų ir mūsų žemės ribos reikalingas bus jų (5 savininkų) sutikimas. Ar tikrai turėčiau tinklinei tvorai gauti kaimynų sutikimą?
Planuojame dvibutyje tarp mūsų ir kaimyno sklypo statyti tvorą, taip vadinamąjį “rombą”, bet aišku, kaimynai nesutinka. Pati tvora bus 1,5 m aukščio, ar galima tvorą statyti be jų leidimo, jei konstrukcijos neperžengs sklypo ribos? Ar vis dėl to teks atsitraukt nuo sklypo ribos 1 metrą? Tvorą bus statoma vakarinei pusei, tai automatiškai gaunasi, kad saulė kyla iš mūsų pusės, leidžiasi jų.. jei tai situacija kažkaip pakeistų.
Sodų bendrijoje, ar reikia leidimo tvoros statymui ant ribos iš kaimyno? Ir kokiu atstumu nuo ribos savo sklype turi būti tvora, jeigu kaimynai nesutinka daryti ant ribos? Ir koks tas sutikimas turi būti? Ta prasme paprastai ant lapo ar notariškai?
Laba diena, privatus sklypas ribojasi su valstybine žeme (priklauso kelių direkcijai). Kokia tvora galima apsitverti, kad būtų galima apsisaugoti nuo gatvės triukšmo, dulkių, smarvės?
Kokio aukščio tvora galima apsitverti nuo kaimynų?
Planuoju statyti medinę tvorą iš viengubo pjovimo lentų (100 m ilgio). Kokio aukščio tvoros stulpus turėčiau daryti, kaip prie jų tvirtinti lentas? Planuojamas tvoros aukštis - 1,8 m.
Noriu užsitverti aklina tvora nuo įkyraus kaimyno, ant ribos žinoma jis neleis statyti, kokiu atstumu nuo sklypų ribos aš galiu statytis kokių 2-2,5 m tvorą, kad nieko nepažeisčiau, nes kaimynas žinoma lėks skųstis.
Ar galima sodų bendrijos sklype be raštiško kaimynų sutikimo tverti tinklinę tvorą, kurios aukštis 1,8 m?
Ar galima ant sklypo ribos statyti tvorą su betono pamatu? Kaimynas nesutinka, kad tvoros pamatas būtų ant ribos. Ar reikalingas kaimyno sutikimas? Ar galima savavališkai ištraukti arba perstatyti riboženklius?
Ar galiu 5cm atstumu statyti tvorą nuo kaimyno ribos negavus leidimo? Nes kaimynė nesukalbama.
Man reikia aptverti 1ha netaisyklingos formos sodo sklypą 2m aukščio tvora. Prisegu sklypo brėžinį. Turiu reikalingą miško tinklo 200x25x15 kiekį. Dirva - smėlis. Galvoju nebetonuoti, o kalti 3m stulpus. Patarkite kokius tinkamus stulpus, atramas, tvirtinimo bei įtempimo elementus pasirinkti. Kaip montuoti? Ar turite reikalingas tvorai sukomplektuoti dalis? Kokia būtų kaina ir kiek reikėtų laukti?
Ar galima, be kaimynų sutikimo, apsitverti aklina tvora? Ji būtų iki 1,8 metro ir į kaimynų ribą neįeitų?
Norime tverti vieno pjovimo 1.80 m medinę tvorą tarp lentų nepaliekant jokių tarpų. Kokie keliami reikalavimai tvoros statybai? Kiek metrų nuo sklypo ribos reikėtų atitraukti ją į mūsų sklypą, kad nereiktų kaimyno sutikimo. Ant sklypo ribos jis neduoda jokio sutikimo bet kokiai tvorai. Tvora būtų mūsų sklypo pietinėje pusėje.
Ar reikalingas kaimyno raštiškas sutikimas, jei noriu statyti vielinę ar segmentinę tvorą iki 1.50 m ant savo sklypo ribos? Tai bus šiaurinė ir rytinė pusės.
Sodo bendrijoje, ne miesto teritorijoje norime apsitverti savo sklypą 12a. Tvora tinklinė, priekinė dalis, prie kelio segmentai. Klausimas būtų, kokiu atstumu tverti tvorą prie kelio? Kelias neasfaltuotas, kelio plotis tarp sklypų 6m. Atlikti matavimai.
Noriu aptverti savo teritoriją (viekiemis, aplink miškas) tvora. Kokiu atstumu nuo keliuko (apie 200 m palei sklypą eina kelias) galiu statyti tvorą. Girdėjau, kad ne arčiau kaip 6 m nuo kelio.
Ar galima be kaimynų sutikimo tverti akliną tvorą iki 1.80 aukščio?
Koks leistinas tvoros aukštis nuo kaimynų? Koks turi būti minimalus atstumas nuo kaimynų tvoros iki įvažiavimo į mano sklypą?
Anksčiau prieš 3 metus tvora buvo dažyta, nežinau kokiais dažais, bet vandens pagrindu, dažai nubluko visiškai. Gal patartumėte, kokie dažai tiktų geriausiai, kad laikytų nors 5 metus.
Ar norint apsitverti sodo sklypą tvora, reikalingi kokie nors parašai iš kaimynų, ar bendrijos pirmininko? Esu skaitęs žmonių komentarus, kad jei statai tvorą ant sklypo ribos, tada reikia kaimyno parašo, o jei savo žemėje, tada nereikia. Kaip yra iš tikrujų?
Norėčiau paklausti ar reikalingas kaimynų sutikimas kolektyvinio sodo sklype tinklinei tvorai įsirengti. Aukštis 1,50 m.
Planuoju statyti medinę tvorą 30 m ilgio. Aukstis 1,5 m. Kokius tvoros stulpus pasirinkti? Ir kiek cm įbetonuoti į žemę?
Norėčiau sužinoti ar 2012 m. pastatytą tvorą sklype tarp bendrasavininkų, neturint kaimyno sutikimo, bet iki šiol nepareiškus pretenzijų, galiu būti įpareigota ją nugriauti (kaimyno sklypas daug metų buvo apleistas, vaikščiojo įvairūs pašaliniai žmonės, dažnai įvykdavo vagystės, todėl užsitvėriau medine tvora apie 1.50 h).
Kiek kainuoja modulinės tvoros iš metalinių dailylenčių? Stulpai bus klinkerinių plytų, tarpai – apie 2,50 m, aukštis – apie 1,5 m.
Ruošiuosi tverti tinklinę arba segmentinę tvorą. Sklypas anksčiau buvo aptvertas. Nuo seniau buvusios tvoros yra likę betoniniai stulpeliai. Atstumai tarp stulpelių nevienodi (nuo 3m. iki 3,5m.) Prašau patarti, kaip prie senų stulpų pritvirtinti tvorą.
Noriu montuoti medinę tvorą. Ar galiu lentas sukti tiesiai ant metalinio stulpo ar reikia prie stulpo pritvirtinti tašą, kad prisukti lentas? Koks būtų geresnis medinės tvoros montavimo būdas?
Noriu statyti metalinę tvorą 1,8m aukščio. Ar reikia kaimynų sutikimo man? Šiaurinė pusė.
Sveiki, domina 2,70 m aukščio tvorų stulpų kaina. Spalva ruda. Norėtume pirkti 55 vnt.
Gyvenu nuosave name. Norėtume užsitverti tvorą (tinklo), nes labai keista kaimynė gyvena. Ar reikia sutikimo statant tokią tvorą. Kokio aukščio galima tvora?
Noriu aptverti sodo sklypą. Kur galima rasti kaimynų sutikimo pavyzdį ir kaip atrodo supaprastintas tvoros projektas, kad kaimynai pasirašytų, kad sutinka dėl tvoros konstrukcijos?
Iškilo klausimas dėl segmentinės tvoros pamato įrengimo. Segmentinės tvoros ilgis 30 m, tvirtinimas bus su apkabomis. Aukščio skirtumas tvoros galuose apie 30 cm. Ar galima daryti lygų pamatą (be laiptelių kas 3-4 sekcijos), kiekvieną sekciją tvirtinant po 2,5 cm žemiau? Ar laiptuoti? Pamatas reikalingas, nes yra 15 cm aukščio skirtumas tarp sodo sklypų.
Planuojame tverti skardinę akliną 1,80 m aukščio tvorą (skirtų mūsų ir kaimynų sklypus). Tvoros stupeliai yra per sklypų vidurį, tvoros konstrukcijos ir skardos lakštai tvirtinami mūsų sklypo pusėje, tvora yra pietinėje sklypo pusėje. Ar būtinas kaimynų sutikimas?
Kokie įstatymai ir kaip, reglamentuoja tvoros statybą mieste, gyvenamųjų namų kvartale, t. y. jei aplink daugiaaukščiai, o aš noriu apsitverti savo teritoriją tvora.
Ar reikia kokių leidimų tveriant tinklo tvorą (aukštis 1.80m) sklype, kuris ribojasi su keliu? Ar galima tverti ant sklypo ribos, ar yra kažkokie atstumų nuo kelio reikalavimai?
Ketiname statyti segmentinę tvorą ant sklypo ribos. Sklypas yra sodų bendrijoje. Kaip teisiškai suderinti su kaimynu - ar užtenka laisvos formos raštiško sutikimo, leidimo, ar būtinas notariškas abiejų sklypų savininkų sutikimas?
Ruošiuosi tvertis tvorą su pamatu, pamatas bus 45cm aukščio, nes sklypų aukščiai išsiskiria iš mano pusės tvora su pamatu ~ bus 1.70 aukščio, iš kaimynų bus iki 2m. Ar man reikia kaimynų sutikimo statyti tvorai? Tvora bus statoma 5 cm nuo riboženklio į mano pusę.
Planuojame aplink namą rajone statytis tvorą. Susiradau Jūsų kontaktus puslapyje ekspertai.lt, tai gal galėtumėte padėti? Situacija tokia, kad vienoje sklypo pusėje turime betoninę sienutę, ant kurios planuotume statyti segmentinę tvorą. Nuo sklypo ribos sienutė yra atitraukta per 20cm, tai ant sklypų ribos nepatenkame. Mūsų sklypas yra aukštesnėje padėtyje, tuo tarpu sienutės aukštis siekia 1m aukštį. Klausimas - ar šioje pusėje tvoros aukštis skaičiuojamas nuo sienutės apačios, ar sienutės viršaus, kur segmentinė tvora ir prasidėtų? Kaimynus turime ganėtinai negeranoriškus ir susitarti tikrai nepavyks, tad norėtume išvengti kivirčų.
Kodėl išpučia tvoros metalinius stulpelius?
Daugiabučio kieme, planuojame statyti metalinę (maždaug 30-35 m ilgio, 1,5-1,8 m aukščio) tvorą su vartais automobiliams ir pėsčiųjų varteliais. Tvora bus be pamato, tvirtinama prie stulpelių. Kokia būtų tvoros su vartais kaina?
Ar sodinant tvoras iš karklų, karklus reikia nužievinti? Tai ant ko augs žali lapeliai ir kaip jos sužaliuos?
Norėčiau paklausti ar reikalingas kaimynų sutikimas tinklinei tvorai įrengti? Aukštis 1,20m kaime. Ar galima tverti ant sklypo ribos?
Ar norint statyti 3 metrų aukščio akliną tvorą reikalingas projektas ir statybos leidimas? Kokia to kaina ir kur pirmiausia kreiptis?
Ar reikalingas projektas medinei tvorai, kurios aukštis 1,8 m su 30 cm betoniniu pamatu t. y sodų bendrija, ir kas turėtų derinti, jeigu toks projektas reikalingas?
Domina tvoralenčių iš cinkuotos skardos kaina už vnt., spalva tamsiai ruda. Ar turite vietoje ar reikia laukti užsakymo?
Patarkite, kokia 2 m tvora yra geriausia ir patikimiausia miško teritorijai. Domina patikimos (pvz. kai nukrenta medis) tvoros ekonomiškiausia kaina.
Ar galima statyti plastikinę tvorą miesto zonoje? Kokie yra reikalavimai plastikinei tvorai ?
Ar galiu be kaimyno sutikimo paaukštinti savo akliną tvorą nuo 1,5m. iki 1,8m? Tvora stovi pietvakarių pusėje.
Norėčiau paklausti ar reikalingas kaimynų sutikimas kolektyvinio sodo sklype tinklinei tvorai įsirengti? Tvoros aukštis 1,50 m su 50x80 mm akutė, metaliniai stulpai 50x50 mm. Tarp sklypų yra įrengti riboženkliai. Sodai už miesto ribų.
Statant tinklinę tvorą sodo bendrijoje problema su valdyba. Kokiais atvejais reikia turėti SB pirmininko leidimą tveriant tinklinę tvorą 1,8 aukščio? Koks gali būti atstumas nuo ribos su keliu? Sodas Vilniaus rajone.
Domimės dekoratyvinės metalinėmis tvoromis. Kokios kainos?
Kokia yra betoninės tvoros kaina? Ką reikėtų žinoti prieš renkantis?
Turime 20a namų valdos sklypą, kuriame pradėta namo statyba, taip pat 53 a žemės paskirties sklypą. Norime apsitverti visą teritoriją segmentine tvora, iki 1,80 m. Iš dviejų kaimynų gavome raštiškus sutikimus, dar liko gauti iš kitų dviejų. Kadangi mūsų įstatymai keičiasi labai dažnai, domina ar įmanoma tokiai tvorai gauti/turėti projektą ir leidimą tokios tvoros statybai? P.S. žemės paskirties projekte numatytas projektuojamas 4 m.pločio bendro naudojimo kelias, tai jei neklystu, tai iš šalia esančio kaimyno sutikimo net nereikia, jei noriu tvorą statyti ant ribos (t.y. nuo kaimyno ribos atitraukiu 4 m.atstumą ir statu tvorą), nes kelias įeina į man priklausantį sklypą. Kokia projekto kaina su leidimu statybai.
Mus domintų tamsiai rudos spalvos, 180 cm aukščio, 21 metro pločio skardinės štakietlenčių tvoros kaina.
Sklypas yra šalia upelio, kuris priklauso ichtiologiniam draustiniui. Ar galima jame iškasti tvenkinį ir aptverti aukšta, nepermatoma tvora?
Gyvenu Salako mst. Zarasų raj. Noriu nuosavo namo teritoriją apsitverti tinkline tvora. Ar tvorą galima statyti ant sklypo ribos (tos ribos neperžengiant) be kaimynų sutikimo? Tvoros aukštis 1.5 metro.
Kiek kainuoja tvoros nudažymas 1kv.?
Kokiais dažais geriausia būtų dažyti seną metalinę tinklinę tvorą?
Sklypas ribojasi su valstybine žeme, kokiu atstumu galima tverti tvorą? Ar galima statyti tvorą su pamatu ant ribos?
Sklypas pietine puse ribojasi su valstybinės reikšmės krašto keliu 144. Ar galima statyti betoninę, akliną tvorą 1,75cm aukščio? Tvorą nuo sklypo ribos atitrauktume apie 1,80metro. Ar reikia leidimo/sutikimo iš kelių direkcijos? Vakarinė pusė ribojasi su gatve, priklausančia savivaldybei. Čia statytume 1,50 cm akliną, betoninę tvorą be pamato, atitraukiant ją nuo sklypo ribos apie 0,50 cm. Ar reikia kreiptis dėl leidimo į savivaldybę?
Sodų bendrijoje norime tverti tvorą, kada nereikia kaimynų sutikimo?
Kokio aukščio nepermatomą tvorą galima statyti tarp kaimynų, kai ji ribojasi su šiaurine jų sklypo dalimi, turint kaimynų žodinį sutikimą, kad po to nekiltų problemų?
Tarp mūsų ir kaimynų namų yra atraminė betoninė siena 30 cm aukščio, o ant atraminės sienos subetonuotų stulpų užkabinti 120 cm aukščio permatomi segmentai. Po kiek laiko kaimynai sugalvojo pastatyti akliną iš neobliuotų lentų 180 -200 cm aukščio tvorą virš atraminės sienos (30 cm). Ir prašo sutikimo tokiai tvorai. Tokiu atveju iš mūsų pusės tvoros aukštis gautųsi 180-200 cm + 30 cm, šiaurinėje pusėje. Nenorim jaustis kaip kalėjime, netekti viso gamtos vaizdo iš namo dešinės pusės. Koks turi būti maksimalus tvoros aukštis iš mūsų ir iš kaimynų pusės (tvoros atstumas nuo namo apie 130 cm)? Ar šiaurinėje namo pusėje dėl tokios tvoros neatsiras pelėsis? Nesinori prieštarauti tokiam kaimynų sprendimui, bet norim, kad būtų priimtas teisingas ir tinkams sprendimas.
Kodėl verta statyti dekoratyvių betoninių elementų tvorą?
Kokie yra betoninių tvorų privalumai lyginant su kitomis?
Ar reikalingas raštiškas kaimyno sutikimas laisva forma tveriant tinklinę tvorą 1.6m aukščio ant žemės ribos? Užmiestyje.
Norėjau paklausti, kam reikalingi pamatėliai tvorai? Ar jie būtini ir kokia jų paskirtis?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399992 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167817 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 79 specializuotų įmonių