Vidinio baseino vandens šildymo būdas

Klausimas:
Koks racionaliausias vidinio baseino apie 47 m3 tūrio pastovaus šildymo metodas aktualiausia žiemos metu, vasaros metu perteklių galima būtų panaudoti kiemo baseinui, norisi palaikyti komfortinę temperatūrą. Vanduo iš savo grežinio, praktiškai nekainuoja.
Komentarai:
Jūsų atveju siūlyčiau naudoti „Šilumokaitį“. Baseino vandens šildymas vykdomas per šilumokaitį, kuris yra prijungtas prie centrinio namo šildymo (katilo). Reikalinga šilumokaičio galia priklauso nuo baseino vandens kiekio ir kur baseinas randasi (lauke ar patalpoje). Po pirminio šildymo, norint palaikytį norimą baseino vandens temperatūrą, reikalaujama 30-70% nuo nominalios šilumokaičio galios. Šilumokaitis gaminamas iš nerūdijančio plieno, plastiko ar titano, statomas ant grindų, pakabinamas, vertikalus ar horizantalus. Tinka prie bet kokio tipo įrenginio, kur yra katilai (boileriai), šilumos siurbliai, saulės kolektoriai ar bet kokie kiti įrenginiai.
Jei jūsų baseino talpa – 47 m3, tai:
Kad baseino vanduo įšiltų per 24h – reikalingas šilumokaitis 50 kW;
Per 48h – 25 kW;
Per 72h – 17 kW...
Jeigu iš jūsų centrinio namo šildymo iš katilo į šilumokaitį ateiną 45°C, tai naudos 17 kW, jei 70°C – 38 kW, jei 90°C – 58 kW.
Populiariausias būdas ant cirkuliacinės sistemos statyti šilumokaitį vanduo-vanduo. Ir šildyti baseiną termofikatu (karštu vandeniu, pajungiant atskirą šildymo sistemos kontūrą). Tokiu būdu vanduo šildomas lygiagrečiai veikiant vandens filtracijai.
Baseino vandens šildymas yra dviem būdais, elektra arba termofikatas. Racionaliausias būdas yra termofikatas.
Racionaliausias šildymas būtų panaudojant Jūsų esamą šilumos šaltinį. Nuo jo iki baseino įrangos atsivedus termofikatinio vandens kontūrą, jį galima prijungti prie naujai sumontuoto baseino šilumokaičio, kuris būtų parenkamas pagal galimus termofikatinio vandens parametrus.
Povilas Rudinskas, Ekspertai.lt
Siūlome šildyti geoterminiu šildymu. Taip užtikrinsite norimą temperatūrą žiemą ir nebus pertekliaus vasarą.
Tomas Veselga, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: