Gyvatvorės sodinimo atstumas nuo sklypo ribos

Klausimas:
Kokiu atstumu nuo sklypo ribos ir kokio aukščio gali būti gyvatvorė? Kaimo vietoveje tarp mūsų ir kaimyno sklypų yra įvažiavimo keliukas (valstybinė žemė), prie kurio kaimynas pasisodino gyvatvorę iš eglių ir pušų, kuri yra apie 5 m aukščio ir panaši į mažą mišką.
Komentarai:
Mažiausias leidžiamas atstumas nuo pastatų ir statinių išorinių sienų be langų iki medžių kamienų (ašies) – 5 m, iki krūmų – 1,5 m; nuo pastatų sienų su langais – atitinkamai 10 m ir 1,5 m. Nuo pastatų sienų (su langais) medžiai gali būti sodinami ne arčiau kaip 10 m, aukštesni kaip 2 m krūmai – 2,5 m atstumu, o nuo belangių sienų ir monolitinių tvorų atitinkamai 5 m ir 2,5 m atstumu.
Nuo kaimyninės žemės ribos medžiai gali būti sodinami ne mažesniu nei 3 m atstumu. Krūmai ir medžiai, augantys iki 3 m aukščio, gali būti sodinami ne mažesniu nei 2 m atstumu.
Pagal STR 2.02.01:2004 ,,Gyvenamieji pastatai" 1 priedo 5 puktą: 5. Nuo kaimyninių sklypų ribų ir gatvės raudonosios linijos medžių ir krūmų sodinimo atstumai turi būti: 5.1. krūmų ir gyvatvorių – ne mažiau kaip 1 m; 5.2. žemaūgių medžių, išaugančių ne daugiau kaip iki 3 m aukščio – 2 m; 5.3. kitų medžių – 3 m. 6. formuojant gyvatvorę, jos aukštis sklypo šiaurės, šiaurės rytų ar šiaurės vakarų pusėje turi būti ne didesnis kaip 1,3 m. Taigi, jei kaimyno ,,gyvatvorė" yra maždaug 5 m aukščio ji turėtų būti 3 m atstumu iki jo sklypo ribos, nes šių medžių gyvatvore jau nebegalima pavadinti, jie yra tiesiog medžiai.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: