Ortakių parinkimas

Klausimas:
Ar yra skirtumas, kokią medžiagą pasirinkti ortakiui (plastikinis, skardinis..)? Šiuo atveju kalbama apie vonios kambarį, ortakio ilgis apie 80 cm tiesiai į lauką. Koks geriausias metodas užtikrinti, kad kuo mažiau šalčio skverbtųsi iš lauko per ortakį? Ventiliatorių planuoju įrengti maždaug 50 cm nuo lubų (nes yra padaryta anga), ar smarkiai sumažės vėdinimo kokybė šiuo atveju, jeigu nedarysiu ventiliatoriaus prie pat lubų?
Komentarai:
Ortakio medžiagos pasirinkimas nesudaro esminio skirtumo. Reikia žiūrėti, ką galima patogiau ir pigiau gauti, kas lengviau montuojam ir kas geriau išlaiko formą.
Minimu konkrečiu atveju, ortakis, išeinantis į lauką, vis tiek atšals. Todėl jo išorinis paviršius, esantis vonios patalpoje turi būti izoliuotas nuo kondensato susidarymo.
Norint, kad šaltas oras, neveikiant ventiliatoriui neitų į ortakį ir netekėtų į patalpą, reikia kuo arčiau ortakio galo į lauką sumontuoti atbulinį vožtuvą.
Vėdinimo kokybė. Tai tas oro sluoksnis, kuris liks iki lubų nelabai keisis. Bet, jeigu žmogaus galva to nejudančio oro sluoksnio nesieks, tai neturi reikšmės. Tik gali likti pavojus, kad iš jo nebus taip greitai pašalinama drėgmė ir lubos gali pradėti pelyti.
Čia turima galvoje, kad šviežias pritekantis oras į vonios patalpą pateks iš apačios, pro apatinį durų plyšį.
Tokiu atveju, norint išsaugoti turimą angą ir nekeisti jos vietos, gal geriau yra daryti ant vamzdžio galo iš vidinės pusės alkūnę, nukreiptą į lubas. O tada ventiliatorių įdėti į tą alkūnę iš lubų pusės. Tokiu atveju oras bus traukiamas nuo lubų, kas užtikrins puikų oro pasikeitimą.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Ortakį rekomenduočiau rinktis plastikinį, kadangi skardinis kondensuosis ir jį reiktų papildomai izoliuoti. Kad šaltis nesiskverbtų per ortakį iš lauko, ventiliatorius turėtų būti su atbuliniu vožtuvu. Taip pat ventiliatorius turėtų būti pritaikytas padidinto drėgnumo patalpoms. Mes turim tokius ventiliatorius, kurie gali būti montuojami tiek išorėje, tiek įleidžiami į sienas, galimi įvairūs pajungimo ir valdymo variantai.
Remigijus Dzedulionis, UAB Ventuvis
 
Sritis:
Sritis: