Sandarumo testo atlikimas

Priimta, kad statant sandarų namą, prieš darant apdailą, padaromas pirmas sandarumo testas, kad galima būtų ištaisyti broką, taigi pats metas pirmąjį testą padaryti ir man, kaip tik ir langai sureguliuoti. Aprašau savo pamąstymus ne, kaip specialisto, o savo eilinio vartotojo –privataus užsakovo......Taigi jo aprašymas-įspūdžiai. Sandarumo testo atlikimas

Geriausias rezultatas atliekant pirmąjį sandarumo testą yra 0,75, geriausias turi viršyti 0,6 karto oro kaitos reikalavimą iš karto, bet maža kas, paliktas skylutes konstrukcijoje vis tiek reikia užtaisyti.

Taigi paruošiamieji darbai, susineša įrangą į patalpas, į duris sumontuoja sandarumo tikrinimui skirtą įrangą su ventiliatoriumi, pasirašom darbų atlikimo sutartį, apžiūrim mano name komunikacijas kurios kerta išorinį sluoksnį dėl poreikio užsandarinti, o tai yra kanalizacijos vidinis alsuoklis su vožtuvu, bei į stogą vedantis 110 kanalizacijos vamzdis skirtas visokios įrangos, montuojamos ant stogo pajungimui. Buvau nusprendęs, kad taip bus patikimiau, nei vėliau atsiradus poreikiui, gręžti stogą tuo keliant problemų sandarumui, bei stogo hidroizoliacijai. Kadangi vamzdį į stogą apklijavęs pleistru buvau jau anksčiau, o prieš atvažiuojant testuotojams alsuoklį buvau nuėmęs pats ir vamzdį užsandarinęs akle, papildomai sandarinti nieko nereikėjo. Vėliau apėjo visą namą su lazeriniu matuokliu, susižymėjo patalpų dydžius, tam kad galėtų tiksliai suvesti patalpose esančio oro kubatūrą, išmatavo pirmo aukšto oro temperatūrą, kuri buvo 17C. Taigi, pradedami sandarumo testai.

Į durų angą įstatomas audeklas ir įstatomas ventiliatorius:

Užkimštos visos skylės ir dvi mažos skylutės užklijuotos pleistru:

Pradedamas testas orą išpučiant į lauką. Po kiek laiko testuotojas eina užkimšti kelias skyles ventiliatoriuje specialiais guminiais sandarikliais. Dar kelios minutės ir testuotojas vėl einama guminėmis tarpinėmis užkimšti dar keletą skylių. Dar po kiek laiko, užkišamos visos likusios skylės. Dar po kiek laiko testuotojas vėl prieina prie ventiliatoriaus, nuima dangtį ir pleistru užklijuoja dvi iš keturių skylučių, kaip supratau skirtų ventiliatoriaus variklio atsukimui ar reguliavimui, pasakant, kad taip dar jų praktikoje nebuvo :). Man paklausus, kokio rezultato galima tikėtis, vienas testuotojas sako, kad bus koks 0,36, kitas, kad gal ir kokį 0,11 trauks. Taigi, testas pradedamas iš naujo ir laukiam rezultatų.

Rezultatas 0,08495 šokiravo visus.

Vienas testuotojų pradeda nerimauti, gal vamzdeliai bus užsikimšę, bet kitas į tai atsako, kad ką tik kitą namą testavo ir nustatė oro kaitą 5,5 karto per valandą, nerealu, bet vis tiek pirmasis nueina patikrinti įrangos.

Grįžta, apsuka ventiliatorių į kitą pusę, bus matuojamas sandarumas sukeliant slėgį namo viduje. Testavimo metu kontroliniai rodmenys panašūs, kaip ir pirmojo testavimo metu. Testo rezultatas 0,08645

Bendras namo sandarumo rezultatas 0,08570, suapvalinus 0,09.

Testuotojas iškart perspėjo, kad sekantį kartą atliekant testą idealiai toks pats rezultatas gautas nebus, nes kiekvienas atidarytas ir vėl uždarytas langas gali turėti jau kitokį sandarumą, plius begalė kitų niuansų.

Kadangi buvo susitarta, jog bus ieškomi nesandarumai, matuotojai abejodami, kad juos pavyks surasti, name slėgį sumažina iki atrodo ~n70 dydžio. Pasak testuotojų, jei mano name sandarumas būtų užtikrintas sandarinimo plėvelių pagalba, tokio slėgių skirtumo sukelti nebūtų galima, nes pradėtų plyšinėti plėvelės.

Nusprendžiam, kad viso namo tikrinti dūmais nėra prasmės, iškart einam prie varstomų langų. Na ir rezultatas toks, kad didžioji dauguma varstomų langų vis tik minimalų dūmų kiekį praleidžia. Užkliuvo tai, kad viename lange, virtuvės varčioje, dūmai patenka per lango apačioje esančia drenavimo skylutes, o į patalpas iš lango skverbiasi per rankeną.

Kadangi antrame aukšte problematiška tikrinti su dūmų pagalba, pasitelkiamas termovizorius, ir sandarumo problemų ieškoma su juo. Viename lange pamatoma labai didelė tamsi dėmė tarp rankenos ir viršutinės lango dalies. Kituose languose tokių ryškesnių tamsių dėmių nesimato. Testuotojas žvilgteli ir į namo kampus, jie tamsesni, paklausus, ar didelis brokas, atsako, kad čia skalė tokia, temperatūros skirtumas nesudaro nė vieno laipsnio. Antro aukšto sienų paviršiaus temperatūra 21C.

Užkliuvo, kad kai termovizorius nukrypo į stiklą kampu, tai nuo stiklo atsispindėjo žmonės, tarsi nuo veidrodžio. Vaizdas buvo labai ryškus, matėsi net drabužių nelygumai, į mano pastabą sureagavęs testuotojas pakėlė termovizorių į mano aliuminio plėvelę, ten irgi pasimatė šiltos dėmės, atsispindėjusios nuo žmonių šilumos. Buvau tuo irgi nustebintas. Tikėjau, kad aliuminio plėvelė dirba, bet kad net esant tokiam nedideliam temperatūrų skirtumui, kaip tarp sienų ~21C ir žmogaus kūno -36C, nesitikėjau.

Baigus nesandarumų paieškas, pažadėjo sandarumo ataskaitą atsiusti paštu. Taigi gavau ir asmeninius duomenis paslėpęs po juodu “markeriu“, dalinuosi su Jumis:

Man pateiktoje testavimo atskaitoje pateikta įrangos kalibravimo ir patikrinimo aktas. Jo neplatinsiu.

Apgailestauju, kad testavimo metu, neturėjau padoresnio fotoaparato, tad vaizdą fiksavau parankinėmis priemonėmis.

Parengta pagal Techninis tikrinimas ir analizė medžiagą
tatlogo.png
Tiltų g. 6, Klaipėda

Dirbame visoje Lietuvoje!
74% rekomenduoja
15 atsiliepimai
te
2020-01-14,
j.
2019-11-24,
gi
2019-11-22,
Po savaitės atrašė, skambino ir atsiuntė kvalifikacijos pažymėjimus. Ekspertas žadėjo atvykti į vietą šeštadienį, nes organizuojamas namo bendraturčių susirinkimas, Kaunas.
da
2019-09-27,
gr
2019-08-20,
il
2019-07-21, Vilnius
au
2019-06-30, Vilnius
ra
2019-06-10, Klaipėda
eg
2019-06-07, Kaišiadorys
Dėkoju už išsamią ir tikslią informaciją
si
2019-05-31,
ni
2019-05-21, Vilnius
ju
2019-05-20,
da
2019-05-16,
li
2019-05-14, Kaunas
v.
2019-05-13,