Mini rekuperacinės sistemos - sveikatos pagrindas

Mini rekuperacinės sistemos – Jūsų šeimos sveikatos pagrindas Mini rekuperacinės sistemos - sveikatos pagrindas

Kurdami naujus namus, daug dėmesio skiriame namų aplinkui ir interjerui. Planuodami remontą ar rekonstrukciją, norime būti tikri, kad namai bus patogūs, jaukūs ir funkcionalūs, o pagrindinis mūsų tikslas – kad namai atitiktų visus šeimos poreikius. Tačiau tobulindami savo buitį tiek naujų, tiek senesnių namų gyventojai neretai apgalvoja tik išorinio interjero elementus ir pamiršta vieną mažai pastebimą, bet itin svarbią detalę – oro, kuriuo kvėpuojame, kokybę.

Švaraus oro įtaka sveikatai

Daugeliu atvejų neįvertiname gaivaus ir švaraus oro reikšmės sveikatai. Paprastai žmogus per minutę įkvepia 30–40 kartų, o fizinės apkrovos ar emocinio susijaudinimo metu – 60–80 kartų per minutę. Normaliam širdies aprūpinimui deguonimi reikia 20–30 kubinių litrų gaivaus oro per valandą, o esant fizinei apkrovai – 4–5 kartus daugiau. Užtikrinę nuolatinį oro judėjimą užterštą orą keičiant švariu ir gaiviu, savo gyvenimą prailginame ne vieneriais metais. Žinoma, ne mažiau svarbūs yra ir švarus vanduo bei maistas, bet tai – antraeiliai dalykai. Pirmenybė – deguoniui, be kurio nė žingsnio. Tinkamam širdies darbui iš kraujo pašalinamas anglies dioksidas pakeičiamas įkvepiamu deguonimi. Priešingu atveju siaurėja kraujagyslės, lėtėja kraujo apykaita, kaupiasi šlakai ir toksinai, o visa tai sukelia tokias ligas kaip aterosklerozė, hipertonija, insultas, diabetas, astma, alergija, nemiga ir t. t.

Galvos smegenų ląstelės be deguonies išgyvena ne daugiau nei 15 minučių. Vėliau jos negrįžtamai suyra. Kai negauname užtektinai gryno oro, dalis smegenų ląstelių miršta. Juntame nuovargį, mieguistumą, apatiją, puola įvairios ligos, kurias imame gydyti vaistais. O vaistų vartojimas sutrikdo medžiagų apykaitą ir silpnina imunitetą, todėl ima atakuoti įvairūs virusai. Susirgę net nesusimąstome apie tikrąsias ligos priežastis ir nesuvokiame, kad dėl visko kaltas deguonies trūkumas, t. y. elementarus gaivaus ir šviežio oro nebuvimas. Taip priprantame prie apdoroto oro, kuriame pilna kenksmingų dalelių, dulkių, grybelio ir pelėsio sporų, kad esame pasiruošę nuolat sirgti ir gyventi trumpiau, nei mums skirta gamtos.

Hermetiškų pastatų pavojai

Deguonis – sudedamoji oro dalis, būtina bet kuriam gyvam organizmui. Šiuolaikinis mokslas ištyrė, kad ore yra 21 proc. deguonies, ir įrodė, kad jo sumažėjimas 1 proc. mažina žmogaus darbingumą 30 proc. Deguonies trūkumas – tai nebūtinai prasta ekologinė situacija. Nereta šio trūkumo priežastis – butai ir namai, kuriuose įrengti plastikiniai langai ir kuriuose atsiribojęs nuo triukšmo bei dulkių žmogus netenka galimybės kvėpuoti šviežiu oru.

Pavojingiausias dalykas tvankiame kambaryje – nuolat didėjantis anglies dvideginio lygis. Hermetiški pastatai, neturintys kokybiškos ventiliacijos, tampa savotiškais plastiko paketais, nuolat silpninančiais žmogaus sveikatą. Buvimas tokiose patalpose mažina imunitetą, trikdo medžiagų apykaitą, sukelia chroniškas ligas. Pradžioje juntamas nestiprus galvos svaigimas, mieguistumas, vangumas, ima kankinti sausas kosulys, sausėja akys, vėliau ima varginti galvos skausmai, silpsta protinis ir fizinis aktyvumas – deguonies trūkumas ore ir didelis anglies dvideginio kiekis po truputį visapusiškai sutrikdo žmogaus sveikatą.

Žalą mūsų sveikatai daro ir biologinis užterštumas: bakterijos, pelėsis, virusai, grybelis, dulkės, žiedadulkės. Per orą plinta tokios ligos kaip gripas, tymai, tuberkuliozė. Pelėsio patekimas į organizmą gali sutrikdyti kepenų, virškinamojo trakto, imuninės ir nervų sistemos veiklą. Dalis biologinių teršalų sukelia čiaudulį, kosulį, atsiranda virškinimo problemų, gali išsivystyti astma. Pelėsiui, grybeliui ir bakterijoms formuotis padeda didelis drėgnumas, todėl reiktų pasirūpinti, kad patalpose būtų sausa. Taip pat būtina intensyvi ventiliacija. Ypatingai ten, kur susidaro daugiausia drėgmės – vonioje ir virtuvėje.

Dėl blogos ventiliacijos arba netinkamo degimo produktų kanalų laidumo patalpose kaupiasi anglies monoksidas, kuris išsiskiria šildymui naudojant dujinius arba kieto kuro katilus. Tai itin pavojingos dujos, kuriomis galima mirtinai apsinuodyti. Net nedidelė anglies monoksido koncentracija sukelia nuovargį ir galvos skausmus. Kuo didesnė šių dujų koncentracija, tuo didesnę įtaką jos daro žmogaus organizmui: silpnumas, orientacijos praradimas, galvos svaigimas, pykinimas, alpulys ir net mirtis. Siekiant apsisaugoti nuo apsinuodijimo šiomis dujomis, būtina pasirūpinti gera patalpų ventiliacija. Ji ypač svarbi ten, kur įrengtas katilas, dujinis vandens šildytuvas ar viryklė, židinys.

Drėgno patalpų oro daroma žala

Dar viena rimta problema – itin drėgnas oras, kuris taip pat daro nemažai žalos žmogaus sveikatai. Sveikatos specialistų nuomone, drėgnose ir prastai vėdinamose patalpose itin greitai plinta įvairios bakterijos ir dėl to išauga pavojingų infekcijų grėsmė. Patalpų ore nuolat yra įvairių kietųjų dalelių ir mikroorganizmų, kurie į namus patenka parėjus iš lauko žmogui ar gyvūnui arba patenka per netinkamai prižiūrimus ortakius. Šių mikroorganizmų plika akimi nesimato, o kai kurie jų yra mikrobai, kurie padidėjus drėgmės kiekiui ore ima sparčiai daugintis. Blogai vėdinamose patalpose šie mikroorganizmai gali sukelti blogą kvapą, diskomforto pojūtį ar dažną čiaudulį.

Stipriai orą patalpose teršia ir įvairios cheminės medžiagos, kurių gausu kosmetikoje ir šampūne, įvairiuose valikliuose, pesticiduose bei kituose cheminiuose ir biologiniuose reagentuose. Nuolatinis šių produktų naudojimas prastai vėdinamose patalpose dirgina odą, sukelia įvairias alergijas ir kvėpavimo takų ligas. Specialistai taip pat nustatė, kad skalbimo metu į aplinką patenka ir vandentiekio vandenyje esančios nedidelės nuodingų medžiagų koncentracijos. Ypatingai didelį pavojų kelia indaplovės, nes aukštoje temperatūroje susiformuoja palanki terpė vykti įvairioms cheminėms reakcijoms.

Dėl oro cirkuliacijos nebuvimo, nereguliaraus patalpų vėdinimo ir nepakankamo kiekio šviežio oro susidaro palankios sąlygos, kuriose kenksmingos medžiagos gali daryti itin didelę žalą žmogui ir kelti grėsmę jo sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai priėjo prie išvados, kad įvairių pastatų ir patalpų oro kokybė yra kur kas svarbesnis faktorius, veikiantis žmogaus sveikatą ir savijautą, negu oro kokybė lauke.

Dažnas patalpų vėdinimas, deja, neduoda norimo rezultato, be to, kartais turi nemalonių padarinių. Pro langus ir orlaides į kambarius patenka užterštas oras iš gatvės, išauga triukšmo lygis, nepalaikomas pastovus temperatūros režimas. Vėliau dėl susidariusių skersvėjų ir nešvarumų situacija darosi dar sudėtingesnė.

Sprendimas – efektyvios rekuperacijos sistemos

Siekiant užtikrinti patalpų ventiliaciją ir nuolatinę gryno oro apykaitą, buvo sukurtas specialus sprendimas. Tai – mini rekuperacijos sistema „Eco-Fresh“. Tai rekuperatorius ir šilumos apykaitos įrenginys viename, naudojantis išmetamųjų dujų šilumą. Ši modifikuota šilumos apykaitos arba energiją taupančio vėdinimo įrenginio schema. Beveik nekeisdama patalpų temperatūros, ji leidžia cirkuliuoti orui įleisdama šviežio ir pašalindama panaudotą orą.

Štai keletas privalumų, kuriais pasižymi „Eco-Fresh“:

1. gaivus ir švarus oras bute (name) bet kokiu oru (iki 120 m3/val.) ir neatidarius langų;

2. mažesnės atskirų patalpų ar viso pastato šildymo išlaidos;

3. patalpų drėgnumo kontrolė apsaugo nuo pelėsio;

4. naudojami filtrai užtikrina aukštą patalpų oro kokybę ir sveiką bei komfortišką mikroklimatą.

5. palaiko nustatytą drėgmės ir anglies dvideginio lygį.

6. žemas triukšmo lygis. Dažnas ventiliatorių reguliavimas, kokybiška garso izoliacija;

7. galingi filtrai dulkėmis užterštam orui valyti. Užkertamas kelias pro atvirus langus į namus patekti dulkėms;

8. išsaugo iki 80 proc. šilumos, prarandamos per ventiliaciją;

9. tolygus visų namo patalpų vėdinimas;

10. sukurtas ir pagamintas Europoje. Visapusiškas gamyklinio testavimo ciklas ir 3 metų garantija;

11. kompaktiškas dydis ir ergonomiškas dizainas;

12. įmontuojami drėgmės, anglies dioksido ir anglies monoksido davikliai;

13. elektrinis šildytuvas, apsaugantis nuo užšalimo;

14. įmontuojamas oro jonizatorius.

Sistemų „Eco-Fresh“ naudojimas padeda sukurti tinkamą namų vėdinimą, užtikrinantį natūralius išvalyto, pašildyto ir deguonies prisodrinto oro srautus. Mini rekuperatoriai „Eco-Fresh“ kuria patalpose kokybišką mikroklimatą, kuris padeda išsaugoti ne tik stiprų imunitetą, bet ir sveikatą, taip pat pagerina savijautą ir darbingumą.

Kreipkitės į bendrovę „EcoProTest“. Mūsų specialistai atsakys į visus Jus dominančius klausimus ir pakonsultuos.

Įmonės adresas