Saugus atstumas tarp pirties krosnelės ir dailylentėmis kaltos sienos

Klausimas:
Koks turi būti minimalus saugus atstumas tarp pirties krosnelės ir dailylentėmis kaltos sienos? Galbūt sienas tame kampe, kuriame stovės krosnelė, neverta kalti dailylentėmis, o geriau naudoti kokią kitą, karščiui atsparią, apdailos medžiagą? Pirties sienos iš OSB plokščių, pirtis bus garinė, tūris apie 18m³, atitinkamo galingumo krosnelė, kūrenama iš priepirčio.
Komentarai:
Vien tai, kad pirties krosnelė bus su pakura iš priepirčio, jau privalo būti ugniasienė. Dažniausiai krosnelių gamintojai montavimo instrukcijose nurodo, kad aplink pakūrą ugniasienės dydis turi būti apie 1.5m pločio ir tiek pat aukščio. Dar geriau, kad siena, per kurią kirs krosnelės pakura visa būtų iš nedegios medžiagos. Apdailai galima pasirinkti, pvz. klinkerio plyteles. Reikia neužmiršti, kad bus ir kaminas, ir greičiausiai jis eis per lubas ar per sieną virš krosnelės. Šioje vietoje irgi negali būti degių medžiagų. Geriausia yra išsirinkti krosnelę, perskaityti instrukciją ir tuomet, vadovaujantis ja, įsirengti sieną su pakurai reikalinga anga. Jūsų informacijai, pakuros metalas yra atviras, ir kaitinimo metu jis įkaista iki 400-450 laipsnių.
Gediminas Girjotas, RĄSTA, UAB
Saugūs atstumai iki medinių detalių turi būti nurodyti krosnelės gamintojo instrukcijoje. Atstumai gali būti skirtingi priklausomai nuo krosnelės tipo, galingumo ir t.t. Geriausia ir praktiškiausia yra nedegi apdaila ties krosnele: plytos, plytelės, cementinė plokštė ir pan. Dėl atstumų kreipkitės pas krosnelės gamintoją arba pas mus (reikės daugiau informacijos apie krosnelę, nuotraukų).
Projektų vadovas Saulius, UAB Elucida
Saugus atstumas nuo krosnelės į visas puses 50 cm, neturėtų būti degių medžiagų.
Modestas, UAB "LitPARAS"
Jeigu krosnelė kūrenama malkomis tai nuo jos iki degių paviršių turi būti 0,5m atstumas. Geriau būtų įrenti tą kampą iš nedegių medžiagų (mūras, klinkeris, keramika). Jeigu krosnelė elektrinė, tai reikia žiūrėti konkrečios krosnelės instrukciją, nes saugūs atstumai būna labai įvairūs.
Alvydas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: