Ortakių parinkimas rekuperacinei sistemai

Klausimas:
Noriu įsirengti rekuperacijos sistemą į naujos statybos namą ir kiek domėjausi ortakiai yra apvalūs ir 125 diametro ir jie mažėjančia tvarka eina, o aš nelabai noriu leisti lubų žemiau Ir yra ortakiai plastmasinės gofros, 75 mm berods (mėlynos), tai nežinau ką pasirinkti, norėtųsi nežeminti lubų. Ką galima pasirinkti? Ar nebus blogai, jei rinksiuosi plastmasinius, ne metalinius vamzdžius? Ir ar reikia apšiltinti metalinius ortakius?
Komentarai:
Jeigu pasirinksite plastmasinius lanksčius ortakius, nieko blogo neatsitiks tik tiek, kad šiek tiek kaina padidės, negu darant su cinkuotais ortakiais. Metalinius ar plastmasinius ortakius reikia šiltinti tada, kai jie eina pvz.: per neapšiltintą palėpę ar garažą, kuris yra nešildomas žiemos metu ir oro paėmimo ortakį būtinai reikia apšiltinti.
Yra keli ortakių pasirinkimo variantai. Kaip ir minėjote, vienas iš jų yra cinkuotos skardos ortakiai, tačiau tuomet prarandama nemažai aukščio. Kitas variantas yra plastikiniai ortakiai. Šie ortakiai standartiškai yra dviejų matmenų ir dviejų tipų. Galimi 75mm diametro arba 90mm (priklausomai nuo to, koks oro kiekis turi būti tiekiamas arba šalinamas tam tikra atšaka). Šie ortakiai dar skirstomi į dvi rūšis. Galimi antistatiniai ortakiai arba antistatiniai ir antibakteriniai. Pasirinkus šiuos ortakius galimas greitas ir paprastas ortakių montavimas. Taip pat yra lankstūs tuneliniai ortakiai, kurie naudojami norint kuo mažiau leisti lubas žemyn.
Pasirinkus lanksčią ortakių sistemą ir norint tinkamai parinkti kurioje atšakoje, kokio diametro ortakių reikia, vertėtų atlikti vėdinimo sistemos projektą.
Plastikinių lanksčių ortakių pasirinkimas tikrai nėra prastesnis, nei cinkuotos skardos ortakiai. Priešingai, su lanksčiais ortakiais tiek montavimas, tiek eksploatavimas yra paprastesnis.
vadybininkas Andrius Vasiliauskas, Celsis
Plastikiniai ortakiai tikrai nieko blogo, net geriau montuojant, patogiau montuojami plius švaresni išlieka. Tik į kai kurias patalpas gali reikti dviejų ortakių d75, vietoj vieno d125, cinkuotos skardos, pagal objektą ir patalpas reikia žiūrėti. Šiltinami tuo atveju, jei eina per lauką arba pvz., nešildomą palėpę. Jei sistema viduj, šiltinti nereikia (t.y. kai aplink ortakius yra temperatūra kambario).
Arūnas, NIT
Šiuo metu populiariausia sistema yra lanksčių ortakių su antistatiniu ir antibakteriniu paviršiumi. Ortakių diametras 75mm (išorė). Tikrai nebus blogai jei rinksitės kokybiškus plastikinius ortakius, ši sistema yra pranašesnė jei tik tinkamai suprojektuota. Ortakius reikia būtinai šiltinti ten kur nuo rekuperatoriaus į lauką bei ten kur eina per nešildomas patalpas. Jei kils daugiau klausimų ar norėtumėte gyvai pabendrauti, visada laukiame.
Inga, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: