Kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima statytis tvorą

Klausimas:
Noriu užsitverti aklina tvora nuo įkyraus kaimyno, ant ribos žinoma jis neleis statyti, kokiu atstumu nuo sklypų ribos aš galiu statytis kokių 2-2,5 m tvorą, kad nieko nepažeisčiau, nes kaimynas žinoma lėks skųstis.
Komentarai:
Norint tverti tvorą, kurios aukštis 1–2 metrai, jokio statybą leidžiančio dokumento nereikia, jeigu ji tveriama prie sklypo ribos (tvoros konstrukcijoms neperžengiant sklypo ribos) ir jei:
tvoros kiaurymių plotas ne mažesnis nei 50 proc. bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei tvoros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) – kai statmenai tvoros į gretimą sklypą metamas šešėlis nukreiptas šiaurės kryptimi;
tvoros kiaurymių plotas ne mažesnis nei 25 proc. bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei tvoros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) – kai statmenai tvoros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas rytų ar vakarų kryptimis.
Šie reikalavimai taikomi, jei tvora statoma arčiau kaip 1 m iki sklypo ribos. Jei 1 ir 2 punktuose nurodytos sąlygos netenkinamos, privalomi rašytiniai gretimų žemės sklypų savininkų ar valdytojų sutikimai.
Nemažiau kaip 3m atstumu nuo sklypo ribos galite statytis tvorą. Bet galbūt yra ir kitokių sprendimų pagal jūsų situaciją. Gal ant ribos geriau būtų tverti leistino aukščio (1,5-1,8m) pigią tinklinę tvorą, o už tų 3m kaip širma nuo įkyraus kaimyno gali tarnauti įrengta pavėsinės siena, arba tiesiog žalia augalų sienelė. Tokiu atveju neprarastumėte teritorijos ir išleisti pinigai pasitarnautų dvigubai.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto