Spalvoti plastikiniai langai – daugiau galimybių fasado dizainui

Unikalios technologijos PVC langų ir durų profiliai žengė pirmyn galingą žingsnį - langų ir durų rėmų spalvos išgaunamos ne dažant, o užlydant spalvą, todėl tokie langai ilgiau tarnauja. O naujos kartos laminuoti PVC langai vizualiai nesiskiria nuo natūralios medienos, bet yra daug atsparesni. Langų nuspalvinimas suteikia fasadams nepakartojamo išskirtinumo. Spalvoti plastikiniai langai – daugiau galimybių fasado dizainui

Architektūra ir langai

Kas bent sykį matė Santaros klinikų centrinį pastatą, turbūt atkreipė dėmesį į nestandartinę langų spalvą - bordo spalvos plastikiniai profiliai įdomiai paryškina šviesų fasadą, langų spalva ir linijos sukuria savotišką ritmą. Tai vienas iš nedaugelio pas mus esančių pavyzdžių, kaip langai individualizuoja pastatą, paryškina jį ir daro nenuobodžiu.

UAB „Giedraitis & Architektai" vadovas Rimantas Giedraitis įsitikinęs, kad „langų profilių spalva gali fasadui suteikti labai daug: gali optiškai padidinti langą ir sumažinti lango sudalinimo optinį poveikį (tamsi spalva, nes ji dienos metu labiausiai panaši į stiklų spalvą), gali išryškinti lango sudalinimo raštą ir optiškai sumažinti langą (balta, šviesi spalva, nes tokiu atveju ji aiškiai atsiskiria nuo stiklo). Spalvoti profiliai suteikia fasadui žaismingumo, turi įtakos langų prabangos įspūdžiui. Balti langai, jeigu jie plastikiniai ar aliuminiai, atrodo pigiausiai, o tamsios spalvos, net plastikinių rėmų, atrodo prabangiau".

Architektas įsitikinęs, kad jeigu norime optiškai didinti langus, o modernioje architektūroje to dažnai siekiama, labiausia tinka tamsi langų profilių spalva. Tada rėmas susilieja su stiklu ir optiškai didina langą.

„Dabar populiari pilka, juoda spalvos, nes jos gerai dera su daugeliu fasadų spalvų. Be to, šiuo metu nėra madinga išryškinti langų rėmus, kas buvo labai madinga, pavyzdžiui, prieš 30 metų, postmodernizmo epochoje. Tačiau, gali būti, kad senos mados sugrįš. Architektūrinės mados sukasi lėtai, bet atėjusios išlieka gana ilgam ir veikia galingai. Neabejoju, kad po 10 - 15 metų mums visiems patiks kur kas labiau spalvoti architektūriniai sprendimai. Bet nėra blogi ir dabartiniai santūrūs - jie leidžia labiau suskambėti aplinkai - supančiai gamtai, kitiems miesto elementams, galų gale - žmonėms, kurie daug spalvingesni", - svarsto architektas.

Spalvoti plastikiniai langai - atsparesni ir švaresni

Anksčiau, kai architektūriniam sprendimui reikėdavo spalvotų langų ir durų profilių, gamintojai turėjo du kelius - dažyti profilius arba juos laminuoti. Vakarų Europoje jau daugiau kaip tris dešimtmečius naudojama pažangesnė ACRYLCOLOR technologija.

ACRYLCOLOR technologija - tai unikalus profilių nuspalvinimo būdas, kai ant balto profilio pagrindo užlydomas spalvotos akrilo dangos sluoksnis. Ši technologija paremta koekstruzija - terminio proceso metu balto profilio pagrindas su išlydytu akrilu suliejamas į vienalytę masę ir ja padengiamas baltas profilio paviršius.

Akrilo sluoksnis yra dvigubai tvirtesnis ir atsparesnis už PVC, todėl šios technologijos langų ir durų profiliai turi daugybę pranašumų lyginant su baltais.

Atsparus atmosferos poveikiui akrilo paviršius yra visiškai lygus, neporėtas. Toks paviršius atstumia dulkes ir nešvarumus, pastarieji tiesiog negali įsiskverbti į medžiagos poras, nes jų paprasčiausiai nėra. Dėl atsparumo UV poveikiui profilių spalva ilgus metus neblunka, išlieka nepakitusi, o tai labai svarbu tamsesniems atspalviams.

Kad akrilas yra ypatingai patvari ir lengva medžiaga, galime įsitikinti apžiūrėję automobilių žibintus - jie irgi gaminami iš akrilo ir jiems tenka didžiulės nepalankios aplinkos apkrovos: vanduo, šaltis, karštis, purvas, dulkės, mechaninis poveikis. Bet nuvalyti ir nupoliruoti jie vėl spindi kaip nauji.

Kieto akrilo paviršiaus langų profiliai atsparūs įbrėžimams, o atsiradusius galima nesunkiai užpoliruoti.

Skirtingai nei dažytų profilių, akrilo dangos profilius dėl lygumo lengva valyti, paviršiaus dėl vienalytiškumo nesilupa, neskilinėja, nešerpetoja. ACRYLCOLOR technologijos langų ir durų nereikia nei dažyti, nei taip dažnai valyti.

Spalvotų langų įvairovė

Dauguma GEALAN langų ir durų profilių sistemų gali būti gaminamos su spalvota akrilo danga. ACRYLCOLOR dėl atsparumo savybių aktualus tik lango išorinėje pusėje, o vidinė pusė balta arba laminuojama reikiama spalva.

PVC profiliai gali būti spalvinami bet kuria RAL paletės standartine ar nestandartine spalva. Galima metalic profiliųspalva, kurią vizualiai nuo metalo sunku atskirti ir todėl labai pasitarnauja ten, kur fasaduose naudojamos metalinės konstrukcijos.

Dar vienas su spalva susijęs ACRYLCOLOR technologijos PVC langų privalumas tas, kad tamsesnių spalvų profiliai saulėje neįkaista tiek, kiek tamsi medžiaga. Taip yra todėl, kad akrilo sluoksnis praleidžia saulės spindulius, šie nuo baltos pagrindo medžiagos atsispindi ir neįkaitina profilių, jie dėl karščio poveikio linkę mažiau deformuotis. Dėl to ACRYLCOLOR technologijos PVC langai ir durys išlieka nepakitę ilgus dešimtmečius - gerai išlaiko ir spalvą, ir formą.

Nors pas mus vyrauja baltų langų rėmų tradicija, tačiau, GEALAN profilių gamintojų nuomone, ji susiformavo ne vien dėl visuomenės ar architektūros santūrumo, ją lėmė daugiau praktiški motyvai - balti PVC langai ir durys yra pigesni, juos lengva priderinti prie fasado, tuo tarpu dažyti rėmai reikalauja daugiau priežiūros Tačiau pastarųjų metų tendencija rodo, kad pageidaujantys išskirtinumo, prabangos, vis dažniau renkasi spalvotus arba medžio imitacija laminuotus langus, juolab dabar, kai atsirado atsparių aplinkai spalvotų langų.

Lietuvoje jau realizuota daug įvairios paskirties pastatų projektų su spalvotais ACRYLCOLOR langais. Manoma, kad šiuolaikinėje architektūroje ši tendencija tik stiprės.

PVC langai kaip iš natūralaus medžio

Nors negali būti medinių PVC langų, bet dažnai taip pavadinami naująja RealWood® plėvele laminuoti GEALAN langai. Tai naujas ir unikalus kompanijos produktas, nes RealWood® laminatas skiriasi nuo kitų gamintojų standartinių plėvelių: mažiau blizga, tiksliai išlaikytas tikro medžio raštas, todėl atrodo visiškai natūraliai ir jausmas liečiant kaip tikro medžio. Siūlomos 6-ios RealWood® dažytą medieną imituojančios laminavimo plėvelės, o iš viso GEALAN laminatų paletę sudaro daugiau nei 70 spalvotų ir medieną imituojančių laminavimo plėvelių. Laminuoti galima visas be išimties GEALAN langų ir durų sistemas, taip pat ACRYLCOLOR langų ir durų vidinę pusę.

GEALAN RealWood® laminuoti gaminiai unikalūs ir eksploatacinėmis savybėmis: paviršius neblunka saulėje, atsparus aplinkos poveikiui, ilgaamžis ir lengvai valomas. Laminuoti paviršiai leidžia išgauti natūralumą, o PVC langai turi visus šiuolaikinių langų technologinius pranašumus - sandarumą, gerą šilumos izoliaciją, atsparumą mechaniniam poveikiui.

Spalvoti aliuminio antdėklai

Medžiagų sintezės principas naudojamas ir GEALAN languose su aliuminio antdėklais - tai PVC langai ir durys iš išorės dengti aliuminio antdėklais. Taip viename gaminyje sujungiami abiejų medžiagų privalumai: PVC langų šiltumas ir išskirtinis aliuminio langų atsparumas atmosferos poveikiams bei ilgiausias iš visų langų gyvavimo laikas.

PVC langai su aliuminio antdėklais gali būti nudažyti bet kuria pageidaujama spalva pagal RAL paletę, todėl juos paprasta pritaikyti prie fasado.

XXI amžiaus pradžios architektūroje dinamiškumas, konceptualumas, formos ir turinio išraiška (prisiminkime architekto Kęstučio Lupeikio prokuratūros pastatą Vilniuje) įgauna didžiulę reikšmę, todėl architektai daug dėmesio skiria fasadams. Langams irgi tenka ne tik funkcinis, bet ir estetinis, išraiškos, atpažinimo ženklų vaidmuo. Tad neabejotina, kad spalvoti langai - šiuolaikinės architektūros mada, kuri nuspalvins ateities namus ir miestus.

Daugiau informacijos apie GEALAN profilių sistemas ir spalvotus ACRYLCOLOR langus Lietuvoje mūsų internetinėje svetainėje.

Parengta pagal GEALAN BALTIC medžiagą
gealan_logo_baltas_melynam_fone_2018.png

GEALAN BALTIC

Guopstos, Trakų raj. sav. LT-21148
100% rekomenduoja
4 atsiliepimai
lo
2020-06-01,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statome namą. Mums reikalingi plastikiniai langai. Atsiųsčiau namo projekto ištrauką, kur aprašyta langų specifikacija. Langai yra skirtingų matmenų. Reikalinga, kad langai atitiktų projekto reikalavimus. Lauksime iš Jūsų žinių, kaip galima išsiųsti projekto ištrauką, kad gautume pasiūlymo su kainomis bei gamybos terminais. P.S. Šalimais statosi dar namai, tad jei bus geras pasiūlymas, rekomenduosime jiems Jūsų įmonę.
sj
2020-01-09, Šilalė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame keisti viso namo langus. Didžioji dalis langų yra pilnai arkiniai, t. y. puse apskritimo (R- 1030 mm). Dalis langų darinėjamų. Noriu paklausti ekspertų, koks profilis pasiduoda lenkimui geriausiai neprarasdamas savo šiluminių ir konstrukcinių savybių. Galvoju apie VEKA profilį su 3 stiklų paketu. Ar jis tinkamas ir gal galit rekomenduoti tokių langų gamintoją, kuris kokybiškai pagamintų ir kokybiškai atliktų langų sumontavimo darbus?
ge
2019-11-06,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina plastikiniai langai. Dydžiai būtų: 3vnt. 1.50×1.40 atidaromi, 1vnt. 1.00×600 atverčiamas, 1vnt. 1.20×2.30 neatidaromas, 1vnt. būtų su durimis 2.50×2.30, tai būtų 1.30 neatidaromas, o 1.20 durys. Spalva išorė tamsiai pilka, vidus balta. Domina 6 ir 8 kamerų. Kaina domina su pristatymu ir montavimu.
uk
2019-09-25,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikia šiltų plastikinių langų. Išmatavimai - aukštis 147cm, plotis 153cm. Su šiltu paketu, trijų stiklų izoliacija. Ar visą atidaromą, ar tik vieną per pusę atidaromą, kaip patarsit? Kokia kaina?
100% rekomenduoja
4 atsiliepimai
lo
2020-06-01,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statome namą. Mums reikalingi plastikiniai langai. Atsiųsčiau namo projekto ištrauką, kur aprašyta langų specifikacija. Langai yra skirtingų matmenų. Reikalinga, kad langai atitiktų projekto reikalavimus. Lauksime iš Jūsų žinių, kaip galima išsiųsti projekto ištrauką, kad gautume pasiūlymo su kainomis bei gamybos terminais. P.S. Šalimais statosi dar namai, tad jei bus geras pasiūlymas, rekomenduosime jiems Jūsų įmonę.
sj
2020-01-09, Šilalė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame keisti viso namo langus. Didžioji dalis langų yra pilnai arkiniai, t. y. puse apskritimo (R- 1030 mm). Dalis langų darinėjamų. Noriu paklausti ekspertų, koks profilis pasiduoda lenkimui geriausiai neprarasdamas savo šiluminių ir konstrukcinių savybių. Galvoju apie VEKA profilį su 3 stiklų paketu. Ar jis tinkamas ir gal galit rekomenduoti tokių langų gamintoją, kuris kokybiškai pagamintų ir kokybiškai atliktų langų sumontavimo darbus?
ge
2019-11-06,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina plastikiniai langai. Dydžiai būtų: 3vnt. 1.50×1.40 atidaromi, 1vnt. 1.00×600 atverčiamas, 1vnt. 1.20×2.30 neatidaromas, 1vnt. būtų su durimis 2.50×2.30, tai būtų 1.30 neatidaromas, o 1.20 durys. Spalva išorė tamsiai pilka, vidus balta. Domina 6 ir 8 kamerų. Kaina domina su pristatymu ir montavimu.
uk
2019-09-25,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikia šiltų plastikinių langų. Išmatavimai - aukštis 147cm, plotis 153cm. Su šiltu paketu, trijų stiklų izoliacija. Ar visą atidaromą, ar tik vieną per pusę atidaromą, kaip patarsit? Kokia kaina?