Liepto statyba

Klausimas:
Planuoju statyti lieptą prie ežero. Kokio diametro vamzdžius naudoti liepto statybai, ar tiks vandens-dujų? Taip pat koks turi būti žingsnis tarp kalamų vamzdžių. Kokio gylio turėčiau kalti polius, iki 2m ar mažiau - daugiau? Ar tinkamas kampuotis 50 ant 50 mm? Ar lieptui maumedžio lentos tinkamos? Jei taip - tai kokio storio užtektų?
Komentarai:
Standartiškai maudynių lieptui ar tiesiog poilsio praleidimui keletai žmonių vamzdžių užtenka 0.88 diametro kalti kas du metrus reikėtų, o kampuočio 50 ant 50 taip pat užteks jei sudėsite įstrižaines. Patiems kalti nepatarčiau nes rankiniu būdu nesukalsite iki reikiamo gylio o mes su specialiu mechanizmu sukalame kuolus iki kieto grunto. Būna ir dviejų metrų užtenka būna ir 10 neužtenka tai nustatome jau mes. Maumedis tinka, gali būti ir 0.28 storio tik lagės kas pusė metro turėtų būti.
Kuo didesnis vamzdžių diametras tuo tvirčiau stovi lieptas. Kuo didesnis vamzdžių įkalimo gylis tuo didesnio demetro reikalingi vamzdžiai. Mes naudojame cinkuotus vamzdžius. Tarpas tarp vamzdžiū irgi priklauso nuo sukalimo gylio. Kalame priklausomai nuo vandens telkinio dugno. Jeigu dugnas dumblėtas, tai kalame tol, kol lenda. Taip maumedžio lentos tinka. Teisingai sudėjus gulekšnius maumedžio lentos liepto paklotui gali būti ir 2 cm storio.
Ekspertai.lt
Liepto statybai geriau naudoti cinkuotus vamzdžius dėl ilgaamžiškumo, o dar geriau naudoti nerūdyjančio plieno vamzdžius. Maumedžio lentos tinkamos, nes jos mažiausiai bijo drėgmės. Tarpas tarp vamzdžių priklauso nuo dugno sudėties ir to, kokią konstrukciją montuosite viršuje. Kuo giliau įkalsite polius tuo geriau, bet po žiemos tokie lieptai paprastai iškraipomi ledo, todėl patartume geriau montuoti pontoninį lieptą, kuris ilgiau tarnaus ir atpuls visi rupesčiai dėl konstrukcijų montavimo ir vėlesnės priežiūros.
Donatas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto