Vejos atnaujinimo darbai

Klausimas:
Turime namą su 5 a sklypu, namą pirkome jau su užsėta "veja". Panašu, kad projekto vystytojas mūsų sklypą užsėjo kažkokia patvorių ar griovių žole, norime visą veją atnaujinti t.y. persėti normaliomis sėklomis. Kaip tai galima būtų padaryti ir kada tam tinkamiausias laikas?
Komentarai:
Iš esmės norint atnaujinti pilnai veją, reikia deramai pašalinti jau esamas žoles.
Pirmiausia reiktų jas nupurkšti specialiu herbicidu, tik tokiu atveju pilnai bus sunaikinta žolė ir toliau nebesidaugins. Antras žingsnis būtų išsipurenti gruntą (kultivuoti) ir jau tada galima pradėti naujos vejos įrengimo darbus: sklypo lyginimas, sėjimas, volavimas.
Sklypą purkšti herbicidais galima kai pastovi oro temperatūra +10. Po nupurškimo turi praeiti 3-4 savaitės iki kol galima bus įdirbinėti žemę.
Susisiekite su manimi. Jei sklypas Vilniuje atvažiuosiu nemokamai įvertinti darbų apimties. Jei patys norite tvarkytis galėsiu duoti naudingų patarimų įrenginėjant naują veją. Tik konsultacijos paslauga kainuoja simbolinę 10e kainą. Užsisakius paslaugas pas mus, konsultacija nemokama.
Norint atnaujinti veją, seną veją reikia sukultivuoti. Kitas žingsnis, atvežti papildomai augalinio grunto ir užsėti veją. Tinkamas laikas balandžio mėn.
Norint atnaujinti veją, reikia visų pirma nuimti seną ir tik tuomet užsėti nauja. Rekomenduojame prieš tai dar pripilti papildomai juodžemio. Tinkamiausias vejos sodinimo laikas nuo balandžio mėnesio, kai bus šilumos ne mažiau nei +8 savaitę laiko.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: