Apželdinimas – Patarimai

Apželdinimas. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie apželdinimą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Nuo ko priklauso žemės kasimo darbų kainos? Kai galime įsivertinti kiek galėtų mums kainuoti ši paslauga?
Sveiki, Noriu prie sodo namelio padaryti 8x4m įvažiavimą automobiliui. Augalinis sluoksnis yra jau nukastas 30cm. Paviršiaus danga bus grūdinti akmenukai. Koks kokie sumuštinio sluoksniai? Skalda-smėlis-akmenukai ar smėlis-skalda-akmenukai. Ir kokiame etape geriausia yra dėti bortelius, ar tiesiai ant grunto, ar ant suvibruoto smėlio?
Noriu paklausti, ar išrautus medžių kelmus, užkasti nuosavame sklype yra gera mintis, ar tai yra nerekomenduojama?
Šiuo metu yra sklypas išlygintas, dar pilsis apie 10-15 cm augalinis sluoksnis, juodžemis. Kada geriausia įrenginėti laistymo sistemą? Ar kai jau bus juodžemis ir tikslus sklypo aukštis, ar dabar?
Norėčiau tankių tujų. Kokias patartumėt gyvatvorei?
Prieš 3 metus pirkom sklypą SB, kuris ribojasi su keliu (gatve). Ant sklypo ribos, kelio pusėje žalių krūmų tvora auga 30 metų. Sodo pirmininkas reikalauja pašalinti želdinius, teigdamas, kad turiu 1 metrą atitraukti nuo sklypo ribos. Ar jis teisus? Ar jo reikalavimas teisingas? Kur turėčiau kreiptis?
Kam gali būti naudojamos dirbtinės žaliosios sienelės?
Kokias tujas rinktis gyvatvorei? Noriu auginti apie 1,20 aukščio ištisinę.
Ar galite pakonsultuoti kaip išnaikinti dobilus? Pas mus 3 arai ploto, dobilai visur po truputį plečiasi.
Patarkite, kokias tujas sodinti vietoj gyvatvorės. Mes norėtume, kad gerai ir greitai augtų.
Kaimynai pasisodino tujų gyvatvorę. Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ji gali augti. Dabar tujų gyvatvorės aukštis siekia virš 3 m.
Mane domina kokiais augalais galima apželdinti tinklinę tvorą? Labai saulėta vieta.
Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ir kokio aukščio gali būti gyvatvorė? Kaimo vietoveje tarp mūsų ir kaimyno sklypų yra įvažiavimo keliukas (valstybinė žemė), prie kurio kaimynas pasisodino gyvatvorę iš eglių ir pušų, kuri yra apie 5 m aukščio ir panaši į mažą mišką.
Domina 19 arų sklypo, kuriame jau yra statomas namas landšafto suprojektavimas. Kaip atrodytų sklypo landšafto projektas? Kokios sklypo landšafto projekto kainos?
Turime namą su 5 a sklypu, namą pirkome jau su užsėta "veja". Panašu, kad projekto vystytojas mūsų sklypą užsėjo kažkokia patvorių ar griovių žole, norime visą veją atnaujinti t.y. persėti normaliomis sėklomis. Kaip tai galima būtų padaryti ir kada tam tinkamiausias laikas?
Kokiu atstumu nuo sklypus dalijančios tvoros galima sodinti vaiskrūmius, medžius?
Norim pirkti namą užmiestyje. Bėda ta, kad kelias iki jo labai prastas, molinas kaimo keliukas. Galbūt yra specialistas ar firma, kurie būtų susidūrę su tokia bėda. Kaip geriau spręsti problemą? Ar pilti gruzą ar skaldą ar dar kažką? Kokie būtų problemos sprendimo variantai?
Domina, kokio aukščio gyvatvorė gali būti pietvakarių pusėje, jei ji pasodinta nuo sklypo ribos 1 metro atstumu be kaimynų sutikimo. Nuo tvoros iki kaimyno namo (su langais) yra 85 cm atstumas. Kaimynams gaunasi šiaurės rytų pusė. Gyvename Kauno raj.
Kas yra sklypo planiravimas? Kam jis skirtas?
Ruošiuosi aplink tujas iškasti juodžemį ir pripilti žvyro. Po to ant žvyro kloti geotekstilės plėvelę ir pilti akmenukus. Žvyras skirtas, kad labai žolė neaugtu, bet ar nepakenks tujoms?
Prieš pradedant namo statybos darbus, mūsų sklype reikia suformuoti žemės reljefą ir nuolydį. Ar teikiate tokias paslaugas? Kokia darbų eiga?
Kai sodinama veja ar naudoti tik vejos sėklas, ar verta naudoti ir vejos trąšas ar dar ką nors?
Norėčiau sužinoti kiek maždaug kainuoja apželdinimo projektas ir konsultacija vietoje. Būtų maždaug 30-40 kv.m su akmenukais. Gal kainas už darbus parašytumėt maždaug. Domina apželdinimas su didesniais augalais.
Vejoje labai išplito paprastasis varputis, sakykit kokiais būdais ir herbicidais galėčiau jas bandyti išnaikinti?
Kokiu atstumu nuo kaimyno tvoros galiu sodinti daržoves, gėles ir pan.? Ar yra patvirtintintas dokumentas, kuriame nurodytas konkretus atstumas?
Sodyboje pradėjome rengti takus bei alpinariumą (bus akmenys ir žemaūgiai spygliuočiai) ir norime, kad tose vietose neaugtų žolė! Nukasėme viršutinį dirvos sluoksnį, ruošiamės pilti žvyrą, paskui skaldą arba smulkius akmenukus. Klausimas, kaip išvengti žolės augimo? Ar reikėtų dar pakloti plėvele? Plėvelėje padaryti skylių, kad galėtų įsigerti ir nestovėti lietaus vanduo?
Koks didžiausias leistinas tujų aukštis, jei jos pasodintos 1 metro atstumu nuo kaimynų sklypo ribos?
Po didesnio lietaus, sklype kaupiasi vanduo. Kaip galėtume išspręsti šią problemą?
Gal kas patars, ar žino, ar galima perkelti melioracijos vamzdį? Žemės paskirtis buvo pakeista iš Žemės ūkio į namų valdą. Bus kasamas prūdas, statomi namai bei ūkiniai pastatai. Kokie reikalavimai bei atstumai?
Esame nusipirkę nebaigtą statyti namą sodų bendrijoje. Sklypo plane esanti eglė pažymėta kaip "išsaugomi esami medžiai". Kadangi šiek tiek keičiame namo projektą, ruošiamės gauti naują statybos leidimą, ar įmanoma mums trukdančią eglę nukirsti? Ar yra kažkokie apribojimai susiję su tokiais medžiais?
Kokiu atstumu nuo sklypo ribos, neturėdama kaimyninio sklypo savininko sutikimo, galiu sodinti tujas kaip gyvatvorę?
Kaimynai pasisodino miško eglučių (jų aukštis bus iki 130 cm) gyvatvorę 0,5 m atstumu nuo sklypo ribos. Koks leidžiamas atstumas medžiams sodinti nuo sklypo ribos?
Kokią veją sėti prie namų, kad nereikėtų kas savaitę šienauti?
Reikia sukelti sklypą, 10 a. Vietomis jo aukštis geras, tačiau į vieną pusę nužemėja iki 60 cm, toje vietoje kaupiasi vanduo, gruntas molingas. Kokį gruntą geriau pilti sukėlimui? Netoliese yra galimybė už simbolinę kainą gauti pakankamai molingo grunto. Kitas klausimas ar būtina nukasti augalinį sluoksnį ar galima jį tiesiog palaidoti? paviršiniam sluoksniui vis tiek reikės vežtis juodžemio.
Kokio aukščio medžius galiu auginti, jei jie pasodinti 1,3 m iki sklypo ribos?
Norėjau pasidomėti dėl vejos, situacija tokia: pasisodinom veją, kartu su ja užaugo ir piktžolių, nuvykome į "Nojaus sėklas" ir paprašėm preparato nupurkšti piktžoles vejoje. Pardavėja mums padavė Taifun ar Ouragan dabar jau tiksliai nepamenu. Nupurškėm ir kartu su visomis piktžolėmis dingo ir mūsų veja...dabar turime rudą pievą...koks pigiausias dabar būtų būdas vėl turėti gražią veją? Ar užtektų praeiti skarifikatorium ir pabėrus sėklos užvoluoti? Ar reikia vėl viską per nauja dirbti... ir po kiek laiko galima sėti po tokio nupurškimo?
Vilniaus raj. norime išlyginti nedidelį žemės plotelį. Kiek mums kainuotų šis malonumas?
Kokiu atstumu nuo kaimynų sklypo ribos pietinėje pusėje galima sodinti vyšnias?
Yra 8 arų sklypas. Prie baigto statyti namo, paviršius lygus, L-formos, kiek galėtų kainuoti vejos įrengimas nuo nulio. Reikia įrengti nuo nulio su visais darbais- piktžolių, akmenų išrinkimas, lyginimas, sodinimas, pirmas pjovimas, atsodinimas ir t.t. Domina kaina su darbu ir medžiagom. Žemės atvežti nereikia.
Kokiu atstumu nuo kaimyno tvoros galima pasisodinti gudobelę? Kokio aukščio ji gali būti? Vakarinę sklypo dalį nuo smalsių kaimyno akių užsodinau gudobele. Šie be galo pyksta, kad ji per aukšta( iki 180 cm), kad užstoja šviesą.
Ar kaimynas gali liepti nupjauti medį, jei jis auga 2,3 m atstumu iki jo sklypo?
Domina ruloninės vejos kaina su ir be darbo.
Situacija tokia: užsivežėme į sklypą dirvožemio, su kultivatoriumi išpurenome, paskui su grėbliu palyginome, tuomet su volu pertraukėme per visur, kad palyginti ir dar su lenta pertraukėme. Sklypas išlygintas idealiai, tačiau iškilo didžiulė problema. Nusprendėme tą pačią dieną sėti žolę, tačiau su grebliu neina normaliai papurenti žemės bent 2-3 cm, kad pasėti, nes dirvožemio viršus kietokas. Manau persistengėme su volu, per daug kartų stumdėme. Kaip išspręsti situaciją? Gal yra kokia įranga, kuri paviršutiniškai ir lengvai purena viršutinį sluoksnį? Ar kažkokie mandresni įrankiai?
Kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima sodinti medžius? Pasodinau tujų gyvatvorę, jų aukštis - 1,8 m, tačiau noriu auginti iki 3 m.
Noriu paklausti dėl kiemo įvažiavimo dangos. Kokių dar galima rasti, lengvai ir greit įrengiamų be betono ar klinkerio plytelių? Važinės tik lengvas automobilis.
Domina dirbtinės žolės kainos (terasai).
Ieškau pravažiavimo per kiemą dangos, norėčiau plastikinio korio vejai. Klausimas - kaip įrengti, jeigu jau yra susiformavusi pieva, žolės šaknys suaugusios, gaila plėšti velėną. Ar galima, žemai nupjovus, užpylus ant žolės žvyro, išlyginus, tiesti korį? Kiek kainuotų korio danga ir įrengimas?
Mano namas yra kampinis, iš dviejų pusių yra griovys su įrengta miesto vandens nutraukimo sistema. Visi iki mūsų gyvenantys kaimynai tuos griovius užsipylė ir pasisodino žolytę. Ar galiu užpilti griovį dedant vamzdį 30 cm diametro ir piltį žvyrą bei žemes iki miesto nubėgimo sistemos. Sistemą palikdama atvirą, kad galima būtų išvalyti. Ar man reikalingas leidimas ar projektas?
Šalia mūsų namo yra nemažas šlaitas. Domintų kuo būtų galima sutvirtinti tą šlaitą?
Kodėl rinktis dirbtinę žolę? Kokie jos privalumai?
Kaip yra montuojamos dirbtinės žaliosios sienelės?
Kokia dirbtinių žaliųjų sienelių priežiūra?
Kokia galėtų būti preliminari kraštovaizdžio architekto paslaugų kaina prie tokių poreikių: 65 arų sodybos sklypas, dalis sklypo, apie 30 aru yra aptveriama. Norime suplanuoti takelius, pavėsines, sodybos namuką, kelias lysves, bei kitus plotus. Sklypas apžėlęs miškeliu (retinti galima savo nuožiūra, jaunas pušynas).
Nuo kaimynų noriu atsitverti tujų tvora. Kokio maksimalaus aukščio galiu auginti tujas ir kokiu atstumu nuo sklypo ribos galiu sodinti tujas, kad nepažeisčiau tvoros reikalavimų? Mums šiaurinė pusė, kaimynams pietinė pusė.
Kaip savo rankom susitvarkyti sklypą? Šiuo metu sklype yra išstumdytas augalinis sluoksnis, kuris buvo nuimtas liejant pamatus. Suprantu, kad dabar reikia susirinkti visas šiukšles iš sklypo, likusias po statybų. Paskui susirinkti akmenis. Susipilti gruzą, kur bus įvažiavimas ir dedamos trinkelės. Ir kokie toliau darbai turi eiti? Ar juodžemį naudoti sklypui ar tik augalinį sluoksnį?
Noriu susitvarkyti savo sklypo teritoriją. Sklypas nedidelis, 10 a. Kol kas jame turime tai, ką paliko buvę šeimininkai - gyvatvorę, veją ir mažą daržą. Norėtumėm, kad aplinka būtų jaukesnė, tad mane domina, kiek mums kainuotų suprojektuoti tokio dydžio teritoriją (augalai, takeliai, apšvietimas, laistymo sistema, pavėsinė (dar nesame dėl jos apsisprendę, tačiau, suprantu, užklausoje turiu būti maksimaliai konkreti, tad skaičiuokime), būtų gerai suprojektuoti ir kokį fontanėlį - gal atspindžių. Taip pat būtų pravartu iš karto žinoti, kiek kainuotų jūsų vykdoma landšafto projekto priežiūra...
Šeštadienį naudojau Pestshield Weed Killer savo vejai, ir šiandien pastebėjau, kad žolė ėmė geltonuoti, koks geriausias sprendimas būtų, kad ji vėl taptų žalia? Prisegu nuotrauką.
Puse metų gyvenu dvibutyje kotedže Vilniuje. Sklypas aptvertas neaukšta tvora. Sklypą nuo iškritusių kritulių semia vanduo (lietaus surinkimo sistema yra), tačiau sklypas žemesnis nei aplinkiniai. Planuoju papildomai iš savo sklypo pusės per visą perimetrą dėti betono pamatus ir daryti sklype gręžinius, šiek tiek papildyti gruntu, kad vanduo nesilaikytų. Labai prašau profesionalų, gal kas galėtų imtis tokio mano plano.
Kaip įteisinti kelią per mišką, kuriuo privažiuojama prie sklypo?
Planuoju sodinti gyvatvorę [Tujas] ir kokiu atstumu turėčiau sodinti nuo kaimyno ir mano sklypą skiriančios tvoros šiaurinėje pusėje? planuoju Tujas laikyti 2m aukščio.
Kokias vejos sėklas rekomenduotumėte vejos įrengimui prie statomo namo? Turime sėklos tikrųjų eraičinų, bet pasiskaičiau, kad čia kaip pašarinė?
Norėčiau gauti keletą patarimų. Noriu pradėti tvarkyti veją. Šiuo metu visur yra paprastas augalinis gruntas, pilna piktžolių, nelygus, grumblėtas gruntas. Sakykite nuo kurio metų laiko reikia pradėti tvarkytis veją? Kada nupurkšti visą sklypą nuo piktžolių? Kokiu metu atsivežti juodžemį ir ji apsėti vejos sėklomis?
Sklypas apaugęs piktžolėmis, veja numatoma sodinti pavasarį. Ar reikia iš rudens nupurkšti piktžoles "Roundup", ar geriau tai atlikti pavasarį?
Svarstome įsirengti teniso kortuose dirbtinę žolę. Norėtume sužinoti, kokie yra DOMO dirbtinės žolės privalumai teniso kortuose? Ar kokią kitą rekomenduotumėte?
Ar sėjant veją ant juodžemio, reikia dar užberti ant sėklų durpių? Gal yra dar kokia alternatyva, o gal iš vis durpių nereik?
Namas stovi ant molingos žemės, palijus vanduo stovi, susidaro nemaža pelkė. Statytojas ketina sklypą lyginti ir užpilti keliais cm juodžemio (kažkoks maišytas). Kol kas atrodo, kad tikrai to juodžemio neužteks ir kitą rudenį smarkiau lyjant, vėl pavasariui teks atsėti žolę. Norime pirkti papildomai juodžemio. Kiek reikėtų 4 a, kad vėliau nebekiltų problemų ir kokį juodžemį geriausia pirkti?
Sveiki, ar konsultacija landšafto formavimo klausimais mokama?
Sklypo pakėlimui atsivežėm priemolio apie 15 cm. Jam pradžiuvus jis sukietėja pasidaro pluta, o palijus ištyžta. Dasivežėm smėlio ant viršaus apie 5cm storio. Kokie veiksmai toliau turėtų būti vejos įrengimui?
Ar tinka ruloninė veja automobilių įvažiavimui į kiemą?
Kaip įrengti akmens plokščių takus vejoje?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399960 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167737 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 80 specializuotų įmonių