Aplinkos tvarkymas. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie aplinkos tvarkymą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Norim pirkti namą užmiestyje. Bėda ta, kad kelias iki jo labai prastas, molinas kaimo keliukas. Galbūt yra specialistas ar firma, kurie būtų susidūrę su tokia bėda. Kaip geriau spręsti problemą? Ar pilti gruzą ar skaldą ar dar kažką? Kokie būtų problemos sprendimo variantai?
Ruošiuosi aplink tujas iškasti juodžemį ir pripilti žvyro. Po to ant žvyro kloti geotekstilės plėvelę ir pilti akmenukus. Žvyras skirtas, kad labai žolė neaugtu, bet ar nepakenks tujoms?
Sodyboje pradėjome rengti takus bei alpinariumą (bus akmenys ir žemaūgiai spygliuočiai) ir norime, kad tose vietose neaugtų žolė! Nukasėme viršutinį dirvos sluoksnį, ruošiamės pilti žvyrą, paskui skaldą arba smulkius akmenukus. Klausimas, kaip išvengti žolės augimo? Ar reikėtų dar pakloti plėvele? Plėvelėje padaryti skylių, kad galėtų įsigerti ir nestovėti lietaus vanduo?
Esame nusipirkę nebaigtą statyti namą sodų bendrijoje. Sklypo plane esanti eglė pažymėta kaip "išsaugomi esami medžiai". Kadangi šiek tiek keičiame namo projektą, ruošiamės gauti naują statybos leidimą, ar įmanoma mums trukdančią eglę nukirsti? Ar yra kažkokie apribojimai susiję su tokiais medžiais?
Gal kas patars, ar žino, ar galima perkelti melioracijos vamzdį? Žemės paskirtis buvo pakeista iš Žemės ūkio į namų valdą. Bus kasamas prūdas, statomi namai bei ūkiniai pastatai. Kokie reikalavimai bei atstumai?
Reikia sukelti sklypą, 10 a. Vietomis jo aukštis geras, tačiau į vieną pusę nužemėja iki 60 cm, toje vietoje kaupiasi vanduo, gruntas molingas. Kokį gruntą geriau pilti sukėlimui? Netoliese yra galimybė už simbolinę kainą gauti pakankamai molingo grunto. Kitas klausimas ar būtina nukasti augalinį sluoksnį ar galima jį tiesiog palaidoti? paviršiniam sluoksniui vis tiek reikės vežtis juodžemio.
Vilniaus raj. norime išlyginti nedidelį žemės plotelį. Kiek mums kainuotų šis malonumas?
Noriu paklausti dėl kiemo įvažiavimo dangos. Kokių dar galima rasti, lengvai ir greit įrengiamų be betono ar klinkerio plytelių? Važinės tik lengvas automobilis.
Ieškau pravažiavimo per kiemą dangos, norėčiau plastikinio korio vejai. Klausimas - kaip įrengti, jeigu jau yra susiformavusi pieva, žolės šaknys suaugusios, gaila plėšti velėną. Ar galima, žemai nupjovus, užpylus ant žolės žvyro, išlyginus, tiesti korį? Kiek kainuotų korio danga ir įrengimas?
Mano namas yra kampinis, iš dviejų pusių yra griovys su įrengta miesto vandens nutraukimo sistema. Visi iki mūsų gyvenantys kaimynai tuos griovius užsipylė ir pasisodino žolytę. Ar galiu užpilti griovį dedant vamzdį 30 cm diametro ir piltį žvyrą bei žemes iki miesto nubėgimo sistemos. Sistemą palikdama atvirą, kad galima būtų išvalyti. Ar man reikalingas leidimas ar projektas?
Šalia mūsų namo yra nemažas šlaitas. Domintų kuo būtų galima sutvirtinti tą šlaitą?
Kaip savo rankom susitvarkyti sklypą? Šiuo metu sklype yra išstumdytas augalinis sluoksnis, kuris buvo nuimtas liejant pamatus. Suprantu, kad dabar reikia susirinkti visas šiukšles iš sklypo, likusias po statybų. Paskui susirinkti akmenis. Susipilti gruzą, kur bus įvažiavimas ir dedamos trinkelės. Ir kokie toliau darbai turi eiti? Ar juodžemį naudoti sklypui ar tik augalinį sluoksnį?
Puse metų gyvenu dvibutyje kotedže Vilniuje. Sklypas aptvertas neaukšta tvora. Sklypą nuo iškritusių kritulių semia vanduo (lietaus surinkimo sistema yra), tačiau sklypas žemesnis nei aplinkiniai. Planuoju papildomai iš savo sklypo pusės per visą perimetrą dėti betono pamatus ir daryti sklype gręžinius, šiek tiek papildyti gruntu, kad vanduo nesilaikytų. Labai prašau profesionalų, gal kas galėtų imtis tokio mano plano.
Kaip įteisinti kelią per mišką, kuriuo privažiuojama prie sklypo?
Namas stovi ant molingos žemės, palijus vanduo stovi, susidaro nemaža pelkė. Statytojas ketina sklypą lyginti ir užpilti keliais cm juodžemio (kažkoks maišytas). Kol kas atrodo, kad tikrai to juodžemio neužteks ir kitą rudenį smarkiau lyjant, vėl pavasariui teks atsėti žolę. Norime pirkti papildomai juodžemio. Kiek reikėtų 4 a, kad vėliau nebekiltų problemų ir kokį juodžemį geriausia pirkti?
Kaip įrengti akmens plokščių takus vejoje?
Trumpai apie sklypa. Yra augalinis netvarkingas kazkiek molingas sluoksnis, ant kurio norime uzpilti juodzemio, nes apie 10cm reikia pakelti sklypa. Taigi pirmas klausimas - kada tam tinkamas laikas, temperatura pradeti dirbti su atsiveztu juodzemiu ir seklu barstyme? Rugseji? Koks geriausias juodzemio storis turi buti? Ir tuomet kokia darbu eiga turetu buti? Ar reiketu nupurksti dabar tas zoles ant kuriu bus uzpilamas juodzemis? Issilyginti paskui atvezta juodzemi
Kokiu atstumu nuo šulinio galima sodinti medžius?
Sklypas molingas, todėl palijus visad pliurza. Dar nėra nei žolės nieko, nes vyksta statybos. Mašinų aikštelėje buvo nukastas molis, supiltas žvyras ir problemų nebeliko. Kaip su kiemu prieš sėjant žolę, ar bus naudos, jei užpils 20cm juodžemio ir užsės žolę? Ar užteks juodžemio ir žolės, kad nebūtų pliurza? Ten nėra ta situacija kaip pelkėje, bet palijus viskas patęžta.
Iškilo klausimas ar galima nukastą velėną kur bus daromas įvažiavimas dėti kitoje sklypo vietoje, o paskui užpilti žemėmis taip pakeliant sklypą?
Kaip rekomenduotumėte sutvarkyti nedidelį šlaitą, maždaug 1 m aukščio ir 4 m ilgio, kuris yra apaugęs galingomis piktžolėmis (kiečiais). Ketiname išnaikinti piktžolės, dedant kokią nors plėvelę, pilant ant jos mulčą, ir tuomet norime tarpuose sodinti kokius nors augalus. Ar plėvelė sulaikytų piktžoles? Ar lietus nenuplautų mulčo? O gal pasiūlytumėt kokį kitą variantą?
Individualus namas Pavilnyje statytas 2015m. Nusipirkom 2020.03 mėn. Pastebėjom apie 2-3 mm pasmukusias grindis nuo grindjuostės. Iš išorės ties pamatais buvo įsmukę grindinio plytelės. Kieme molio gruntas, smarkiau lyjant suteka vanduo ir iš kaimynų sklypo, nes mūsų žemesnė vieta, laikosi vanduo, blogas drenažas. Norėtumėm viską sutvarkyti.
Pasistatėme namą ant molingos žemės, kur po stipresnio lietaus ilgą laiką telkšo balos. Norime susitvarkyti savo sklypą taip, kad nereikėtų sukti galvos dėl nuolatos stovinčio vandens. Galvojame, kad reikėtų užpildyti molį gruntu, tik nežinome, kokio aukščio sluoksnis tai turėtų būti. Ar galbūt ant molio pirma reikėtų pilti ne gruntą, o žvyrą? Taip pat aplink namą planuojame pasidaryti drenažą, kad stovintis vanduo neplautų pamato.
Vilniaus senamiestyje turim va tokį kiemą: kai šlapia - purvas, kai sausa - dulka. Senamiesčio specifika - kad įbesti kastuvą, reikalinga krūvos leidimų, todėl kol kas nėra noro tuo užsiimti. Taip pat savivaldybė ar kažkoks administratorius ne prie ko - sklypas išnuomotas tam tikrai organizacijai, su kuria dialogas yra. Būtų įdomu paskaityti ekspertų nuomones, kaip patvarkyti gerbūvį su nedidele invazija, kad nepritraukti paveldosaugininkų dėmesio.
Ar galima sodinti tujas prie daugiabučio valstybinėje žemėje kol formuojamas sklypas? Ar reikia kaimynų leidimo raštu?
Kokiu atstumu nuo mano žemės sklypo ribos gali būti sodinamas miškas?
Sveiki, dar senais laikais seneliai pasodino du maumedžius. Šiai dienai jie yra apie 20 metrų aukščio prie pat kelio, ir elektros stulpo. Pagal matavimą priklauso kelių ribai. Namas prie pat, jeigu lūžtų ar virstų, nesvarbu į kurią pusę (ar kelio AR mano namo) būtų pasekmės siaubingos. Kitoje kelio pusėje kaimynų namas, skundžiasi užterštais latakais ir šiukšlėmis, spygliai kankorėžiai pakilus vėjui teršia ne tik mano kiemą, ir kelią grėsmę. Kreipiausi į seniūniją, į elektros tinklus, į kelių priežiūrą, visur atsakymas tas pats - reikia leidimo, tik tada išpjaus. Seniūnė irgi negali duoti leidimo, kadangi ministerija nusprendė, kad jie yra sveiki. Patarkit ką daryti. Bijau, kad gali baigtis liūdnomis pasekmėmis.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391125 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162930 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 56 specializuotų įmonių