Vejos įrengimas. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie vejos įrengimą ir priežiūrą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Ar galite pakonsultuoti kaip išnaikinti dobilus? Pas mus 3 arai ploto, dobilai visur po truputį plečiasi.
Turime namą su 5 a sklypu, namą pirkome jau su užsėta "veja". Panašu, kad projekto vystytojas mūsų sklypą užsėjo kažkokia patvorių ar griovių žole, norime visą veją atnaujinti t.y. persėti normaliomis sėklomis. Kaip tai galima būtų padaryti ir kada tam tinkamiausias laikas?
Kai sodinama veja ar naudoti tik vejos sėklas, ar verta naudoti ir vejos trąšas ar dar ką nors?
Vejoje labai išplito paprastasis varputis, sakykit kokiais būdais ir herbicidais galėčiau jas bandyti išnaikinti?
Kokią veją sėti prie namų, kad nereikėtų kas savaitę šienauti?
Norėjau pasidomėti dėl vejos, situacija tokia: pasisodinom veją, kartu su ja užaugo ir piktžolių, nuvykome į "Nojaus sėklas" ir paprašėm preparato nupurkšti piktžoles vejoje. Pardavėja mums padavė Taifun ar Ouragan dabar jau tiksliai nepamenu. Nupurškėm ir kartu su visomis piktžolėmis dingo ir mūsų veja...dabar turime rudą pievą...koks pigiausias dabar būtų būdas vėl turėti gražią veją? Ar užtektų praeiti skarifikatorium ir pabėrus sėklos užvoluoti? Ar reikia vėl viską per nauja dirbti... ir po kiek laiko galima sėti po tokio nupurškimo?
Yra 8 arų sklypas. Prie baigto statyti namo, paviršius lygus, L-formos, kiek galėtų kainuoti vejos įrengimas nuo nulio. Reikia įrengti nuo nulio su visais darbais- piktžolių, akmenų išrinkimas, lyginimas, sodinimas, pirmas pjovimas, atsodinimas ir t.t. Domina kaina su darbu ir medžiagom. Žemės atvežti nereikia.
Domina ruloninės vejos kaina su ir be darbo.
Situacija tokia: užsivežėme į sklypą dirvožemio, su kultivatoriumi išpurenome, paskui su grėbliu palyginome, tuomet su volu pertraukėme per visur, kad palyginti ir dar su lenta pertraukėme. Sklypas išlygintas idealiai, tačiau iškilo didžiulė problema. Nusprendėme tą pačią dieną sėti žolę, tačiau su grebliu neina normaliai papurenti žemės bent 2-3 cm, kad pasėti, nes dirvožemio viršus kietokas. Manau persistengėme su volu, per daug kartų stumdėme. Kaip išspręsti situaciją? Gal yra kokia įranga, kuri paviršutiniškai ir lengvai purena viršutinį sluoksnį? Ar kažkokie mandresni įrankiai?
Šeštadienį naudojau Pestshield Weed Killer savo vejai, ir šiandien pastebėjau, kad žolė ėmė geltonuoti, koks geriausias sprendimas būtų, kad ji vėl taptų žalia? Prisegu nuotrauką.
Kokias vejos sėklas rekomenduotumėte vejos įrengimui prie statomo namo? Turime sėklos tikrųjų eraičinų, bet pasiskaičiau, kad čia kaip pašarinė?
Norėčiau gauti keletą patarimų. Noriu pradėti tvarkyti veją. Šiuo metu visur yra paprastas augalinis gruntas, pilna piktžolių, nelygus, grumblėtas gruntas. Sakykite nuo kurio metų laiko reikia pradėti tvarkytis veją? Kada nupurkšti visą sklypą nuo piktžolių? Kokiu metu atsivežti juodžemį ir ji apsėti vejos sėklomis?
Sklypas apaugęs piktžolėmis, veja numatoma sodinti pavasarį. Ar reikia iš rudens nupurkšti piktžoles "Roundup", ar geriau tai atlikti pavasarį?
Ar sėjant veją ant juodžemio, reikia dar užberti ant sėklų durpių? Gal yra dar kokia alternatyva, o gal iš vis durpių nereik?
Sklypo pakėlimui atsivežėm priemolio apie 15 cm. Jam pradžiuvus jis sukietėja pasidaro pluta, o palijus ištyžta. Dasivežėm smėlio ant viršaus apie 5cm storio. Kokie veiksmai toliau turėtų būti vejos įrengimui?
Ar tinka ruloninė veja automobilių įvažiavimui į kiemą?
Dėl piktžolių naikinimo - sklypas apaugęs žolėmis, bet dar reikia užpilti augalinio grunto sluoksnį prieš sėjant žolę. Ar reikia purkšti herbicidais piktžoles prieš pilant augalinį gruntą, o paskui purkšti dar kartą, ar tik užpylus augalinį gruntą?
Kodėl veja tarpais yra ruda, tarpais žalia? Kaip pataisyti?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399462 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3317
Iš viso buvo užduota 167493 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 46 specializuotų įmonių