GEALAN ACRYLCOLOR - unikalus spalvotas PVC profilių paviršius


Langai ir durys yra labai svarbi pastato konstrukcijos dalis ir reikšminga statinio architektūros detalė. Langų forma ir spalva daro didelę įtaką bendram vaizdui ir yra labai reikšminga projektuojant statinius. Architektas Rimantas Giedraitis įsitikinęs, kad „langų profilių spalva gali fasadui suteikti labai daug: gali optiškai padidinti langą ir sumažinti lango sudalinimo optinį poveikį (tamsi spalva, nes ji dienos metu labiausiai panaši į stiklų spalvą), gali išryškinti lango sudalinimo raštą ir optiškai sumažinti langą (balta, šviesi spalva, nes tokiu atveju ji aiškiai atsiskiria nuo stiklo). Spalvoti profiliai gali suteikti fasadui žaismingumo, turi įtakos langų prabangos lygio įspūdžiui. Balti langai, jeigu jie plastikiniai ar aliuminiai, atrodo pigiausiai, o tamsios spalvos, net plastiko rėmų, atrodo prabangiau“. Jis teikia, kad jeigu norime optiškai didinti langus, o modernioje architektūroje to dažnai siekiama, labiausia tinka tamsi langų profilių spalva. Tada profilis susilieja su stiklu ir optiškai didina langą.

ACRYLCOLOR PROFILIŲ GAMYBOS TECHNOLOGIJA
Taigi, apipavidalinant fasadus, ypatingai svarbūs tampa spalvoti langai ir durys. Dėl jų pastatai traukia akį ir įgyja unikalią „vizitinę kortelę“. Dažniausiai, kai architektūriniam sprendimui reikia spalvotų plastikinių langų ir durų profilių, gamintojai turi du kelius – dažyti profilius arba juos laminuoti. GEALAN gi siūlo unikalius spalvotus ACRYLCOLOR profilius, kuriuos kokstruzijos technologijos pagalba gamina jau beveik 40 metų. Ši technologija yra labai pažangi ir iš esmės skiriasi nuo įprastų spalvotų paviršių padengimo būdų. Rezultatas – neprilygstami, ilgaamžiai ir neblunkantys spalvoti paviršiai. Be to, iš spalvotų ACRYLCOLOR profilių pagaminti langai atitinka aukščiausius techninius ir funkcinius reikalavimus.

Koekstruzijos proceso metu baltas PVC profilis ir spalvotas akrilas (PMMA) sulydomi į vienalytę masę. Akrilas yra aukštos kokybės medžiaga, naudojama įvairiose pramonės srityse, pvz., automobilių (galiniams žibintams) ir vidaus dizaino srityse. Balto PVC profilis yra pagrindas, ant kurio užlydytas plonas akrilo sluoksnis ne tik suteikia spalvą, bet ir pagerina profilio paviršiaus savybes. Sluoksnis yra pakankamai storas, tad dėl išorės veiksnių atsiradusius įbrėžimus ar defektus galima lengvai išlyginti juos poliruojant. Spalvotas akrilo sluoksnis yra dvigubai kietesnis nei baltų langų PVC paviršius. Jis ypač atsparus įbrėžimams ir atmosferos poveikiui. Ant švelniai matinio, lygaus ir neporėto paviršiaus mažiau kaupiasi dulkės ir nešvarumai. Jis nesisluoksniuoja, netrūkinėja ir jo nereikia perdažyti.

ACRYLCOLOR PRIVALUMAI:
- Nesisluoksniuoja. Dėl sulydytos vienalytės masės ir tvirto paviršiaus spalvotas sluoksnis nesisluoksniuoja ir nesilupa.
- Nesibraižo. Tvirtas spalvoto akrilo paviršius sunkiai braižosi, todėl ACRYLCOLOR langus galima priskirti prie tvirtųjų statybos elementų. 0,5 mm storio akrilo sluoksnis yra didesnis už bet kurių dažų ar lako sluoksnio storį. Jeigu akrilu dengti langai susibarižo, tai juos galima tiesiog nupoliruoti.
- Neblunka. Akrilas yra labai atsparus saulės spinduliams.Automobilių galiniai žibintai yra akivaizdus šios medžiagos savybių įrodymas.
- Ypatingas atsparumas neigiamam išorės poveikiui. Iš lauko langus veikia skirtingos oro sąlygos. Jie turi atlaikyti ir šaltį, ir karštį. Spalvotas ir baltas lango paviršius turi būti atsparus saulės spinduliams. Todėl spalvotiems profiliams gaminti mes pasirinkome puikiai atlaikantį įvairias oro sąlygas akrilą. Jo atsparumą neigiamam išorės poveikiui įrodo ilgametis šios medžiagos naudojimas automobilių žibintams gaminti. Spalvotu akrilu padengti langų ir durų profiliai yra atsparūs nuolat besikeičiančioms oro sąlygoms, jie neblunka saulėje. Tokie langai ir durys išlieka nepakitę ilgus dešimtmečius.
- ACRYLCOLOR langai tinka ir labai atšiauraus klimato zonose.
- Mažiau kaista saulėje. Akrilo sluoksnis praleidžia saulės spindulius, o pagrindinis baltas profilis atspindi didžiąją dalį saulės spindulių, prasiskverbiančių pro akrilo sluoksnį. Todėl spalvotas ACRYLCOLOR profilis kaista nežymiai daugiau nei baltos spalvos profilis.
- Lengva priežiūra. ACRYLCOLOR langų paviršius yra lygus ir neporėtas. Toks paviršius sunkiai tepasi, ant jo nesikaupia dulkės. ACRYLCOLOR langus iš ties lengva prižiūrėti.
- Galima poliruoti. Atsiradusius įbrėžimus galima pašalinti poliruojant pažeistą paviršių.

Spalvoti GEALAN ACRYLCOLOR profiliai leidžia įgyvendinti pačius įvairiausius architektūros projektus. Plati spalvų gama patenkina pačius reikliausius pageidavimus: galite pasirinkti labiausiai Jums tinkančią spalvą nuo taurios baltos iki prašmatnaus sidabro. Aukštas GEALAN ACRYLCOLOR kokybės standartas patvirtintas RAL atitikimo ženklu.
Kurkite savo namus su GEALAN!

GEALAN interneto svetainėje rasite daugiau informacijos ir langų bei durų iš GEALAN-SMOOVIO profilių gamintojų adresus.