Aplinkos tvarkymas

Rodomi įrašai 1-18 iš 18.
Norim pirkti namą užmiestyje. Bėda ta, kad kelias iki jo labai prastas, molinas kaimo keliukas. Galbūt yra specialistas ar firma, kurie būtų susidūrę su tokia bėda. Kaip geriau spręsti problemą? Ar pilti gruzą ar skaldą ar dar kažką? Kokie būtų problemos sprendimo variantai?
Ruošiuosi aplink tujas iškasti juodžemį ir pripilti žvyro. Po to ant žvyro kloti geotekstilės plėvelę ir pilti akmenukus. Žvyras skirtas, kad labai žolė neaugtu, bet ar nepakenks tujoms?
Sodyboje pradėjome rengti takus bei alpinariumą (bus akmenys ir žemaūgiai spygliuočiai) ir norime, kad tose vietose neaugtų žolė! Nukasėme viršutinį dirvos sluoksnį, ruošiamės pilti žvyrą, paskui skaldą arba smulkius akmenukus. Klausimas, kaip išvengti žolės augimo? Ar reikėtų dar pakloti plėvele? Plėvelėje padaryti skylių, kad galėtų įsigerti ir nestovėti lietaus vanduo?
Esame nusipirkę nebaigtą statyti namą sodų bendrijoje. Sklypo plane esanti eglė pažymėta kaip "išsaugomi esami medžiai". Kadangi šiek tiek keičiame namo projektą, ruošiamės gauti naują statybos leidimą, ar įmanoma mums trukdančią eglę nukirsti? Ar yra kažkokie apribojimai susiję su tokiais medžiais?
Gal kas patars, ar žino, ar galima perkelti melioracijos vamzdį? Žemės paskirtis buvo pakeista iš Žemės ūkio į namų valdą. Bus kasamas prūdas, statomi namai bei ūkiniai pastatai. Kokie reikalavimai bei atstumai?
Vilniaus raj. norime išlyginti nedidelį žemės plotelį. Kiek mums kainuotų šis malonumas?
Reikia sukelti sklypą, 10 a. Vietomis jo aukštis geras, tačiau į vieną pusę nužemėja iki 60 cm, toje vietoje kaupiasi vanduo, gruntas molingas. Kokį gruntą geriau pilti sukėlimui? Netoliese yra galimybė už simbolinę kainą gauti pakankamai molingo grunto. Kitas klausimas ar būtina nukasti augalinį sluoksnį ar galima jį tiesiog palaidoti? paviršiniam sluoksniui vis tiek reikės vežtis juodžemio.
Šalia mūsų namo yra nemažas šlaitas. Domintų kuo būtų galima sutvirtinti tą šlaitą?
Ieškau pravažiavimo per kiemą dangos, norėčiau plastikinio korio vejai. Klausimas - kaip įrengti, jeigu jau yra susiformavusi pieva, žolės šaknys suaugusios, gaila plėšti velėną. Ar galima, žemai nupjovus, užpylus ant žolės žvyro, išlyginus, tiesti korį? Kiek kainuotų korio danga ir įrengimas?
Mano namas yra kampinis, iš dviejų pusių yra griovys su įrengta miesto vandens nutraukimo sistema. Visi iki mūsų gyvenantys kaimynai tuos griovius užsipylė ir pasisodino žolytę. Ar galiu užpilti griovį dedant vamzdį 30 cm diametro ir piltį žvyrą bei žemes iki miesto nubėgimo sistemos. Sistemą palikdama atvirą, kad galima būtų išvalyti. Ar man reikalingas leidimas ar projektas?
Kaip savo rankom susitvarkyti sklypą? Šiuo metu sklype yra išstumdytas augalinis sluoksnis, kuris buvo nuimtas liejant pamatus. Suprantu, kad dabar reikia susirinkti visas šiukšles iš sklypo, likusias po statybų. Paskui susirinkti akmenis. Susipilti gruzą, kur bus įvažiavimas ir dedamos trinkelės. Ir kokie toliau darbai turi eiti? Ar juodžemį naudoti sklypui ar tik augalinį sluoksnį?
Kaip įteisinti kelią per mišką, kuriuo privažiuojama prie sklypo?
Puse metų gyvenu dvibutyje kotedže Vilniuje. Sklypas aptvertas neaukšta tvora. Sklypą nuo iškritusių kritulių semia vanduo (lietaus surinkimo sistema yra), tačiau sklypas žemesnis nei aplinkiniai. Planuoju papildomai iš savo sklypo pusės per visą perimetrą dėti betono pamatus ir daryti sklype gręžinius, šiek tiek papildyti gruntu, kad vanduo nesilaikytų. Labai prašau profesionalų, gal kas galėtų imtis tokio mano plano.
Kaip įrengti akmens plokščių takus vejoje?
Individualus namas Pavilnyje statytas 2015m. Nusipirkom 2020.03 mėn. Pastebėjom apie 2-3 mm pasmukusias grindis nuo grindjuostės. Iš išorės ties pamatais buvo įsmukę grindinio plytelės. Kieme molio gruntas, smarkiau lyjant suteka vanduo ir iš kaimynų sklypo, nes mūsų žemesnė vieta, laikosi vanduo, blogas drenažas. Norėtumėm viską sutvarkyti.
Vilniaus senamiestyje turim va tokį kiemą: kai šlapia - purvas, kai sausa - dulka. Senamiesčio specifika - kad įbesti kastuvą, reikalinga krūvos leidimų, todėl kol kas nėra noro tuo užsiimti. Taip pat savivaldybė ar kažkoks administratorius ne prie ko - sklypas išnuomotas tam tikrai organizacijai, su kuria dialogas yra. Būtų įdomu paskaityti ekspertų nuomones, kaip patvarkyti gerbūvį su nedidele invazija, kad nepritraukti paveldosaugininkų dėmesio.
Kaip rekomenduotumėte sutvarkyti nedidelį šlaitą, maždaug 1 m aukščio ir 4 m ilgio, kuris yra apaugęs galingomis piktžolėmis (kiečiais). Ketiname išnaikinti piktžolės, dedant kokią nors plėvelę, pilant ant jos mulčą, ir tuomet norime tarpuose sodinti kokius nors augalus. Ar plėvelė sulaikytų piktžoles? Ar lietus nenuplautų mulčo? O gal pasiūlytumėt kokį kitą variantą?
Ar galima sodinti tujas prie daugiabučio valstybinėje žemėje kol formuojamas sklypas? Ar reikia kaimynų leidimo raštu?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto