EFFECTER rekuperacija

EFFECTER - tai yra šalčiui atsparūs ventiliaciniai oro tiekimo-šalinimo įrenginiai su šilumos ir drėgmės rekuperacija.
EFFECTER – tai energiją taupantis agregatas, skirtas patalpų vėdinimui, išsaugant šilumą žiemą ir vėsą vasarą. Be to žiemą oras drėkinamas, o vasarą – sausinamas. Todėl EFFECTER įrenginys garantuoja komfortą bet kuriuo metų laiku.
EC ventiliatorių variklių maitinimo technologija, lyginant su įprastais asinchroniniais varikliais, leidžia sutaupyti iki 50% elektros energijos.
Integruota automatika leidžia atskirai valdyti oro tiekimo ir šalinimo ventiliatorių greičius, naudoti 1 iš 10 greičių diapazono, valdyti įrenginį nuotoliniu būdu.
1. Didelis šilumokaitos plotas užtikrina stabilų rekuperacijos efektyvumo koeficientą 84-95%.
Šilumokaitos plotas – tai suminis šilumokaičių plokštelių plotas. Pvz., modelyje EFFECTER EC-750V3 šilumokaitos plotas yra 20,56 m2. O tai reiškia, kad tiekiamas oras keičia savo savybes dėl šalinamo oro per membraną, savo plotu prilygstančią nedidelei salei. Mūsų specialistai kruopščiai parinko šilumokaitos plotą atskirai kiekvienam modeliui, kad, pasirinkus dažniausiai naudojamą darbinį greitį, būtų pasiektas stabilus maksimalus šilumos ir drėgmės grąžos efektyvumo koeficientas, nepriklausomai nuo lauko oro temperatūros. Tokiu būdu pasiekta aukšta kaštų, skirtų patalpų oro šildymui/kondicionavimui, ekonomija ir greitas EFFECTER įrenginių atsipirkimas, lyginant su įprasta priverstine patalpų ventiliacija.
2.Membrana iš drėgmei laidžios medžiagos užtikrina komfortą ir subalansuotą drėgmę patalpose.
Rekuperatoriuje EFFECTER naudojama itin plona – 28 mkm storio - garui laidi membrana, turinti ypatingų savybių. Ypatingas membranos plonumas ir padidinti šilumokaičių matmenys leido pasiekti maksimalų šilumokaitos plotą ir sumažinti oro judėjimo rekuperatoriuje greitį. Todėl pasiekiami idealūs šilumos ir drėgmės išsaugojimo efektyvumo rodikliai.
3. Entalpinis daugaipakopis rekuperatorius užtikrina aukštą sistemos atsparumą šalčiui – iki -40 0C be papildomo pašildymo.
Priešpriešinis oro srautų judėjimas tripakopyjerekuperatoriuje užtikrina tolygų šilumos ir drėgmės perdavimą be žymių temperatūros ir slėgio svyravimų. T.y., šilčiausias oras apsikeičia savo šiluminėmis ir drėgmės savybėmis su labiausiai pašildytu, o pats šalčiausias – su labiausiai atvėsusiu. Temperatūros ir parcialinio slėgio svyravimas ties šilumokaičių kraštine minimalus. Dėl to ir dėl garui laidžios membranos savybių neįmanomas kondensato susidarymas. O tai savo ruožtu užtikrina aukštą atsparumą šalčiui. EFFECTER įrenginiuose nėra oro pašildymo ar kaitinimo. Įrenginius galima montuoti bet kokioje padėtyje bet kurioje plokštumoje, ir nereikia įrengti kondensato drenažo sistemos.