Pirties krosnelė

Klausimas:
Kokio tipo pirties krosnelę patarumėte naudoti, įrengiant nuosavą pirtį namo rūsyje?
Komentarai:
Tarkime, šalia patalpos, kurioje numatoma įsirengti pirtį, turite kaminą su dviem laisvais kanalais: vienas dūmtraukiui, kitas ventiliacijai. Tuomet rekomenduotume rinktis malkomis kūrenamą pirties krosnelę. Kokią pasirinkti iš visos pasiūlos? Jei mėgstate gerą kaimišką pirtį, reiktų rinktis pirties krosnelę su didele akmenų įkrova, priklausomai nuo pirties dydžio, 180-300 kg. Renkantis, siūlytume atkreipti dėmesį, kokio storio yra pirties krosnelės degimo kameros sienelės. Intensyviau naudojant pirtį, nepakanka, kad tik degimo kameros viršutinė plokštė yra 6-8 mm storio. Geriausia būtų, kad visos krosnelės sienelės būtų vienodo, nemažiau kaip 6 mm storio, nes paprastai sudega šoninių sienelių suvirinimo siūlės. Nereiktų baimintis ir pakuros, esančios pirties viduje. Visuomet yra malonu matyti ramiai degančią ugnį ir girdėti degančių malkų spragsėjimą. O kaitinantis pirtyje, tai visuomet maloniai nuteikia. Kitas atvejis, jei neturite galimybės naudotis malkomis kūrenamos krosnelės, galima rinktis elektrinę krosnelę. Tik būtina tiksliai apsiskaičiuoti krosnelės galingumą. Jei pirties patalpa nemaža, sakykim, 2 m ilgio ir 2,5 pločio ir pirtelės aukštis 2,3 m, tai Jums reikės krosnelės, kurios galingumas apie 10-14 kW. Ne visi namai turi tiek laisvo elektros galingumo. Todėl visuomet patartina pasikonsultuoti su pirties specialistais, kurie užsiima ir pirčių projektavimu. Reikalui esant, pirties patalpą galima šiek tiek sumažinti ir reikalingus galingumus pritraukti prie esančių galimybių. Renkantis elektrinę pirties krosnelę, būtina atsižvelgti, kiek akmenų galima sukrauti, bet tai turėtų būti nemažiau 150-180 kg. Esant tokiam kiekiui akmenų, visuomet galėsite pilti vandenį ir gauti gero garo. Kas geriau, malkinė ar elektrinė pirties krosnelė? Aišku malkinė krosnelė, bet kai nėra kitos išeities, teisingai pasirinkus elektrinę krosnelę, galima bus mėgautis visais pirties privalumais. Pirties įrengimas rūsyje yra pakankamai sudėtingas, todėl visuomet reiktų konsultuotis su specialistais.
Malkinės krosnelės. Tokios krosnelės įprastos rąstinėse pirtyse ir ypač retos namie įrengiamose pirtyse. Šioms krosnelėms reikia kamino, taip pat jos turi pakurą, kuri gali būti arba garinėje (toje pačioje patalpoje) arba priepirtyje. Pasirinkimas daugiausia priklauso nuo paties žmogaus – vieniems tiesiog malonu kaitintis ir prižiūrėti degančią ugnį, kiti galbūt nori įsidėti platesnes stiklines dureles ir priepirtyje turėti savotišką židinį. Abiem atvejais, esant tinkamai įrengtam dūmtraukiui, nemalonių kvapų ir pojūčių nėra. Tiesa, krosneles su vidine pakura prireikus šiek tiek lengviau pakeisti. Malkinėms krosnelėms taikomi didesni priešgaisrinio saugumo reikalavimai nei elektrinėms. Papildomai reikalingos malkos, malkų skaldymo darbai, krosnelės valymas.

Elektrinės krosnelės. Šilumos šaltinis yra ne ugnis, o elektriniai tenai. Dėl šios priežasties tokioms krosnelėms nereikia kamino ar pakuros. Šio tipo krosnelės dažniausiai turi apsauginius išsijungimo mechanizmus, tokios krosnelės turi būti tinkamai įžemintos. Pažangiausios krosnelės gali pasiūlyti įvairių pirties galimybių. Elektrinių krosnelių galingumas svyruoja nuo 2,5 iki 18 kW. Tokių krosnelių temperatūrą galima nustatyti laipsnio tikslumu, taip pat krosnelės geba palaikyti nustatytą temperatūrą, o elektrinės krosnelės su garo generatoriumi gali palaikyti skirtingą drėgmės lygį, taip išplėsdamos pirties pramogų spektrą – galima reguliuoti drėgmę, temperatūrą ir su ta pačia krosnele mėgautis įvairių tipų pirtimis.

Kurios rūšies krosnelę rinktis? Kaip ir daugelis klausimų, prasidedančių „Kas geriau...?“, taip ir šis, vieningo atsakymo neturi. Pasirinkimas priklauso nuo individualaus žmogaus poreikių ar netgi pirties suvokimo.
Viskas priklauso nuo pačios pirties dydžio ir ar jūs esate romantikas. Jeigu pirtelė nedidelė ir jūs nenorėsite žaisti su malkomis, tuomet elektrinė, jeigu pirties patalpa 6-7m2, yra kaminas ir jums norsi tikresnės pirtelės su visais pasiruošimais, malkų kvapo ir panašiai tuomet malkinė. Svarbu gera ventiliacija ir priešgaisrinis saugumas.
Pirties įrengimas rūsyje nesukelia jokių papildomų apribojimų pirties krosnelės atžvilgiu. Galite montuoti net krosnelę su ugnimi, einančia per akmenis.
Alvydas, Ekspertai.lt
Paprasčiausia rūsyje įrengtoje pirtyje naudoti elektrinę pirties krosnelę. Malkomis kūrenamai krosnelei reikia kamino, izoliacijos medžiagų ir t. t.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto