Ar norint apsitverti sodo sklypą tvora reikia kaimynų sutikimo

Klausimas:
Ar norint apsitverti sodo sklypą tvora, reikalingi kokie nors parašai iš kaimynų, ar bendrijos pirmininko? Esu skaitęs žmonių komentarus, kad jei statai tvorą ant sklypo ribos, tada reikia kaimyno parašo, o jei savo žemėje, tada nereikia. Kaip yra iš tikrujų?
Komentarai:
Kad Jums būtų geriau suprantama paini tvorų statymo ir derinimo su kaimynais problematika pridedame ištrauką iš šią tvarką reglamentuojančio Satybos techninio reglamento. Jeigu pageidausite galime atsiųsti ir pilną STR-ą.
Bet kokia tvora ant sklypo ribos gali būti statoma, tik turint rašytinį gretimo sklypo savininko sutikimą. Be gretimo sklypo savininko sutikimo prie sklypo ribos (tvoros konstrukcijoms neperžengiant sklypų ribos) tvoras galima statyti: 1) statytojo sklypo šiaurinėje pusėje - ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 50% bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei tvoros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) (toliau - kiaurymių plotas); 2) statytojo sklypo rytinėje ir vakarinėje pusėse: ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 25%; 3) statytojo sklypo pietinėje pusėje – tvoros tipas nereglamentuojamas.
Ekspertai.lt
Statant tvorą ant sklypo ribos būtinai reikalingi kaimynų prašai, su kuriais ribojasi Jūsų sklypas. Jei statote tvorą savame sklype, ją atitraukęs nuo ribos, tuomet kaimynų parašų nereikia, bet tokiu atveju sumažėja Jūsų sklypo plotas.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: