Žaliuzės, romanetės, roletai, markizės – langams uždengti ir puošti

Kiekvienam iš mūsų aktualu, jog mūsų langus dengtų medžiagos, saugančios mūsų privatumą nuo smalsių praeivių žvilgsnių, saulės spindulių, pagyvintų bendrą ar tam tikros būsto erdvės interjerą. Galime rinktis iš galybės spalvų, mechanizmų, langų puošybos elementų. Pabandysime juos aptarti plačiau. 
Žaliuzės, romanetės, roletai, markizės – langams uždengti ir puošti

Roletai 

Roletai, tai susukamojo mechanizmo lango uždengimas, kurio pakėlimo aukštyn ir nuleidimo lygis, kontroliuojamas plastikinės grandinėlės pagalba. Anksčiau, roletai buvo dažniausiai matomi biuro erdvėse, tuo tarpu dabar – jie tampa modernaus ir šiuolaikiško būsto akcentu. 

Roletai itin patogūs, kadangi tradicinis susukamas mechanizmas leidžia juos fiksuoti betkuriame pageidaujamame lango aukštyje, priklausomai nuo dienos saulėtumo ar aukšto, kuriame gyvenate.

Roletai patogūs ir tuo, jog didelis medžiagų, tekstūrų ir spalvų pasirinkimas, be problemų įgalina pasirinkti jums labiausiai patinkančius ir prie jūsų interjero derančius roletus. 

Pažymėtina, jog daugeliu atveju, roletai tampa nebe atskiru interjero elementu, o spalviškai ar tekstūriškai interjero elementus vienijančiu, akcentu. Galima rinktis ne tik aklinus, matinius roletus, bet ir permatomus, įvairiais puošybiniais elementais ir raštais margintus roletus, kurie, kaip galima suprasti, labiau atlieka interjero puošybos nei praktiškumo funkciją.

Patalpos dekoravimui ir pagyvinimui itin tinka vadinamieji fotoroletai, kurie gali būti pagaminami pagal invidualų užakymą, su jums patinkančio paveikslėlio atvaizdu per visą roletų plotį ir aukštį. 

 

Žaliuzės

Žaliuzės – panašiu į roletų veikimą paremtas mechanizmas, su plastikinėmis ar medinėmis, medžiaginėmis, horizontaliomis, vertikaliomis juostelėmis, mechaniniu būdu sukeliamomis link lango viršaus. Horizontalios žaliuzės, kitaip tiesiog vadinamos plisuotomis, vienas pirmųjų langų dengimo elementų. Anksčiau laikytomis itin populiariomis, laikui bėgant, individualaus būsto erdvėje jų naudojimo pradėta vengti. Tai paskatino nuomonė, jog žaliuzėmis dengti langai –  kur kas labiau tinka oficialiosioms, viešojo pobūdžo erdvėms. Žaliuzės nėra itin geras pasirinkimas individualiam būstui, kadangi yra kur kas mažiau pralaidesnės šviesai (žinoma, iškyrus tas, kurios yra itin skaidrios ir gerai praleidžia dienos šviesą), net tuomet, kai yra pradarytos. 

Kita vertus, reikalaujančios minimalios priežiūros, kito tipo, vertikalios žaliuzės – ne tik puikiai praleidžia dienos šviesą, bet ir dera prie įvairaus interjero. Žinoma, šiuo atveju kalbant apie interjerą, negali teigt, jog žaliuzės puikiai įsilies į klasikinio interjero erdves, tačiau jei esate minimalistinio ir modernaus interjero gerbėjas – pasirinkimas vertas jūsų dėmesio. Būtina paminėti, jog šio tipo žaliuzės yra ne tik lengvai pritaikomos moderniame interjere, bet ir gana dažnai pasirenkamos dėl audinių spalvinės įvairovės, nedegumo ir gana mažo teplumo savybių. 

 

Romanetės 

Tai – klostėmis pasikeliančios užuolaidos, kurias grandinėle valdomo mechanizmo pagalba galima pakelti į reikiamą aukštį. Romanetės – moderni alternatyva užuolaidoms. Romanetės puikiai pritaikomos bet kokios stilistikos interjere, yra žavingas ir lengvas interjero akcetas. Dažniausiai gaminamos iš natūralių medžiagų: organzos, lino, itin plonos medvilnės ir kt., jos tampa puikiai pritaikomos tiek individualiame būste, tiek ir kitos paskirties patalpose, kuriose tikimasi stilistinio originalumo tačiau kartu – paprastumo ir lengvumo. 

Romanetės yra gana populiarus pasirinkimas ir dėl lengvo varstymo mechanizmo, kuris leidžia jas, panašiai kaip ir toletus, fiksuoti betkuriame lango aukštyje. Sumontavus romanetes, išvengiama ne tik saulės patekimo į būsto vidų. Tokiu  būdu, galima labai lengvai „sužaisti“ vidaus erdve, ją vizualiai praplečiant sukėlus romanetes į viršų, ar „prisgesinant“ vidaus interjero spalvų inrenyvumą, jas nuleidus žemyn. 

 

Markizės

Tvirtinamos prie namo sienos, markizės gali būti valdos dvejopai: automatiniu arba mechaniniu būdu.  Esminė markizės fukcija – šešėlio ar norimo pavėso sudarymas. Dažnai primenančios saulėtus Italijos kurortus šalia jūros, markizės yra gana populiarus pasirinkimas ir mūsų krašte, ypatingai – nuosavų namų su terasomis, savininkų. 

Vertinant markizių privalumus, galima teigti, jog tai – puikus sprendimas norintiems apsisaugoti nuo lietaus ir saulės. Fiksuojantis mechanizmas palaiko markizę tvortoje pozicijoje, taigi, net ir esant gana dideliam vėjui, nebaisu, jog ji gali nulūžti nuo laikančiojo mechanizmo. Kadangi markizės gali būti suskleidžiamos ir rankiniu būdu, nevertėtų baimintis dėl jų suskleidimo dingus elektrai. Taip nutikus – jas lengvai suskleisite ranka. 

 

 
Sritis:
Sritis: