Kaip išlaikyti švarų tvenkinį

Klausimas:
Kaip išlaikyti švarų tvenkinį? Kokias priemones naudoti, kad neaugtų dumbliai, vandens augalai, meldai ar ajerai? Kaip apsaugoti tvenkinio šlaitą nuo nepageidaujamos augmenijos - ajerų, meldų?
Komentarai:
Norint daugiau papasakoti apie tai, kaip išlaikyti švarų tvenkinį, mums reikėtų žinoti tvenkinio dydį ir gylį. Vandens augalai dalyvauja vandens regeneraciniuose procesuose, tad visada rekomenduojame pasodinti augalus maksimaliai valančius vandenį ir jie būtini kaip saugiklis sukurti geresnę vandens kokybė.
Vandens žaliavimas vyksta nuo netinkamos vandens sudėties, atlikus vandens tyrimus ir radus viršijančias normas pvz.: fosfatų, fosforo, nitratų, nitratų bei turint minkštą vandenį, tad minimu atveju būtų faktorius kuris sukuria terpę vystytis vienaląsčiams organizmams, dumbliams ir pan. Pagal esančius rodiklius yra parenkami priedai ir gerosios bakterijos naikinti faktorius sukeliančius vandens žaliavimą ir pan.
Kad bakterijos būtų aktyvios ir tuo pačiu veiksmingos reikia naudoti vandens ajeraciją deguonimi, tai Nr. 1 sąlyga.
Jei norima minimum įdėti pastangų nekreipiant į tvenkinio florą ir fauną (nerekomenduojame), paprasčiausias būdas naudoti algicidus kurie naikina visas bakterijas. Rinkoje yra ir bio algicidai, bet juos reikia dažniau naudoti.
Dėl augmenijos šlaituose - pilnai suprantame kaip yra sudėtinga prižiūrėti tvenkinio šlaitus, juolab kai jie yra ir dideli. Žolės atliekų patekimas bei paviršinio vandens nuo pievų į tvenkinį yra žalingas poveikis vandens kokybei, nes vanduo gauna maistinių medžiagų bakterijoms vystytis. Siūlytume tvenkinio šlaituose įrengti medžiagas neleidžiančias žolei augti, pakloti antierozinį tinklą, kuris fiksuoja skaldelę ar žvirgždą. O tam tikrais atvejais šlaituose galima palikti zonas augalams augti, kad šlaitai atrodytų jaukūs ir gyvi.
Gintautas Savanevičius, Florinta, UAB
 
Sritis:
Sritis: